Macierzyństwo  RSS
Matka pięcioraczków z Horyńca mówi o swoim błędzie. Ludzie uprzedzali ją przed wyjazdem do Tajlandii

#zrodlo
Pięcioraczki z Horyńca aktualnie przebywają w Tajlandii, gdzie powoli przyzwyczajają się do nowego domu i warunków. A rodzice całej gromadki regularnie relacjonują ich codzienne życie. Ostatnio mama pięcioraczków przyznała, że popełniła pewien błąd. Jaki? Możecie być zaskoczeni.

Tagi: Rodzice, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

"Teściowa próbuje wymusić, bym zmieniła dziecku imię. Wymieniła własne propozycje"

#zrodlo
"Wybranie imienia zajęło nam całą wieczność" - pisze ciężarna w szczerym wpisie na portalu Reddit, przyznając, że kiedy rodzice męża dowiedzieli się o imieniu swojego przyszłego wnuka, to aż zamilkli. Później teściowa pokazała swojego pazury, sugerując, że to ona jest pokrzywdzona, a nie jej syn z żoną.

Tagi: Rodzice, Mus
Źródło: www.edziecko.pl

Chomiki, świnki morskie i nie tylko... Sprawdź, ile wiesz o gryzoniach!

Mieliście kiedyś chomika albo innego gryzonia? Quiz zweryfikuje, ile wiesz o tych zwierzątkach.

Źródło: www.edziecko.pl

Wielu rodziców nie chce skromnych alb. "Są brzydkie. Nie wiem, co kościół widzi złego w sukieneczkach"

#zrodlo
Wymogi dotyczące komunijnego ubioru poróżniły rodziców. Wielu nie chce, aby ich dziecko przyjęło sakrament w skromnej albie. "Co wam przeszkadzają sukienki komunijne? Przestańcie narzucać ludziom te alby" - pisze czytelniczka.

Tagi: Sukienki
Źródło: www.edziecko.pl

Kiedy są matury w 2024 r.? CKE zmieniło terminy egzaminów. Odbędą się później niż w poprzednich latach

Tegoroczne egzaminy dojrzałości zbliżają się już wielkimi krokami. A kiedy konkretnie się odbędą? Tym razem termin będzie nieco niestandardowy, a maturzyści zyskają trochę dodatkowego czasu. Ile? Zobaczcie, kiedy wypadają poszczególne egzaminy.

Tagi: Doda
Źródło: www.edziecko.pl

Rodzice mogą pobierać od dzieci opłaty? Zapominany przepis obowiązuje od lat i wymusza o wiele więcej

#zrodlo
Co wolno dzieciom, a czego absolutnie nie? Wiele rzeczy reguluje polskie prawo, a szczególnie mało znany, a wciąż obowiązujący artykuł 91. A jakie są prawa i obowiązki małoletnich pociech? Zobaczcie sami, co trzeba wiedzieć na ten temat.

Źródło: www.edziecko.pl

Zaplanowali wesele bez dzieci. Na zaproszeniach umieścili dosadną notatkę

Postanowili zorganizować wesele bez dzieci. Pokazali, jak wyglądały zaproszenia. "My też dodaliśmy taką notatkę, a i tak ludzie kombinowali z wymówkami, dlaczego dla ich dziecka powinniśmy zrobić wyjątek" - komentuje internautka.

Źródło: www.edziecko.pl

"Jestem nauczycielem. Brak prac domowych jest dobry, ale powinien się odbyć później"

#zrodlo
Zakaz zadawania dzieciom prac domowych cieszy uczniów, mniej rodziców, a już najmniej nauczycieli. Nie wszyscy pedagodzy są jednak przeciwni nowym przepisom. Mają jednak wątpliwość do czasu ich wprowadzenia.

Źródło: www.edziecko.pl

"Aktywny rodzic" to nowe babciowe. Rodzice będą stratni? To popularne świadczenie pójdzie do kosza

Coraz większymi krokami zbliża się nowe świadczenie dla rodziców z małymi dziećmi. Jednak czy na pewno to będzie korzystne rozwiązanie? Jak się okazuje, niekoniecznie, bo w zamian za babciowe zostanie zabrane jedno z obecnych, popularnych świadczeń. Jakie? I co konkretnie się zmieni? Wyjaśniamy.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Wiosenny numer ABC Dobrej Mamy jest już dostępny!

