Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
Edyta Pazura: Zdradziła, jak wychowuje dzieci

17.07.2019 11:37


Planowanie w kajecie - od tego rodzinną podróż zaczyna Edyta Pazura. Blogerka, która z mężem, aktorem Cezarym Pazurą, doczekała się trójki dzieci, zdradza, że w trakcie podróży zdarza jej się sięgać po takie "czasoumilacze" jak tablety czy... bańki mydlane.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ćwierć wieku temu pojawiło się pierwsze Audi RS. Pamiętasz je?

16.07.2019 14:27

W 1994 roku na rynku pojawił się pierwszy model z rodziny Audi RS - RS 2 Avant. Od tego czasu Audi Sport GmbH (dawniej quattro GmbH) zaprezentowało aż 25 modeli typu RS.

Źródło: www.motocaina.pl

Świadek i świadkowa na ślubie – jakie wymagania muszą spełnić?

16.07.2019 9:25

Podczas przygotowań do ślubu para młoda może liczyć na pomoc najbliższej rodziny i przyjaciół, którzy wspierają w chwilach zwątpienia i zajmują się “brudną robotą”. Podobną rolę spełnia świadek na ślubie i świadkowa, podtrzymując na duchu i zajmując się przybyłymi na uroczystość gośćmi.  Oczywiście obowiązki świadka i obowiązki świadkowej nieco różnią się między sobą. Przyjaciółka panny […]

Źródło: www.weselezklasa.pl

Zemsta porzuconego dziecka

15.07.2019 0:00


Dzień Matki to wielkie, radosne święto. Jednak nie dla tych, którzy zostali porzuceni przez własną rodzicielkę. Nie dla tych, którzy na próżno wyglądają jej odwiedzin, którzy nie trafili do pełnych ciepła rodzin zastępczych i przez lata cierpią z powodu odrzucenia. I planują zemstę...

Źródło: lubimyczytac.pl

Prawda śledztwa i prawda rodziny

14.07.2019 19:03


Określenie "zupełnie normalna rodzina" to mikroopowieść sama w sobie, często na tyle pojemna, że skrywa rozmiary życiowego dramatu. Ile razy w gorączkowych relacjach świadków używano określeń "zwyczajna", "zwykła", "normalna", by opisać przeciętność rodziny, w której wydarzyło się coś niewyobrażalnego? Określenie "zupełnie normalna rodzina" to zapewnienie, że nijak nie można było przewidzieć tego, co się wydarzyło.

Źródło: lubimyczytac.pl

Przyjacielu, mój drogi przyjacielu!

14.07.2019 19:03


Alphonse Toussenel stwierdził kiedyś: "Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa". W wydanej niedawno książce "Ukryty geniusz zwierząt" Kathariny Jacob przeczytać możemy, że psy lepiej rozpoznają nastroje ludzi niż nasi najbliżsi krewni z rodziny człekokształtnych. Te pochodzące od wilków stworzenia wydają się specjalnie przystosowane do tego, by towarzyszyć człowiekowi w jego codziennych utarczkach z rzeczywistością.

Źródło: lubimyczytac.pl

"Tylko załóż czapkę" - mówi mama do synka. A synek ma 32 lata

13.07.2019 22:46

Problem jest, i to poważny, gdy rodzic mówi, jakiego partnera ma wybrać syn czy córka, do jakiej pracy iść, jak wychowywać swoje dzieci - mówi Jakub Niedźwiedzki, psychoterapeuta.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Rodzina Jana Karskiego apeluje do prezydenta Dudy ws. Pomnika Wdzięczności Ameryce

13.07.2019 13:03

Towarzystwo Jana Karskiego zaapelowało do prezydenta Andrzeja Dudy o odbudowę Pomnika Wdzięczności Ameryce. O sprawie informuje "Rzeczpospolita".

Tagi: Rodzice
Źródło: kultura.onet.pl

Czy nasze pokolenie zostało źle wychowane?

12.07.2019 13:44

Od dawna zastanawiam się, czy my jako dzieci z pokolenia lat 60. i 70. zostaliśmy wychowani na ludzi, którzy potrafią sobie radzić z wyzwaniami współczesnego, szybko zmieniającego się świata. Czy przypadkiem na skutek bardzo twardego (w porównaniu z dzisiejszym) obowiązującego niegdyś modelu relacji rodzinnych, nasza psychika została tak ukształtowana, że nie potrafimy być dostatecznie elastyczni i przystosować się do zmian, a w konsekwencji popadamy we frustrację, depresję i zgubne nałogi? Czy to, że dzisiejszy świat ma tyle problemów oznacza, iż wyzwania wychowawcze, przed którymi kiedyś stanęli nasi rodzice, okazały się dla nich zbyt trudne? Czytam rozmaite fora internetowe, rozmawiam ze znajomymi i często w dyskusjach pada teza, iż jesteśmy pokoleniem dysfunkcyjnym. Postanowiłem sprawdzić, czy ma to potwierdzenie w faktach.

Źródło: facetpo40.pl

Nie maskotka a członek rodziny. Czego możesz nauczyć się od swojego psa?

12.07.2019 11:55


Pies kocha bezwarunkowo, nigdy nie ocenia, a kiedy jest ci źle, cicho położy łeb na kolanach. Jeśli będziesz gotowy, by się od niego uczyć, i uszanujesz jego odmienność – stworzysz fantastyczną relację. Terapeutka zwierząt Aneta Awtoniuk i jej pies Frodo uchylają drzwi do psiego świata. Zagląda do niego Katarzyna Droga.

Tagi: Rodzice, Pies
Źródło: zwierciadlo.pl

reklama
Kontakt z nami