Macierzyństwo  RSS
Dziecko wysoko wrażliwe. Sprawdź, czy jesteś rodzicem takiego wyjątkowego malucha [TEST]

Dziecko wysoko wrażliwe to nie wymysł XXI wieku, ale fakt. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, gdy nasz maluch krzyczy rozdrażniony lub nie radzi sobie z emocjami, to nie złośćmy się na niego. Bardzo możliwe, że jego zachowanie związane jest z odczuwaniem cierpienia lub silnym dyskomfortem. Przygotowaliśmy kilka pytań, dzięki którym łatwiej będzie nam przyjrzeć się zachowaniom pociechy.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Pojechała do Czadu jako wolontariuszka. "Tu do noworodka nikt się nie przywiązuje, nikt się nie cieszy"

Ania jest pedagogiem, jej mąż Paweł - pielęgniarzem. Wraz z dwiema córkami wyjechali na rok do Czadu, gdzie pracowali jako wolontariusze. Ona uczyła dzieci, razem ratowali im życie i życie ich matek. "To miejsce, w którym ludzie po prostu walczą o przetrwanie" - mówi.

Źródło: www.edziecko.pl

Mandat za brak fotelika wzrósł. Dokładnie tyle zapłacą kierowcy, którzy w 2022 roku nie przestrzegają przepisów

Mandat za brak fotelika w 2022 roku słono kosztuje. Chociaż przepisy wydają się skomplikowane, to lepiej poznać je jak najszybciej. Warto to zrobić nie tylko z powodu kary finansowej. Konsekwencje mogą być bowiem znacznie poważniejsze.

Tagi: Wzrok, Przepis
Źródło: www.edziecko.pl

Brytyjska władczyni miała dziewięcioro dzieci. Na każdą ciążę reagowała z odrazą. "Niemowlaki są jak ropuchy"

Królowa Wiktoria była niechętna macierzyństwu, ale los miał wobec niej inne plasy. Przez lata rodziła jedno dziecko po drugim. Nie karmiła piersią, bo uważała tę czynność za zwierzęcą, a ciężarne kobiety porównywała do królic i świnek morskich.

Źródło: www.edziecko.pl

To imię dla dziewczynki kojarzy się z prawdziwą księżniczką. Pochodzi z greki i oznacza "wskrzeszoną"

Imię dla dziewczynki można wybierać na wiele sposobów. Niektórzy rodzice stawiają na tradycję, inni preferują nieco bardziej nowocześnie brzmiące imiona. Warto także rozważyć propozycję imienia, które kojarzy się z księżniczką.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Dała córce lalkę z horroru i nagrała jej reakcję. Pomysł poróżnił internautów. "To zbyt przerażające"

Mama wręczyła córce przerażającą lalkę. Nie miała oczu, jej twarz była sina, a sukienka szara. Reakcja dziewczynki zaskoczyła internautów. "Tylko dorośli mówią, czy coś jest przerażające. Dzieci nie oceniają" - piszą w komentarzach

Tagi: Zara, Oczy, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Wszystkich Świętych 2022 - kiedy obchodzimy? Już wkrótce czeka nas nostalgiczny powrót do przeszłości

Wszystkich Świętych w 2022 roku i nie tylko to ważny czas, który warto wykorzystać na przekazanie dzieciom pięknych tradycji i rodzinnych opowieści. Sprawdź, kiedy Wszystkich Świętych wypada w tym roku i czym zająć dzieci w trakcie przygotowań.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Nie powiedział żonie, czym się inspirował wybierając imię córki. Gdy prawda wyszła na jaw, kobieta się wściekła

Chcieli nadać córce oryginalne imię. Mama zaakceptowała pomysł męża, ale nie wiedziała, skąd czerpał inspirację. Prawda wyszła na jaw na przyjęciu rodzinnym. Wówczas ciotka zadała parze jedno pytanie.

Źródło: www.edziecko.pl

Imię dla chłopca o biblijnym znaczeniu. W Polsce nosi je ponad 235 tys. osób

Imię dla chłopca - jakie wybrać w 2022 roku? To pytanie pojawia się w głowie wielu przyszłych rodziców. Chcemy, by ładnie brzmiało, posiadało atrakcyjne zdrobnienia i co najważniejsze, podobało się dziecku w przyszłości. Trzeba przyznać, że jest z czego wybierać, a decyzja jest naprawdę trudna! Poznajcie naszą propozycję.

Źródło: www.edziecko.pl

Kamera nagrała noc mamy z córką. "Dlatego nie chcę mieć drugiego dziecka"

Nagranie z niani elektronicznej uchwyciło, jak wygląda noc mamy z dzieckiem. Dziewczynka całą noc wierciła się, zaczepiała i na niej kładła. "A potem jest 6:00. Godzina o której wstaję i przygotowuję moje dzieci do szkoły" - wyznała przemęczona kobieta.

Tagi: Wstyd, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Imię pełne łagodności, subtelności i wrażliwości. Oznacza "doskonałą" i pochodzi z Rzymu

Swoje korzenie ma w starożytnym Rzymie i Grecji. Od lat chętnie wybierane przez Polaków, nie traci na popularności wśród ulubionych imion dla dziewczynek. Jakie są Antoniny i dlaczego warto tak nazwać swoją córkę?

