Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
The Lumineers o fikcyjnej rodzinie Sparks

18.05.2019 13:54

The Lumineers prezentują EP-kę „Gloria Sparks” – pierwszy przedsmak albumu „III”, którego premiera zaplanowana jest na 13 września 2019.

Źródło: wyspa.fm

Nadchodzi horror kryminalny roku

18.05.2019 13:11


Stefan Darda to nie tylko rodzimy mistrz literatury grozy, ale też niezwykle czujny obserwator otaczającej nas rzeczywistości i skrupulatny badacz ludzkiej psychiki. Potrafi też — jak nikt inny — nauczyć czytelnika, jak analizować własne emocje. Właśnie ukazała się jego najnowsza powieść "Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót".

Tagi: Rodzice
Źródło: lubimyczytac.pl

Zrozumieć bestię

18.05.2019 13:11


"Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton" to znakomite połączenie baśni o Pięknej i Bestii z motywami z "Czerwonego Kapturka". To książka o potworach, które czasem przybierają nieoczekiwane kształty. O ludziach złych do szpiku kości i tych, którzy są źli tylko z pozoru. O odrzuceniu dziedzictwa, o rodzinie, która może mieć wiele znaczeń, ale przede wszystkim o walce z własnymi demonami, oddzieleniu grubą kreską przeszłości i nadziei na szczęśliwe zakończenie - nawet dla bestii.

Źródło: lubimyczytac.pl

"Na Wspólnej": Sekret jej młodości

17.05.2019 16:25


Grażyna Wolszczak walczy o ochronę środowiska i broni praw słabszych. Z determinacją angażuje się w kolejne akcje. Nie boi się krytyki. Żyje w zgodzie ze sobą i z naturą, co sprawia, że w wieku 60 lat wygląda zjawiskowo. Nam opowiada o tym, co zawdzięcza rodzicom i dobrym genom.

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Ciężar tajemnic

16.05.2019 13:14


Milczenie nie zawsze jest złotem. Niewypowiedziane słowa miewają przerażającą moc - potrafią niszczyć więzi między ludźmi, budować mury, uniemożliwiać porozumienie. O sekretach, które doprowadziły do rozpadu zgodnej niegdyś rodziny, opowiada Hannah Beckerman w swojej pierwszej wydanej w Polsce powieści "Gdybyś tylko wiedziała".

Źródło: lubimyczytac.pl

Czym dla przyszłych rodziców jest szkoła rodzenia?

15.05.2019 15:14

Szkoła rodzenia ważna dla przyszłych rodziców.

Tagi: Rodzice
Źródło: dlalejdis.pl

Catcalling to nie komplement

15.05.2019 13:58


Świetna akcja nakierowana na walkę z wulgarnymi „komplementami” nazywa i piętnuje catcalling oraz edukuje nastolatki i ich rodziców. „Brałbym!” „Niezła dupa!” – Kto z nas słyszał takie zaczepki na ulicy? Okazuje się, że 80% z przebadanych warszawskich nastolatków było ofiarą, a 68% świadkiem takiego zachowania. Zdecydowana większość nie traktuje tego typu odzywek jako komplementu. To […]

Źródło: republikakobiet.pl

Małe życie ("Małe życie", Yanagihara Hanya)

15.05.2019 11:35

Książka opowiada historię czworga przyjaciół, którzy ukończyli studia i zaczynają nowe, dorosłe życie. Wszyscy mieszkają w Nowym Jorku i mimo skończenia szkoły w dalszym ciągu utrzymują kontakt. Lecz niestety coraz więcej zaczyna ich różnić. Książka opowiada nie tylko o przyjaźni, lecz również o miłości, rodzinie, uzal...

Źródło: www.biblionetka.pl

Życie jest labiryntem

15.05.2019 1:13


Historia Charliego Gordona, podobnie jak opowieść o Forreście Gumpie, porusza do głębi. Trudno nie przejąć się losami małego, odrzuconego przez rodziców z powodu niskiej inteligencji chłopca, który w pewnym momencie, za sprawą przeprowadzanego na nim eksperymentu, przeistacza się w geniusza. Patrzą na niego naukowcy całego świata, lecz ów zlękniony młody człowiek pozostaje bardzo zagubiony, nie mogąc poradzić sobie z ogromem zdobytej wiedzy.

Źródło: lubimyczytac.pl

Młoda mamo! Trzeba chronić wrażliwą tkankę własnej emocjonalności

13.05.2019 18:14


Pojawienie się w rodzinie dziecka jest zawsze wielkim wydarzeniem. Szczególnie tego pierwszego, gdy kobieta, z istoty wolnej i niezależnej, w jednej chwili przemienia się w osobę odpowiedzialną za życie drugiego człowieka. Wydaje mi się – a mówię to już z perspektywy mamy nastolatków – że to jedno z najmocniejszych doświadczeń, jakie przynosi macierzyństwo. Rodziców zwykle […]

Źródło: wrolimamy.pl

reklama
Kontakt z nami