Wiadomości z tagiem Film  RSS
Ile pisarza w jego książce?

19.05.2019 0:00


Przed nami pierwszy weekend wyświetlania filmu "Tolkien", w którym reżyser Dome Karukoski łączy pracę pisarza z jego biografią. Przy tej okazji Marcin Zwierzchowski zadaje pytanie, czy ostatnio twórcy preferują opieranie swojej twórczości na prawdziwych wydarzeniach. Czy fikcja jest w odwrocie?

Tagi: Film, Weekend, Dom
Źródło: lubimyczytac.pl

Szef śledczych ze "Spotlight" o filmie Sekielskich: mocny akt oskarżenia wobec kościoła

18.05.2019 13:05

"Film braci Sekielskich stanowi niezwykle mocny akt oskarżenia wobec polskiego Kościoła katolickiego" - mówi "Rzeczpospolitej" amerykański dziennikarz Walter V. Robinson, redaktor "The Boston Globe" i szef zespołu dziennikarzy śledczych "Spotlight", który w latach 90. ujawnił skandal pedofilski w archidiecezji w Bostonie. "Jest to kwestia, z którą Polakom trudno się zmierzyć, bo oznacza analizę m.in. tego, co działo się w Krakowie, gdy arcybiskupem był tam późniejszy papież Jan Paweł II" - dodaje.

Tagi: Film, Doda
Źródło: kultura.onet.pl

Festiwal Filmowy w Cannes 2019 – zobacz kreacje i makijaże gwiazd

18.05.2019 11:55


Festiwal Filmowy w Cannes to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego spotykają się największe sławy międzynarodowego kina. Tych kilka majowych nocy to kulturowe centrum filmowego świata. Oczy fanów kinematografii – ale także fashionistek zwrócone są w kierunku Lazurowego Wybrzeża. Obejrzyjcie najnowsze kreacje i makijaże z festiwalu w Cannes. Od ponad 20 lat L’Oréal Paris pełni zaszczytną rolę […]

Źródło: kobietamag.pl

Doda o "Tylko nie mów nikomu": Bardzo dobrze, że powstał

17.05.2019 19:05


Na temat filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" postanowiła wypowiedzieć się również Doda. "Należy zrobić mocniejsze przefiltrowanie ludzi, którzy chcą iść do seminarium" – stwierdziła.

Tagi: Film, Doda
Źródło: muzyka.interia.pl

Deptuła i Hudzik w "Rezerwacji" o katastrofie smoleńskiej: przez dziesiątki lat nie będziemy w stanie się wyzwolić

17.05.2019 19:05

Gośćmi Katarzyny Janowskiej w programie "Rezerwacja" byli krytycy sztuki Bogusław Deptuła i Aleksander Hudzik. Opowiedzieli o tegorocznym Biennale Sztuki w Wenecji oraz o dwóch specjalnych albumach poświęconych Andrzejowi Wajdzie - "To lubię. Inspiracje" oraz "Rysunki" - nietypowych, bo skupionych na jego inspiracjach sztuką. "Robił szkice do filmów nie wiedząc, że rysuje storyboard" - komentował Deptuła, przywołując konkretne dzieła przenikające się z kadrami z filmów Wajdy. "Rejtan, Stańczyk, obrazy Matejki, oczywiście Wyspiański. Zależało nam, żeby pokazać jak głęboko zakorzeniony był w sztukę".

Źródło: kultura.onet.pl

Borys Szyc w "Rezerwacji" o roli Józefa Piłsudskiego: był kawałkiem bandyty

17.05.2019 19:05

Gościem Katarzyny Janowskiej w programie "Rezerwacja" był Borys Szyc, który opowiedział o swoich najnowszych rolach - w "Sherlocku Holmesie", który zrealizował dla Storytel oraz "Piłsudskim", filmie w reżyserii Michała Rosy. "Nie opowiadamy o ikonie, tylko o tym wcześniejszym Piłsudskim, który był niezłym ziółkiem. Kawałkiem bandyty, terrorysty. Nasz film zaczyna się w szpitalu dla wariatów, w którym prawie stracił umysł" - opowiadał Szyc. Rozmowa rozpoczęła się niecodziennie, od wspólnego odczytania fragmentu "Sherlocka Holmesa".

Źródło: kultura.onet.pl

Zofia Czerwińska: Bez niej polskie komedie nie byłyby takie zabawne

17.05.2019 14:00


Nigdy nie dostała dużej roli filmowej, lecz w komediowych epizodach grała tak, że zapamiętała ją cała Polska. W życiu też uwielbiała żarty, chociaż często wcale nie było jej do śmiechu.

Tagi: Film
Źródło: kobieta.interia.pl

"Tylko nie mów nikomu": TVN pokaże dziś film braci Sekielskich

17.05.2019 13:05

Film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich, poruszający temat pedofilii w Kościele, zostanie wyemitowany w piątkowy wieczór w stacji TVN. Dokument miał premierę 11 maja w serwisie YouTube; po tygodniu wyświetlono go ponad 18 milionów razy.

Tagi: Film
Źródło: kultura.onet.pl

Elton John i Taron Egerton razem: Posłuchaj "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman"

17.05.2019 11:52


"(I’m Gonna) Love Me Again" to premierowa piosenka, która powstała specjalnie na potrzeby filmu "Rocketman". Autorami utworu są Elton John i Bernie Taupin, a wykonują go sam Elton oraz Taron Egerton, odtwórca głównej roli w filmie.

Tagi: Film
Źródło: muzyka.interia.pl

reklama
Kontakt z nami