Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Tomasz Organek wydaje... powieść

19.04.2019 10:34

Na oficjalnym profilu Organka, została umieszczona informacja o tym, że artysta napisał...książkę. 

Tagi: Książki
Źródło: wyspa.fm

Dziewczyny z więzienia

19.04.2019 10:18


Harde i bezwzględne czy wrażliwe i zagubione? Większość z nas ma jakieś wyobrażenia o kobietach, które trafiają do więzień i o przyczynach, które je tam zaprowadziły. Ile w tych wyobrażeniach prawdy? Anna Matusiak-Rześniowiecka i Katarzyna Borowska postanowiły to sprawdzić. Swoje rozmowy z osadzonymi z warszawskiego więzienia opublikowały w książce "Skazane. Historie prawdziwe".

Źródło: www.styl.pl

Wspomnienia pielęgniarki ("Pielęgniarki", Watson Christie)

18.04.2019 19:48

Życzliwość, empatia, współczucie i troska o godność pacjenta – to atrybuty dobrej pielęgniarki według Christie Watson, autorki książki "Pielęgniarki: Sceny ze szpitalnego życia". Autorka wie, o czym pisze, bo jako pielęgniarka przepracowała 20 lat na różnych oddziałach. Tą książką zaprasza czytelnika do szpitala. Pozwa...

Źródło: www.biblionetka.pl

Lekarstwo na bezsenność ("Tylko martwi nie kłamią", Bonda Katarzyna)

18.04.2019 19:37

Uczciwie przyznam: dwa plusy ta książka ma – po pierwsze, ma zapadający w pamięć tytuł, a po drugie, szybko i twardo się przy niej zasypia. Mimo tych niewątpliwych zalet, ta powieść utwierdziła mnie w przekonaniu, że poddanym królowej Katarzyny nie będę. I to stwierdzenie mogłoby posłużyć za cały mój komentarz do tej k...

Źródło: www.biblionetka.pl

"Dzwonnik z Notre Dame" Wiktora Hugo najlepiej sprzedającą się książką we Francji

18.04.2019 19:06

Po pożarze katedry Notre Dame błyskawicznie wzrosła sprzedaż książki Wiktora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu", znanej także jako "Dzwonnik z Notre Dame". XIX-wieczna powieść jest obecnie najlepiej sprzedającą się książką we Francji.

Źródło: kultura.onet.pl

René Goscinny: tata Mikołajka, kumpel Asteriksa

18.04.2019 13:06

Zawodową karierę zaczynał jako asystent księgowego. W wojsku malował plakaty i bezskutecznie starał się zatrudnić w wytwórni Walta Disneya. Dziś René Goscinny, autor słynnego "Mikołajka" i Asteriksa uznawany jest za jednego z twórców europejskiego komiksu. 22 kwietnia ukaże się książka "Mikołajek. Jak to się zaczęło", która będzie zawierała komiksowe historyjki, publikowane w belgijskiej prasie, zanim Mikołajek stał się bohaterem książek.

Źródło: kultura.onet.pl

Moje pokolenie nie jest stracone – wywiad z Łukaszem Błaszczykiem

18.04.2019 0:00


Jak mówi, napisał książkę, której sam potrzebował. Jej bohaterowie to z jednej strony kosmopolici, z drugiej - Polacy niemogący odciąć się od swoich korzeni. Co się stanie, gdy zostaną boleśnie skonfrontowani z Europą? Z autorem rozmawiamy o doświadczeniach emigracji, literackich inspiracjach i tym, co symbolizuje dla niego Budapeszt.

Źródło: lubimyczytac.pl

Ruszyły zdjęcia do „Żmijowiska”. Wojciech Chmielarz pracuje przy scenariuszu

17.04.2019 19:06


"Żmijowisko" to thriller, który nagrodziliście tytułem Książka Roku 2018. Serial na podstawie tej powieści właśnie powstaje - znane są już nazwiska jego twórców i aktorów. Wojciech Chmielarz jest współautorem scenariusza, więc są duże szanse na to, że produkcja nie będzie odstawać od literackiego pierwowzoru.

Źródło: lubimyczytac.pl

Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

17.04.2019 19:06

"Wiersze przeciwko ludzkości", "Psia książka", "Nawigacje", "Polka", "Mordercze ballady" – to tytuły debiutanckich tomów poetyckich nominowanych do Nagrody im. W. Szymborskiej. Nominacje ogłoszono w środę w Krakowie. Nazwisko laureata poznamy 9 czerwca.

Tagi: Książki
Źródło: kultura.onet.pl

Tak drogi Panie, to moje dziecko, czyli do Nurtu i z powrotem

17.04.2019 0:00


W tej książce jedną z charakterystycznych cech, która może się spodobać albo wręcz przeciwnie, odstraszyć przyszłych czytelników, jest język: wulgarny, nieokrzesany, dosadny, momentami prymitywny i prosty, a jednak elokwentny, humorystyczny, lekki, swobodny i zabawny. Tak, ta powieść ma to wszystko jednocześnie.

Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Kontakt z nami