Wiadomości z tagiem Urlop  RSS
Urlop rodzicielski - ile trwa i komu przysługuje? Zmiany z 2023 roku nadal zaskakują młodych rodziców

21.09.2023 12:01

Ile trwa i komu przysługuje urlop rodzicielski? W 2023 roku wprowadzono spore zmiany w tym świadczeniu, które wciąż zaskakują świeżo upieczonych rodziców. Co warto wiedzieć o obecnym urlopie rodzicielskim? Tłumaczymy prawne niejasności.

Źródło: www.edziecko.pl

Kim Kardashian chwali się wąską talią w wakacyjnej stylizacji. Jakie ciało!

19.09.2023 8:24


Kim Kardashian udostępniła zdjęcia z wakacji, na które, jak się okazało, zabrała swoje najlepsze przyjaciółki Olivię Pierson i Natalię Halcro. Pierwsze zdjęcie z urlopu już wywołało niemałe emocje u fanów Kim, a wszystko za sprawą jej stylizacji.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jak Polacy spędzili wakacje 2023 – deklaracje a rzeczywistość – analiza OLX

14.09.2023 7:02


Mimo że, jak wynika z badań, 30% Polaków jest jeszcze przed urlopem, to już teraz można podsumować sezon letni, co ilustrują dane OLX. Na ich podstawie można przeanalizować, jak Polacy spędzili wakacje oraz zastanowić się nad tym, czy obraz tegorocznych wakacji zapowiada stały trend, czy może to moda, która się szybko zmieni. Jak Polacy spędzili […]

Źródło: wrolimamy.pl

Justyna o porodzie za granicą: W Szwajcarii czułam się zauważona. Lekarka regularnie do mnie dzwoniła

14.09.2023 7:00

Justyna od kilku lat mieszka w Szwajcarii. To kraj podzielony na 26 kantonów, z których każdy rządzi się swoimi prawami, ale żaden nie uznaje wspierania rodzicielstwa za sprawę priorytetową. Urlop macierzyński trwa tam 14 tygodni, a potem panuje zasada "radź sobie sama". Dostanie się do żłobka graniczy z cudem, a niania to ogromnie wysoki koszt. Za to prowadzenie ciąży i porodu zasługuje na piątkę z plusem. Jak wygląda życie polskiej mamy w Szwajcarii?

Tagi: Lekarze, Urlop
Źródło: www.edziecko.pl

"Milionerzy". Magdalena miała apetyty na wygraną, ale trafiła na ciasto francuskie. Przeliczyła się

13.09.2023 21:52

W 653. odcinku "Milionerów" o główną nagrodę walczyła aktywna mama na urlopie macierzyńskim, która jednocześnie studiuje i pisze książkę. Jak jej poszło? Do domu zabierze zaledwie tysiąc złotych.

Źródło: www.plotek.pl

Horoskop od 11 do 18 września 2023

11.09.2023 0:01


Baran W poniedziałek Barany będą nastawione wojowniczo i rywalizacyjnie, więc lepiej schodzić im z drogi, ale za to mogą wiele osiągnąć w sportach. Od wtorkowego popołudnia będą miały mnóstwo inwencji, sport i urlopowe wojaże będą w centrum ich zainteresowania. Od piątku mogą mieć gorszy nastrój, będą nadmiernie wybuchowe i relacje z innymi mogą pozostawiać wiele […]

Tagi: Urlop, Sport
Źródło: obcasy.pl

Dni wolne od szkoły 2023/24. Uczniów czeka rozczarowanie. Nie zbyt wiele okazji do odpoczynku

07.09.2023 9:15

Dni wolne od szkoły 2023/2024 to temat rzeka, który ciekawi nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów oraz ich rodziców. Jak planować rodzinne wyjazdy? Kiedy najlepiej wziąć urlop? Plan nadchodzącego roku szkolnego jest również ściśle powiązany z wieloma wydarzeniami z kalendarza. Jednak w tym roku czeka młodzież szkolną rozczarowanie, bo nie będą mieć zbyt wiele okazji do odpoczynku. Na pierwszy naprawdę długi weekend, muszą poczekać aż do grudnia.

Źródło: www.edziecko.pl

Mała wyspa tuż obok turystycznego hitu Polaków. Idealna na późny urlop

06.09.2023 14:15


Nadal jesteś na etapie planowana urlopu jesienią i szukasz niebanalnego kierunku? Postaw na mniejszą siostrę Malty. Ghawdex – lokalna nazwa wyspy – oznacza radość i z pewnością nie ma tu grama przesady. Mowa bowiem o Gozo, której powierzchnię można porównać do Kalisza. Nie brakuje tu jednak atrakcji i miejsc odpowiednich do odpoczynku wśród idyllicznych krajobrazów dziewiczych wybrzeży, piaszczystych plaż, spektakularnych formacji skalnych oraz klimatycznych wiosek.

Tagi: Wiosna, Urlop, Oczy
Źródło: kobieta.interia.pl

Czas jest tu kluczowy. Pominiesz ważny termin, stracisz zaległy urlop

06.09.2023 13:34


Zbliża się ważny termin dla pracowników, którzy nie wykorzystali jeszcze urlopu zaległego. Osoby, które go pominą, muszą liczyć się z tym, że pracodawca sam wyznaczy im daty urlopu lub dni wolne przypadną. Do kiedy należy je wykorzystać?

Tagi: Urlop, Mus
Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Kontakt z nami