Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
O potędze ludzkiego heroizmu ("Nauczyciel z getta", Escobar Golderos Mario)

23.02.2024 18:37

Lubicie książki inspirowane historią? Ja tak, dlatego z wielkim zaciekawieniem sięgnęłam po książkę „Nauczyciel z getta” autorstwa Mario Escobara. Znany pisarz i historyk zainspirował się historią Janusza Korczaka ( jego prawdziwe imię to Henryk Goldszmit), wywodzącego się z warszawskiej rodziny żydowskiej, pedagoga, k...

Źródło: www.biblionetka.pl

"Kiedyś od nauczyciela dostało się linijką po łapach i nikt nie płakał. Teraz grożą więzieniem"

23.02.2024 17:25

"Szkoły stały się zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, wrogami numer jeden. Oczywiście wielu powie, że to wina nauczycieli, którzy nie są z powołania i traktują pracę z dziećmi jak karę. Ja tak nie uważam, choć widzę, że moi młodsi koledzy po fachu mają mniej zapału, niż ja. No ale skąd mają czerpać inspiracje i motywacje do pracy jak otaczają się ludźmi, którym nic się nie chce? Przecież to prosta droga do depresji" - żali się pani Jadwiga w rozmowie z eDziecko.pl.

Źródło: www.edziecko.pl

Niania odmawia opieki nad jedną grupą dzieci. "Chłopcy w tym wieku mogą być niebezpieczni"

23.02.2024 15:07

Niania z wieloletnim doświadczeniem pokłóciła się z rodzicami dzieci, którymi miała się opiekować. Swoją historią podzieliła się w internecie, bo jak sama uważa, czuje się "oszukana". Chociaż sama ma dopiero 19 lat, jej doświadczenie w kwestii zajmowania się maluchami jest dość bogate, jednak w swojej pracy kieruje się jedną, żelazną zasadą. Jaką? Nie bierze pod opiekę chłopców starszych niż 10 lat.

Źródło: www.edziecko.pl

Jest nauczycielką, chce zrezygnować. "Mam dość wiecznie niezadowolonych rodziców i ich telefonów z pretensjami"

23.02.2024 15:05

"Od prawie 10 lat pracuję w szkole i przyznam szczerze - mam dość. I nawet nie chodzi pieniądze, bo te są kiepskie, mają być lepsze - pożyjemy, zobaczymy. Mam dość rodziców. Tak, rodziców, a nie uczniów, bo to oni dają mi najwięcej w kość" - opowiada Ula, która uczy w jednej z warszawskich podstawówek.

Źródło: www.edziecko.pl

Polki nie chcą rodzić. "Hejt za 800 plus, chore prawo lokatorskie, traumy z porodówek"

23.02.2024 14:59

W grudniu nie urodziło się nawet 20 tys. dzieci. Tak źle jeszcze nie było. Co zniechęca Polki do rodzenia? "Niedziałająca służba zdrowia, ustawa aborcyjna, kosmiczne problemy z uzyskaniem alimentów, problemy mieszkaniowe, chore prawo lokatorskie" - wymienia czytelniczka.

Źródło: www.edziecko.pl

Dziś premiera nowego albumu punkrockowej Prawdy "W Połowie Drogi Donikąd"

23.02.2024 14:15

Dziś ukazała się nowa płyta jednej z gwiazd rodzimego punk rocka – wrocławskiej Prawdy.

Źródło: wyspa.fm

"Dziecko biło kijem drugie. Gdy, usłyszałam, co powiedziała matka, zrozumiałam, że wychowanie bezstresowe poszło za daleko"

23.02.2024 14:10

Wielu rodziców jest zdania, że bezstresowe wychowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku, szczególnie kiedy rodzice dość liberalnie podchodzą do zachowania swoich dzieci. Podobnego zdania jest mama, która podczas spaceru ze swoją córką, jak sama twierdzi, był świadkiem "wychowania bezstresowego".

Źródło: www.edziecko.pl

PIT 2024. Od 2022 ważna zmiana dla rodzin. Rodzice dostaną dodatkowe pieniądze oprócz ulgi na dziecko

23.02.2024 13:38

Czy oprócz ulgi na dziecko rodzicom przysługują jeszcze inne preferencje? Jak się okazuje, owszem. Zwłaszcza jedna jest ważna. Co to za ulga? I komu konkretnie przysługuje? Zobaczcie, co trzeba wiedzieć o tej preferencji podatkowej.

Tagi: Rodzice, Doda
Źródło: www.edziecko.pl

Urzędy opuszczą dziś flagi do połowy masztu. Nie żyje 143 młodych ludzi

23.02.2024 12:34

Dziś urzędy opuszczą flagi do połowy masztu, przywiązując do nich kir - na znak żałoby. To akcja, która ma zwrócić uwagę wielu osób na bardzo niepokojące zjawisko, jakimi są samobójstwa młodych osób, a statystyki są przerażające. Tylko w ubiegłym roku w Polsce życie odebrało sobie 146 młodych osób w wieku od 7 do 18 lat. "Najwyższy czas, aby dostrzec, jak ogromna to strata i systemowo pomóc wszystkim dzieciom w kryzysach psychicznych" - podkreśla Fundacja Słonie na Balkonie, organizator ogólnopolskiej kampanii "Żałoba 146 rodzin".

Źródło: www.edziecko.pl

Małżeństwo mające trójkę dzieci przeprowadziło test DNA. Wyniki wstrząsnęły ich życiem

23.02.2024 11:47

Małżeństwo z Kolorado zdecydowało się na przeprowadzenie testu DNA. Zwykła ciekawość doprowadziła do ujawnienia zaskakujących faktów na temat ich rodziny.

Źródło: www.plotek.pl

reklama
Kontakt z nami