Wiadomości z tagiem Kawa  RSS
Duma i uprzedzenie dla zabieganych

21.02.2024 0:00


Graficzna adaptacja autorstwa Roberta Deasa (ilustrator) i Iana Edingtona (adaptator) to próba wiernego oddania fabuły "Dumy i uprzedzenia". Historia skupia się więc na rodzinie Bennetów - niezbyt zamożnej i z wielkim kłopotem w formie pięciu sióstr na wydaniu - których życie wywraca się do góry nogami, gdy do nieodległej posiadłości wprowadza się tymczasowo zamożny kawaler, pan Bingley, wraz z przyjaciółmi. Podczas gdy najstarsza z sióstr Bennet szybko wpada w oko młodemu najemcy, następna w kolejności pod względem wieku - Elizabeth - równie prędko uprzedza się do jego przyjaciela, pana Darcy’ego. Kolejne miesiące tylko intensyfikują relację tych dwojga, chociaż niekoniecznie w kierunku, na który wskazywałoby ich pierwsze spotkanie...

Tagi: Rodzice, Kawa
Źródło: lubimyczytac.pl

Potnij na kawałki i włóż do doniczki. Rośliny wprost uwielbiają ten banalny trik

20.02.2024 19:03


Do czego może doprowadzić niewłaściwe podlewanie roślin doniczkowych? Nieprzyjemnych efektów ubocznych jest kilka. Prócz narażenia na zgnicie korzeni, wystawiamy okazy na ryzyko utraty liści, kwiatów, a także zwiększamy ryzyko ataków ze strony nieprzyjaznych szkodników. Jeśli chcemy, by przez długie lata cieszyły oczy, nie zapomnijmy o nietypowym dodatku do doniczki.

Tagi: Kawa, Oczy, Doda
Źródło: kobieta.interia.pl

"Chłopaki do wzięcia". Pani Helena ma nietypową profesję. W pracy straciła kawałek palca

20.02.2024 14:12

Pani Helena i jej syn Sławek to kolejni bohaterowie telenoweli dokumentalnej "Chłopaki do wzięcia". Oboje szukają drugiej połówki. Nowa uczestniczka od razu zaskarbiła sobie sympatię widzów.

Tagi: Praca, Kawa
Źródło: www.plotek.pl

Pokrój na kawałki i już teraz zakop. Latem hortensja wystrzeli feerią barw

19.02.2024 18:39


Popularność hortensji chyba nikogo nie dziwi. W sezonie z przyjemnością podziwiamy bujne kwiaty o niesamowitych barwach. Choć urok rośliny pozostaje uśpiony w okresie jesienno-zimowym, już na przedwiośniu możemy wykonać pierwsze kroki do jego rozbudzenia. Jeśli chcemy, by latem obsypały się dorodnymi pąkami, zastosujmy prosty trik.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ulubiony napój zamieni się w spalacz tłuszczu. Dodaj jedną szczyptę

19.02.2024 16:41


Wyróżnić można wiele dodatków do kawy, które urozmaicą smak ulubionego napoju. Smakosze szukający nietuzinkowych zestawów powinni postawić na szczyptę pikantnej przyprawy. W przypadku kawy z chili nie tylko zafundujemy podniebieniu nowe wrażenia, ale też przysłużymy się organizmowi na innych polach. Rozgrzeje i wzmocni odporność. Czego jeszcze możemy spodziewać się po degustacji? Czy kawa z chili odchudza?

Tagi: Kawa, Usta, Doda, MAKO
Źródło: kobieta.interia.pl

Mama zostawiła wiadomość dla nauczycielki. Musiała się zdziwić, gdy zajrzała do śniadaniówki dziecka

19.02.2024 16:06

Jaki jest dobry i odpowiedni posiłek dla dziecka? Pełnowartościowy, czyli w śniadaniówce, którą zabiera ze sobą do szkoły, czy przedszkola powinny znaleźć się produkty z różnych kategorii. Warzywa i owoce są równie ważne, ale jeśli znajdzie się tam oprócz sycącej kanapki, kawałek ciastka - końca świata nie będzie. Jednak pewna nauczycielka uważa inaczej, dzieląc jedzenie na te dobre i złe. Mama dziecka, któremu została zwrócona uwaga, postanowiła odegrać się i zostawiła dla jej wychowawczyni wiadomość.

Źródło: www.edziecko.pl

Smak nostalgii dzieci PRL-u. W kilka chwil zapach kokosa wypełni całe mieszkanie

18.02.2024 14:41


Popołudniowa kawa lub aromatyczna herbata najlepiej smakują, jeśli towarzyszy im słodka przekąska. Nie musi to wcale być spory kawałek tortu, niewielkie ciasteczko w zupełności wystarczy. Jeśli przejadły nam się sklepowe wytwory, a do najbliższej cukierni czeka nas długa wyprawa, postawmy na domowy przysmak. Szczególnej uwadze polecamy kokosanki, które osładzały czasy dzieciństwa.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Kontakt z nami