Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
Zbijać czy nie zbijać? Oto jest pytanie! ("Gorączka: Przewodnik dla rodziców", Korczyk Marcin (pseud. Pan Tabletka))

21.09.2023 18:26

„(…) wokół gorączki narosło sporo szkodliwych i nieodpowiedzialnych mitów oraz różnych »straszaków na rodziców«, z upodobaniem powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Te gorączkowe mity medyczne są o tyle niebezpieczne, że cierpią przez nie nasze dzieci”[1], a jeśli chodzi o zdrowie dzieci, nie ma żartów, dlatego z owym...

Źródło: www.biblionetka.pl

Ci, którzy uciekli z domu grozy ("Pozostała rodzina", Jewell Lisa)

21.09.2023 18:23

Typ recenzji: oficjalna PWN Recenzent: Asia Czytasia (Joanna M.) Opowiem wam bajkę o domu grozy, a właściwie opowiedziała ją już Lisa Jewell w powieści „Idealna rodzina”. Jest to historia lenistwa, wyzysku, nadużyć, zła, chciwości i „bogatej patologii”. Autorka nie zostawiła swoich bohaterów w spokoju. Napisała kon...

Tagi: Bajki, Rodzice, Dom
Źródło: www.biblionetka.pl

Tak wygląda nowa obsada serialu "Znachor". Czy dorówna aktorom z pierwotnej wersji?

21.09.2023 18:07


Już 27 września 2023 roku (środa) odbędzie się premiera nowej odsłony "Znachora”. Serial będzie opowiadał o dziejach słynnego chirurga, który po utracie rodziny oraz pamięci, dostał możliwość rozpoczęcia życia od początku. Pomaga mu w tym spotkanie z córką. Wiele osób dobrze zna tę fabułę oraz postacie. Jak nowa obsada wypada na tle tej poprzedniej produkcji?

Źródło: kobieta.interia.pl

Nextbase z ofertą dla rodziców i nie tylko

21.09.2023 16:35

Kamera samochodowa Nextbase.

Tagi: Rodzice
Źródło: dlalejdis.pl

Niedźwiedzica z małymi stała przy drodze. Trudno uwierzyć, co zrobiła rodzina z dziećmi. "Żal na to patrzeć"

21.09.2023 16:17

"Ci ludzie chcą chyba wygrać Nagrodę Darwina" brzmiał jeden z komentarzy pozostawionych pod nagraniem wrzuconym do sieci. Inni zastanawiają się, co zrobiłby rodzic, gdyby niedźwiedź zaczął biec w jego stronę? Dla dziecka mogło skończyć się to traumą do końca życia. I to w najlepszym przypadku.

Źródło: www.edziecko.pl

Tych imion nie zakazano na świecie. Wśród nich takie, które wybierają Polacy. Nosi je 1308 kobiet

21.09.2023 15:04

Kwestia wyboru imienia dla dziecka jest bardzo ważnym tematem. Wielu rodziców stawia na oryginalność i wyjątkowość, dlatego z góry odrzucają listę tych najpopularniejszych, bywa wybrać takie, które jest unikatowe. I chociaż dopuszczone do użytku w niektórych krajach, w innych należą nie tylko do grona tych nietypowych, ale także i zakazanych. Jednym z nich jest imię żeńskie, które u nas nosi aż 1308 kobiet, natomiast w Arabii Saudyjskiej już tak nie można nazwać dziecka.

Źródło: www.edziecko.pl

Jak ubierać dziecko do snu? Wielu rodziców się nad tym głowi, a odpowiedź jest prosta

21.09.2023 14:50

Jak ubierać dziecko do snu? Głowi się nad tym wielu rodziców, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Nie jest to trudne - wystarczy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz porę roku.

Źródło: www.edziecko.pl

W tych przedszkolach do lipca 2024 zostaną zamontowane kamery. Rodzice z "uzasadnionych powodów" mogą zażądać nagrania

21.09.2023 14:38

W Polsce rodzic raczej nie ma dostępu do kamer. W innych krajach wychodzą z założenia, że taka możliwość jest bardzo istotna.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Dwulatek zgubił się na polu. Gdy zapadł zmrok, kamery policji pokazały, że cały ten czas nie był sam

21.09.2023 13:34

Małe dzieci trzeba szczególnie pilnować, bo łatwo się gubią. Boleśnie przekonali się o tym rodzice dwuletniego chłopca, który pozbawiony nadzoru zgubił się na polu kukurydzy. Jednak jak się później okazało dzięki policyjnym kamerom, szkrab nie był wówczas sam.

Źródło: www.edziecko.pl

reklama
Kontakt z nami