Pani Torbalska PL
Styl życia  RSS
Czy Twoja relacja z pracą jest zdrowa?


Wypalenie zawodowe to zjawisko powszechne jak grypa. A co najbardziej przykre, najszybciej dotyka tych, którzy podchodzą do pracy z pasją i zaangażowaniem.

Źródło: zwierciadlo.pl

Co podarować jej pod choinkę? Te prezenty mają wielką moc!


Książka to bez dwóch zdań najlepszy prezent bożonarodzeniowy dla każdej kobiety. Dlaczego? Pozwala choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, daje wytchnienie, jest wspaniałą podróżą dla wyobraźni, przynosi wiedzę i mnóstwo tematów do rozmyślań i rozmów. I czyni tyle dobra! Jeszcze przez kilka dni możecie korzystać z wyjątkowych aukcji charytatywnych. Książki, które na nich kupicie będą wspaniałym prezentem, pomogą też uratować życie Julki, małej bohaterki walczącej z groźnym guzem mózgu.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Nowości w ośrodku Jasna pod Chopokiem 2018/2019


Szusowanie w Tatrach Niskich w sezonie narciarskim 2018/19 znów będzie bardziej komfortowe. Śnieg na Chopoku gwarantuje system sztucznego naśnieżania, który tej zimy powiększy się o dziewięć nowych punktów naśnieżających. Łącznie na Chopoku będzie 617 punktów naśnieżających!

Tagi: Dzieci, Śnieg
Źródło: kobieta.interia.pl

Coraz więcej kobiet określa siebie jako atrakcyjne

#zrodlo

Już po raz czwarty z rzędu Philips przekazał nam wyniki badania Philips Global Beauty Index, które pozwala nam poznać opinie i przekonania ponad 12 tys kobiet z całego świata, w tym Polek, na temat własnej atrakcyjności i kryteriów oceny piękna.

Źródło: zwierciadlo.pl

Słowacja na zimowy weekend


Doskonałe warunki narciarskie, konkurencyjne ceny, smaczne wino i czekolada Studentska - istnieje wiele powodów, by zimą odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Jeśli jednak nie lubisz sportów zimowych i właśnie jesteś na diecie, mamy inną propozycję... Na Słowację jedź po relaks!

Tagi: Weekend, Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

To one uczyły Polki, jak się ubierać. Ikony przedwojennej mody

#zrodlo

Greta Garbo, Gloria Swanson i Clara Bow? Bynajmniej! Prawdziwe elegantki w II Rzeczpospolitej marzyły raczej, by wyglądać jak Pola Negri, Jadzia Smosarska lub Zula Pogorzelska. Poznajcie kobiety, które niemal sto lat temu pokazały Polkom, jak się ubierać.

Tagi: Wygląd
Źródło: kobieta.interia.pl

Sylwester 2018: W Zakopanem, na stoku czy za granicą?


Marzysz o spędzeniu sylwestra poza miejscem zamieszkania? Chcesz znać najpopularniejsze sposoby spędzania sylwestra przez Polaków? Podpowiadamy, jak sprawić, by noc sylwestrowa i noworoczny wyjazd były udane i bezpieczne.

Źródło: kobieta.interia.pl

Naturalne liderki


Przez całe stulecia kobiety rozwijały najważniejsze umiejętności potrzebne do kierowania innymi. Niektóre z nich są naturalne, inne nabyte, bo związane z rolami pełnionymi w życiu. A jednak wiele bizneswoman niepotrzebnie przejmuje męski sposób zarządzania. Pora uwierzyć w to, że kobiecy styl jest unikalny i skuteczny – apeluje coach Aneta Pietrzak.

Źródło: zwierciadlo.pl

Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie


Pogoda i widok za oknem nie zachęcają nawet do wyskoczenia z pościeli, a co dopiero do rowerowych wycieczek. Jeśli ktoś uwielbia szaleństwa na dwóch kółkach, ale nie w warunkach mrozu i błota, wcale nie musi czekać na początek sezonu w Polsce ani myśleć o locie na drugą stronę globu. W Europie można znaleźć sporo miejsc, gdzie późną jesienią i zimą jest całkiem ciepło oraz słonecznie, a infrastruktura rowerowa daje pole do popisu. W skompletowaniu listy pomogli nam doświadczeni kolarze - Bartosz Huzarski, specjalista do kolarstwa szosowego,...

Źródło: kobieta.interia.pl

Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

#zrodlo

Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turystów. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.

Źródło: kobieta.interia.pl

Dlaczego ładni ludzie mają łatwiej?