Źródło: www.edziecko.pl

Zasiłek opiekuńczy na dziecko. Kiedy można na niego liczyć? O tej kwestii wiele osób mogło nie wiedzieć

Zasiłek opiekuńczy na dziecko to temat często poruszany z początkiem jesieni, kiedy dzieci łapią infekcje w szkołach i przedszkolach. Kiedy rodzić ma prawo do zasiłku? W jakim przypadku on nie przysługuje?

Źródło: www.edziecko.pl

Opieka na dziecko 2022. Rodziców czeka więcej dni urlopu. Oto co warto wiedzieć

W życiu rodzica zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy nie mogą pójść do pracy, by zająć się pociechą. Niebawem w takich sytuacjach będzie przysługiwać im dodatkowe pięć dni urlopu. Wszystko to za sprawą wprowadzenia dyrektywy unijnej work-life balance.

Źródło: www.edziecko.pl

Imię dla chłopca, które kojarzy się z arystokratą. W ostatnich latach zyskuje popularność

Wybór imienia dla chłopca to spore wyzwanie dla rodziców. Określenie, które otrzyma nowo narodzone dziecko, pozostanie z nim na zawsze, dlatego ważne jest, aby dokonać najlepszego wyboru. Często skupiamy się na znaczeniu danego imienia, wierząc, że niesie ono konkretną przesłanie, czy dobrą energię.

Źródło: www.edziecko.pl

Obowiązkowy rejestr ciąż wchodzi w życie. Co to oznacza dla kobiet w Polsce?

1 października br. rozporządzenie o rejestracji ciąż Polek wchodzi w życie. Oznacza to, że od tego dnia lekarz będzie musiał wpisywać informacje o ciąży kobiety do rejestru zdarzeń medycznych - nawet wbrew woli ciężarnej.

Tagi: Lekarze, Dieta, Mus
Źródło: www.edziecko.pl

Szła środkiem marketu i karmiła piersią. "Też mi się zdarzyło. Wokół żadnej ławki ani ustronnego miejsca"

Karmienie piersią należy do naturalnych czynności fizjologicznych. Co więcej jest ono również promowane wśród niezliczonej rzeszy lekarzy, pediatrów i położników. Ma to dobroczynne działanie zarówno na matkę, jak i na dziecko. Jednak okazuje się, że nasze społeczeństwo nie jest na to do końca przygotowane. Karmić tak, ale na uboczu, schowana przed wzrokiem innych. Ta użytkowniczka TikToka zrobiła jednak inaczej.

Tagi: Wzrok, Oczy, Piersi
Źródło: www.edziecko.pl

Traumatyczne ciąże w czasach pierwszych Piastów. Gusła, przesądy i jedzenie błota. Krwawe żniwo przynosiła jedna dolegliwość

Ciąża nie należy do łatwych. Wie to wiele kobiet, którym przyszło znosić nie tylko zmiany ciała, czy burze hormonów, ale przede wszystkim ciągłe wymioty i nudności, czy obrzęki i opuchliznę. Jednak te przed wiekami, za czasów średniowiecza - należały do szczególnie traumatycznych okresów w życiu wielu kobiet. Popularne gusła i przeróżne przesądy nie pomagały przyszłym matkom.

Tagi: Jedzenie
Źródło: www.edziecko.pl

Alimenty na dziecko. Czy istnieje minimalna kwota? Wysokość świadczenia oburza wielu rodziców

Alimenty na dziecko to kwestia, która interesuje w szczególności samotnych rodziców. Często zastanawiają się, ile wynosi minimalna kwota, jaką mogą otrzymać. Sprawa jednak nie jest taka prosta, a o wysokości świadczenia decyduje sąd.

Tagi: Alimenty
Źródło: www.edziecko.pl

Rodziła sześć godzin na podłodze. Pielęgniarki ignorowały ją i wyśmiewały. "Nie miała nawet koca"

Do dramatycznego porodu doszło rok temu w więzieniu w Pensylwanii. Teraz matka, która przebywa obecnie na wolności, dochodzi swoich praw w sądzie. Zgodnie z pozwem doszło do tragicznych zaniedbań i naruszenia jej podstawowych praw konstytucyjnych.

Źródło: www.edziecko.pl

Ojciec prowadził syna na smyczy. Nie wiedział, że idący za nimi mężczyzna wyciągnął kamerę

Dyskretnie nagrywał dziecko prowadzone na smyczy przez tatę. "Wolę być oceniany przez obcych ludzi, niż pozwolić, aby moje dziecko gdzieś uciekło" - komentuje internauta.

Tagi: Dzieci, Auta
Źródło: www.edziecko.pl

reklama
Polecamy
E-recepta online bez wychodzenia z domu?

Wiadomości : Czy wiesz, że możesz otrzymać receptę na potrzebne leki nawet w kilka minut od momentu, gdy przypomnisz sobie, że skończyło Ci się opakowanie? Nie musisz przy tym nawet wychodzić z domu, czy też zwalniać się z pracy. Takie rozwiązanie umożliwiają zdalne konsultacje z lekarzem, których efektem może być e-recepta online. Co należy o nich wiedzieć?

Źródło: ebobas.pl

reklama
Kontakt z nami