Wiadomości z tagiem Emerytura  RSS
Zniżki dla emerytów - z jakich ulg mogą skorzystać seniorzy w Polsce?

10.08.2022 11:51


Seniorzy mogą skorzystać z wielu ulg, które potrafią znacząco obniżyć codzienne koszty życia. Emerytura bez podatku, darmowe leki, zniżki w komunikacji miejskiej oraz PKP to tylko niektóre z propozycji skierowanych do starszych obywateli. Jakie jeszcze zniżki dla emerytów oferuje państwo?

Źródło: kobieta.interia.pl

To pewne! Emerytura po mężu nie tylko dla wdowy. Liczba świadczeniobiorców wpłynie na wysokość wypłaty

10.08.2022 10:39

Emerytura po mężu, czyli inaczej renta rodzinna przysługuje nie tylko wdowie. Ubiegać się mogą o nią osoby najbliższe z grona osoby zmarłej. Od tego, ilu ich jest, zależy ostateczna kwota, którą mogą otrzymać. Niestety, niektórym pobieranie świadczenia się nie opłaca.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Podwójna emerytura dla tych, którzy złożą odpowiednie dokumenty. Chodzi o dwa wnioski

09.08.2022 19:13


Podwójna emerytura co miesiąc? To zaskakująca informacja, ale jak najbardziej prawdziwa. Dodatkowe świadczenie przysługuje jednak nie każdemu seniorowi. Co ważne, to nie ZUS wypłaca te dodatkowe pieniądze. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby co miesiąc na konto wpływała podwójna emerytura? Jak się o nią ubiegać? Sprawdzamy.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wcześniejsza emerytura dla większej grupy seniorów. W 2022 roku wprowadzono korzystne zmiany

09.08.2022 18:07

Wcześniejsza emerytura do tej pory była możliwa tylko dla wąskiego grona seniorów. Od 2022 roku przepisy nieco uległy zmianie. Seniorzy i seniorki, którzy urodzili się po 31 grudnia 1948 r., mają prawo do wcześniejszej emerytury, ale na korzystniejszych zasadach.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

To pewne! Dodatek do emerytury za urodzenie dzieci nie należy się tylko kobietom. Należy spełnić warunki

09.08.2022 15:33

Dodatek do emerytury za urodzenie dzieci to jedynie potoczna nazwa programu "Mama 4+" Choć nazwy te mogą mylić o pieniądze z tego tytułu, mogą starać się nie tylko kobiety. W obydwu przypadkach jednak trzeba spełnić kryteria, które trochę się od siebie różnią.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Emerytura w stylu eko

08.08.2022 0:00


Nie ulega wątpliwości, że "Wisienka na torcie" nie należy do kategorii książek, których jedynym celem jest zapewnienie czytelnikom porcji rozrywki. Autorka ma do przekazania coś bardzo ważnego - wydaje się wręcz, że cała fabuła stanowi jedynie pretekst do zwrócenia uwagi na takie kwestie jak efekt cieplarniany, szkodliwość plastiku czy tragiczne konsekwencje wytwarzania oleju palmowego. Muszę przyznać, że bardzo lubię powieści z przesłaniem - takie, które zmuszają do zastanowienia, do spojrzenia na niektóre sprawy pod nowym kątem - ale mam wrażenie, że w tym przypadku Aurélie Valognes nie do końca potrafiła zachować równowagę pomiędzy walorem rozrywkowym a edukacyjnym.

Tagi: Emerytura, Mus
Źródło: lubimyczytac.pl

Nie pracowałaś, a wychowywałaś dzieci? Możesz dostać pieniądze od rządu. Kwota jest niemała

04.08.2022 13:34

Kobiety, które urodziły dzieci, mają szansę na otrzymanie od rządu bezskładkowej emerytury. Oznacza to, że po osiągnięciu wieku emerytalnego co miesiąc otrzymają pieniądze za wychowanie dzieci. Jak się okazuje, są jednak pewne warunki, które należy spełniać, aby móc ubiegać się o tego typu świadczenie. Kto otrzyma matczyną emeryturę i czy ojcowie też mogą na nią liczyć? Sprawdzamy

Źródło: www.edziecko.pl

Wypłaty czternastej emerytury ruszają już w sierpniu. Nie wszyscy dostaną pieniądze

03.08.2022 21:30


Już niebawem Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłacanie emerytom dodatkowych pieniędzy. Mowa oczywiście o 14. emeryturze, która ma podreperować domowe budżety wielu seniorów. Niestety w obecnym roku, podobnie jak w ubiegłym, „czternastka” nie trafi do wszystkich. Kto może spodziewać się dodatku, a kto go nie dostanie? Pod uwagę brane jest kryterium dochodowe.

Źródło: kobieta.interia.pl

Tym seniorkom przysługuje nawet 1300 złotych do emerytury. Muszą złożyć odpowiedni wniosek i dokumenty

02.08.2022 21:31

Niektóre seniorki mają szansę na spory zastrzyk gotówki. Przysługuje im ponad 1300 złotych jeśli spełnią określone warunki. Jest ich kilka, a dodatkowo trzeba złożyć wniosek i załączyć odpowiednie dokumenty. Takie świadczenie jest wyłącznie dla matek.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

reklama
Kontakt z nami