#zrodlo

Jeśli ktoś jest atrakcyjny fizycznie, nasz mózg automatycznie przypisze tej osobie pozytywne cechy - to tak zwany efekt aureoli - wyjaśnia dr Kevin Dutton. Dzięki tej drodze na skróty i generalizowaniu nasz mózg szybciej podejmuje decyzje.

Źródło: kobieta.interia.pl

Tradycja odziedziczona czy stworzona na nowo?


Słowo „tradycja” wywodzi się z łaciny i oznacza przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury - takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne - uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości. Tyle mówi sama definicja. Z pewnością dla każdego z nas tradycja to zapach pieczonego piernika czy świeżego świerku, odgłosy rodziny śpiewającej wspólnie kolędy czy też obraz babci w fartuchu krzątającej się po kuchni. Czym współcześnie jest dla nas tradycja i co nam daje?

Źródło: zwierciadlo.pl

2019 okrzyknięty rokiem weganizmu


Tofu, hummus, seitan czy tahini - oto najpopularniejsze dania zamawiane przez Europejczyków za pomocą popularnej aplikacji. M.in. na tej podstawie autorzy badania trendów żywieniowych prognozują, że 2019 rok będzie rokiem weganizmu.

Tagi: Trendy, Mus
Źródło: kobieta.interia.pl

Czy życie po korpo istnieje?


Jak bumerang wraca do ciebie myśl „czy w tej firmie coś jeszcze mnie czeka?”, z zazdrością patrzysz na kolegów, którzy poszli „na swoje”, i zastanawiasz się, dlaczego właściwie nie robisz tego, co zawsze chciałeś robić... Może czas wykonać kolejny ruch w rozwoju zawodowym i zrezygnować z pracy w korporacji? Jak przejść proces zmiany, radzi coach Aneta Pietrzak.

Tagi: Praca, Rozwody
Źródło: zwierciadlo.pl

​Alternatywne choinki to hit!


Generalnie szkoły są dwie. Według pierwszej, nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia bez sporych rozmiarów choinki, rozłożystej, pięknie przyozdobionej, koniecznie żywej. Według drugiej, bożonarodzeniowe drzewko to niepotrzebne zamieszanie i relikt przeszłości, który można z powodzeniem zastąpić. Czym? Alternatywną choinkę da się zrobić dosłownie z wszystkiego!

Tagi: Choinka, Żona
Źródło: kobieta.interia.pl

Dobra kawa pomoże ci zwolnić – slow life od podszewki 


Jak odróżnić jakość od bylejakości? Jak żyć pełnią życia, a nie na pół gwizdka? Skąd wiedzieć, że barwy naszej codzienności są wystarczająco intensywne, a kurtuazji nie zastąpiła jeszcze chłodna obojętność?

Tagi: Kawa
Źródło: zwierciadlo.pl

Koral - kolorem roku 2019


Ten ożywczy i oddający radość życia kolor oczarowuje ciało i umysł - tak o kolorze Living Coral mówią przedstawiciele Pantone. To właśnie ten odcień będzie nam towarzyszył w 2019 roku.

Tagi: Kolory, Kora
Źródło: kobieta.interia.pl

Czy roboty zawładną światem?


​Według danych branżowych z końcem 2016 r. na świecie znajdowało się w użyciu około 1,8 miliona robotów przemysłowych. Do 2020 r. ma ich być ponad trzy miliony. Około 2000 r. liczba robotów przemysłowych wykorzystywanych w Japonii osiągnęła szczyt na poziomie 380 tysięcy jednostek i wciąż utrzymuje się powyżej 300 tysięcy.

Tagi: Stek
Źródło: kobieta.interia.pl

Siedem pytań o tajemnicę spowiedzi


Gdy przez przypadek usłyszymy cudze grzechy wyznane podczas spowiedzi, obowiązuje nas zakaz ich wyjawiania taki sam jak kapłanów. Ksiądz nie może zdradzić grzechów, które słyszy w konfesjonale, ale czy są wyjątki od tej zasady? I czy nas, spowiadających się, też obowiązuje tajemnica?

Tagi: Sądy
Źródło: kobieta.interia.pl

Konkurs: Jak stworzyć swój azyl w sypialni?


Jak dzisiaj żyjemy? „Szybko” - to pewnie najczęstsza odpowiedź. A gdyby tak można było beztrosko odłożyć obowiązki na później  i zająć się sobą? Wypocząć… Pospać do południa… Porobić coś naprawdę przyjemnego…

Tagi: Konkurs
Źródło: zwierciadlo.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami