Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Nie żyje Rosław Szaybo

21.05.2019 12:02

Wczoraj w nocy zmarł Rosław Szaybo. Uznany polski plakacista, fotograf i projektant okładek płyt i książek.

Źródło: wyspa.fm

Niemcy gościem 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

20.05.2019 19:05

Niemcy będą gościem tegorocznych 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się między 24 a 27 października - podali organizatorzy. Niemcy zaprezentują się pod hasłem "German stories". Nazwiska niemieckojęzycznych autorów, których będzie można spotkać pod Wawelem, mają być ogłoszone już wkrótce.

Źródło: kultura.onet.pl

Pozew przeciw autorom książki "Dalej jest noc" o naruszenie dóbr osobistych

20.05.2019 19:05

Pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko autorom książki "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" skierowała w poniedziałek do sądu bratanica Edwarda Malinowskiego, który ukrywał Żydów podczas II wojny - poinformował PAP prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.

Źródło: kultura.onet.pl

Patronaty tygodnia

20.05.2019 0:00


Warszawskie Targi Książki tuż, tuż. Skoro przed nami jedna z największych literackich imprez w Polsce, to warto dokładnie zaplanować, do którego autora ustawimy się w kolejce i na jakie stoiska zajrzymy w poszukiwaniu premier. Dla tych, którzy już planują swoje zakupy, oraz dla tych, którzy w stolicy się nie pojawią, prezentujemy listę książek, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Źródło: lubimyczytac.pl

Opowieści z piekła ("Kołysanka z Auschwitz", Escobar Golderos Mario)

18.05.2019 18:41

Od razu na wstępie przyznaję się bez bicia: mam osobisty problem z książkami o Zagładzie, nie będącymi historycznymi opracowaniami. Nazywam go „problemem perspektywy”. O co chodzi? Ano o fakt, że o piekle przekonująco potrafią pisać tylko ci, którzy powąchali siarki. Do dzisiaj nic nie przebije opowiadań Borowskiego, ...

Źródło: www.biblionetka.pl

„Słońce też jest gwiazdą” – ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon [KONKURS]

18.05.2019 13:11


31 maja do kin trafi adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści pod tytułem "Słońce też jest gwiazdą" autorstwa Nicoli Yoon - utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych. Z okazji nadchodzącej premiery mamy dla was aż 30 biletów.

Źródło: lubimyczytac.pl

Współczesny Sherlock, agent FBI Aloysius Pendergast, powraca!

18.05.2019 13:11


Dobra wiadomość dla wszystkich fanów duetu pisarskiego Preston & Child. Wydawnictwo Agora wyda kolejne tomy z serii o agencie FBI Pendergaście! Książki pojawią się w sprzedaży już za miesiąc.

Źródło: lubimyczytac.pl

Zrozumieć bestię

18.05.2019 13:11


"Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton" to znakomite połączenie baśni o Pięknej i Bestii z motywami z "Czerwonego Kapturka". To książka o potworach, które czasem przybierają nieoczekiwane kształty. O ludziach złych do szpiku kości i tych, którzy są źli tylko z pozoru. O odrzuceniu dziedzictwa, o rodzinie, która może mieć wiele znaczeń, ale przede wszystkim o walce z własnymi demonami, oddzieleniu grubą kreską przeszłości i nadziei na szczęśliwe zakończenie - nawet dla bestii.

Źródło: lubimyczytac.pl

Czytamy w weekend

18.05.2019 13:11


Już za kilka dni rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, a wraz z nimi także nasza coroczna wymiana książkowa "Z półki na półkę". Koniecznie dajcie znać, z kim zobaczymy się w stolicy. A dzisiaj przedstawiamy nasz wybór lektur na weekend. "Kociarz", "Dom z dwiema wieżami" i "Kiedy zapada mrok"

Źródło: lubimyczytac.pl

Kopciuszek na rurze i straumatyzowany książę ("Bez złudzeń", Sheridan Mia)

18.05.2019 1:11

Można powiedzieć, że Crystal odnosi w pracy sukcesy. Jest podziwiana przez klientów, dobrze jej płacą i chociaż czasem robi się niebezpiecznie, zawód tancerki na rurze sprawia, że może się utrzymać i przynajmniej na kilka godzin zapomnieć o tym, co ją spotkało. Ci, którzy przychodzą do lokalu popatrzeć na jej występy, ...

Źródło: www.biblionetka.pl

reklama
Kontakt z nami