Wiadomości z tagiem Dom  RSS
Podczas kolacji życzysz "smacznego"? To brak dobrych manier

21.09.2023 18:58


Każdy powinien znać chociaż podstawy savoir-vivre, które są zbiorem zasad właściwego zachowania się w towarzystwie. Jednak wiele osób, chcąc wyrazić swoją uprzejmość względem drugiego człowieka, nieświadomie popełnia jeden z rażących błędów. A mowa o pewnym zwrocie, który towarzyszy nam podczas wspólnego posiłku.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ci, którzy uciekli z domu grozy ("Pozostała rodzina", Jewell Lisa)

21.09.2023 18:23

Typ recenzji: oficjalna PWN Recenzent: Asia Czytasia (Joanna M.) Opowiem wam bajkę o domu grozy, a właściwie opowiedziała ją już Lisa Jewell w powieści „Idealna rodzina”. Jest to historia lenistwa, wyzysku, nadużyć, zła, chciwości i „bogatej patologii”. Autorka nie zostawiła swoich bohaterów w spokoju. Napisała kon...

Tagi: Bajki, Rodzice, Dom
Źródło: www.biblionetka.pl

Dobrze się sprząta razem

21.09.2023 17:26

Najnowsze badanie marki Sidolux ukazuje podział obowiązków w Polskich domach

Tagi: Dom
Źródło: dlalejdis.pl

"Wiadomości" z nową prezenterką. Wygryzie Adamczyka? Znacie ją z innych programów TVP

21.09.2023 17:15

Główne wydanie "Wiadomości" zyskało nową prezenterkę. Została nią Anna Bogusiewicz, która z telewizją publiczną współpracuje od lat. Czym spowodowane są te roszady i co z pozostałymi prowadzącymi?

Tagi: Dom
Źródło: www.plotek.pl

Dlaczego młodzież nie lubi szkoły? "Szukamy zrozumienia, nie dostajemy tego"

21.09.2023 14:26

- Brakuje nam tego, że w szkołach nie poznajemy siebie i swoich możliwości. Być może to najwyższy czas, aby powiedzieć, że wkuwanie od strony do strony nie daje nam pewności siebie - o tym, czego chcieliby się uczyć w szkołach licealiści i licealistki, mówią studentka Zuza Karcz i edukator Grzegorz Święch z Fundacji OFF school, współtwórcy projektu Dom Spokojnej Młodości.

Tagi: Stres, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

Samodzielny powrót ze szkoły? "Ośmioletniego Piotrusia ktoś wciągnął do auta. Miał jeszcze 200 metrów do domu"

21.09.2023 14:05

To, że dziecko skończyło już siedem lat, nie znaczy, że może samodzielnie wracać ze szkoły do domu. "Bezpieczny powrót jest sprawą, którą zawsze należy rozpatrywać indywidualnie" - twierdzi młodszy aspirant Łukasz Kirkuć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Tagi: Dzieci, Auta, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

Gannibal – powstanie 2. sezon japońskiego thrillera. Disney ujawnia teaser

21.09.2023 12:48

Gannibal to popularny japoński serial na podstawie mangi Masaakiego Nanomiyi, który można zobaczyć na Disney+. Wiadomo, że będzie kolejna odsłona. powróci, a wraz z nim nowe, intrygujące poszlaki i tajemnice. Chętnie oglądany w Japonii thriller podąża za funkcjonariuszem policji, który staje przed trudnym zadaniem rozwiązania spraw mieszkańców dziwnej wioski. Disney ujawnił, że na pewno powstanie kontynuacja, podkreślając, że będzie ona jeszcze bardziej ekscytującym widowiskiem. Na ekranie ujrzymy...

Źródło: naekranie.pl

Większość nauczycieli łamie przepisy oświatowe. Jedynki z tego powodu są niezgodne z prawem

21.09.2023 11:42

Wielu nauczycieli nie waha się przed stawianiem jedynek. Zapominają, że dając takie oceny, w niektórych przypadkach łamią prawo oświatowe. Rodzice, powinni mieć tego świadomość.

Źródło: www.edziecko.pl

Czy to prawda, że przy inhalacjach trzeba zaklejać otwory w maseczce? Wielu rodziców popełnia ten błąd

21.09.2023 11:32

Początek kolejnego roku szkolnego to także początek infekcji. W wielu domach słychać już szum lub buczenie inhalatorów. Niektórzy rodzice zaklejają taśmą otwory w ich maseczkach, żeby inhalacja była skuteczniejsza. Słusznie?

Źródło: www.edziecko.pl

reklama
Kontakt z nami