Allegro PL
Wiadomości z tagiem Psycholog  RSS
Przybywa przypadków dzieci pozostawionych w aucie. "Rodzice są jak na autopilocie"

27.06.2022 11:19

Tragedia w Szczecinie wstrząsnęła całą Polską. Niedługo potem media poinformowały o kolejnym dziecku pozostawiony w aucie podczas upału. Na szczęście tym razem zareagowali przechodnie. "Żyjemy w czasach, gdzie wiele osób ulega nerwowemu pośpiechowi, żyje w ciągłym biegu i stresie" - komentuje psycholog Elżbieta Grabarczyk.

Źródło: www.edziecko.pl

They/Them - zwiastun slashera LGBTQIA+ z udziałem Kevina Bacona

23.06.2022 9:53

Platforma Peacock wypuściła do sieci zwiastun slashera They/Them. Premiera produkcji została zaplanowana na sierpień.They/Them to nowy film platformy Peacock, który zagłębia się w gatunek slashera. Do sieci trafił zwiastun produkcji. Materiał możecie sprawdzić poniżej. Akcja filmu dzieje się na obozie dla osób LGBTQIA+. Ma on pomóc uczestnikom znaleźć nowe poczucie wolności. Niestety metody twórców obozu stają się bardzo niepokojące psychologicznie. Na domiar złego...

Źródło: naekranie.pl

Podryw na dziecko na Tinderze. Psycholożka: To szczery komunikat

22.06.2022 14:24

W popularnych serwisach randkowych nie brak zdjęć mężczyzn z dziećmi. Psycholożka uważa, że motywacje publikacji takich fotografii mogą być różne, a kobiety powinny być czujne, żeby odróżnić zaangażowanego tatę od kogoś, kto z dziećmi ma w rzeczywistości niewiele wspólnego.

Źródło: www.edziecko.pl

Terapia poznawczo-behawioralna. Kto powinien się na nią zdecydować i jak przebiega?

21.06.2022 5:29


Z pomocy psychologicznej korzysta coraz więcej Polaków. Szacuje się, że około 1,5 mln osób chodzi do specjalisty, ale zapotrzebowanie jest znacznie większe. Ponad 5 mln Polaków czeka kilka miesięcy, by otrzymać wsparcie i pomoc psychoterapeuty w ramach refundacji NFZ jak i do prywatnych gabinetów. Najczęstszym powodem wizyt u psychoterapeuty są: depresja, stany lękowe, nieradzenie sobie ze stresem. Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna i kto powinien z niej skorzystać?

Źródło: kobieta.interia.pl

„Chcę, żeby moje książki były przeżyciem” – Magda Majcher opowiada o „Najgorszym domu”

21.06.2022 0:00


"Od początku stawiałam na problemy społeczne, rozbudowane portrety psychologiczne bohaterów i trudne tematy" - mówi Magdalena Majcher, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. Jej najnowsza powieść "Najgorszy dom" pokazuje, że autorka świetnie radzi sobie zarówno z wątkami obyczajowymi, jak i wątkami kryminalnymi, a przy tym nie boi się tematów, które jednocześnie przyprawiają o dreszcz i dają do myślenia.

Tagi: Psycholog, Dom
Źródło: lubimyczytac.pl

Niepociumani dementorzy ("Nie daj sobie spieprzyć życia: Sposoby na toksycznych ludzi", Gibas Jarosław)

20.06.2022 14:37

Na początku autor definiuje pojęcia, którymi się posługuje, co często sprowadza się do polemiki z poglądami psychologów lub innych naukowców. Na przykład psychologowie uważają, że to zachowanie pewnych osób bywa toksyczne, ale nie one same. Jarosław Gibas ma inne zdanie na ten temat. Zaskoczyło mnie to nieco, bo wszys...

Źródło: www.biblionetka.pl

Większość osób widzi na tym obrazku tylko jedną żyrafę. Ukryta jest jeszcze druga. "Zajęło mi to godziny"

17.06.2022 16:49

Iluzje optyczne i testy psychologiczne z pewnością można już uznać, że pewnego rodzaju trend. Cieszą się one ogromną popularnością. Każdy chce bowiem sprawdzić się w tego typu zagadkach. Na TikToku powstało nawet konto "HecticNick", gdzie możemy znaleźć takie "zadania".

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Siódmy tom o profilerze śledczym Hubercie Meyerze ("Zimna sprawa", Bonda Katarzyna)

14.06.2022 23:49

To już siódmy tom o psychologu śledczym Hubercie Meyerze. Tym razem po tym, co się stało pod koniec poprzedniej części, główny bohater postanawia uciec w pracę. Jeden z detektywów prosi właśnie Huberta o pomoc w sprawie z Poznania, gdzie zostały odnalezione cztery ciała, kobiety i trójki dzieci, w domu, którego mieszka...

Źródło: www.biblionetka.pl

Szukam prawdy, głębokich emocji – wywiad z Izabelą Janiszewską, autorką thrillera „Apartament”

14.06.2022 19:08


Co sprawia, że przekraczamy granice moralności? Czym jest zło? W jaki sposób rodzą się toksyczne namiętności? Podobno wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice. Lecz tylko niektóre z nich są równie szokujące, co historia relacji zapisana w "Apartamencie". Książka Izabeli Janiszewskiej to wstrząsający thriller psychologiczny, w którym wielowątkowa akcja łączy się ze zbrodniczą intrygą. W specjalnym wywiadzie rozmawiamy o tym, czym jest proza gatunkowa, o pisarskich wyzwaniach, wartościach w literaturze. Autorka wspomina również o swoich fascynacjach ludzką psychiką - o neuropsychiatrii i neuropsychologii. Zapraszamy do lektury naszej rozmowy, a także samego "Apartamentu".

Źródło: lubimyczytac.pl

Lubimy czytać powieści, w których nic nie jest tym, czym się wydaje. „Żona“ Shalini Boland

14.06.2022 13:16


Rozmawiamy z Shalini Boland, autorką "Żony", "Sekretu matki" i innych poczytnych thrillerów psychologicznych. Pierwsze powieści wydała sama po tym, jak trzydziestu agentów i wydawców wysłało jej listy odmowne, dziś ma świetny kontrakt wydawniczy i miliony wiernych czytelników.

Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Kontakt z nami