#zrodlo

Ciąża, poród, rozwój i wychowanie. Wszystkie ważne informacje znajdziesz w internetowym wydaniu ABC Dobrej Mamy. Czytaj online już teraz! W najnowszym numerze: Kolka — jak ją rozpoznać i zaradzić? Poród — kryzys 7 centymetra Co-sleeping. Spać z dzieckiem czy osobno? Skoki rozwojowe. Czym są i kiedy następują? Kolagen dla jędrnej skóry po ciąży. Warto go […]

Tagi: Zara
Źródło: wrolimamy.pl

Zostawiła córkę na noc w przedszkolu i poszła na imprezę. "Byłam wykończona"

#zrodlo
Matka zawiozła swoje dziecko na noc do przedszkola. Swój wolny czas wykorzystała na imprezę z koleżanką. Kiedy opowiedziała o tym w sieci, to Internet aż zawrzał. "Ta wizyta była wygraną dla nas obu: ja miałam od niej przerwę, a ona spędziła dobrze czas" - przekonuje Alicia, mama pięciolatki.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Zniesienie prac domowych nie wszystkich cieszy. "Dzieci będą miały za dużo czasu wolnego"

#zrodlo
Zakaz zadawania prac domowych, który spotkał się z wielkim zadowoleniem uczniów i niektórych rodziców, nie spodobał się nauczycielom. Niektórym z zaskakujących powodów, o których w swoim poście pisze Mikołaj Marcela - nauczyciel, ekspert od edukacji.

Źródło: www.edziecko.pl

Religia wróci do salek przykościelnych? Pomysł popiera wielu rodziców. "To nie nauka. Szkoła ma uczyć"

#zrodlo
Ocena z religii zniknie ze świadectw i nie będzie już wliczać się do średniej. Niektórzy rodzice woleliby jednak, aby ten przedmiot zniknął ze szkół. "Religie powinny być salkach katechetycznych, a nie w szkołach. Chodziło się z uśmiechem i radością, a teraz prawie wszyscy nie chodzą" - twierdzi czytelniczka.

Tagi: Praca, Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Zmiany w szkołach. Placówkom zostały trzy dni. Dyrektorzy zapowiadają łamanie "obowiązku ustawowego"

Do szkół weszły w życie zmiany, które zapowiadano w zeszłym roku. Jednak są pewne problemy z ich realizacją. Wszystko przez to, że "ustawowy obowiązek" łamie prawo. Stąd dyrektorzy wielu placówek zapowiadają, że nie zamierzają się do tego stosować.

Tagi: Praca, Usta
Źródło: www.edziecko.pl

Każdej nocy karze robić 3-latce tą jedną rzecz. Spotyka się z krytyką niemal codziennie

#zrodlo
Mama uważa, że wystarczająco jest zapracowana, by tracić czas na bezsensowny pośpiech i awantury przed wyjściem z domu do żłobka. Zanim dziewczynka pójdzie spać musi zrobić jedną rzecz, a codziennie wyjście przebiega ekspresowo.

Tagi: Mus, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

Na swoich dzieciach zarabiają krocie. 40 tys. za film z porodu. A to dopiero początek

#zrodlo
"4 miliony wyświetleń filmu z narodzin dziecka Wersow oznacza zysk z reklam w wysokości około 40 tysięcy złotych. Kilkanaście takich filmów i Maja - bo tak maleństwu na imię - 'zarobi' na swoje pierwsze mieszkanie - czytamy w książce Jakuba Wątora "Influenza. Mroczny świat influencerów".

Tagi: Zara, Film, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Papież zaskoczył dzieci szykujące się do komunii. 10-latka zadała mu trudne pytanie

#zrodlo
Wszystko było zachowane w tajemnicy, więc dzieci niczego się nie spodziewały. Jak zwykle czekały w salce parafialnej na zajęcia katechezy. Te, które odbyły się w ostatni czwartek, zapamiętają do końca życia.

Tagi: Oczy, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Babciowe może zostać zabrane. Rodzice będą kontrolowani, "czy nie marnotrawią". Oto jaka czeka kara

Czy za wykorzystanie środków z babciowego niezgodnie z przeznaczeniem rodzice będą mogli ponieść konsekwencje? Jak się okazuje, owszem. A jaka będzie kara za niewłaściwe rozporządzanie pieniędzmi ze świadczenia? Zobaczcie, co już wiemy.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.edziecko.pl

Ile dać w kopercie na pierwszą komunię świętą? Zagłosujcie w naszej sondzie

Ile pieniędzy wsadzić do koperty na pierwszą komunię świętą? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy dostali zaproszenie na taką uroczystość. Czy 200 zł będzie w sam raz? A jeśli jest się rodzicem chrzestnym? Lub babcią?

Źródło: www.edziecko.pl

Najpierw samochód, później fundusz powierniczy. Teraz córka z okazji porodu dostanie dom wart miliony

#zrodlo
Wózki, samochody, posiadłości, fundusze powiernicze i mnóstwo drogich gadżetów i akcesoriów to standardowe prezenty w tej rodzinie. Dziadek nie ukrywa, że kiedyś nie miał zupełnie nic, więc teraz nie zamierza oszczędzać ani na swoich dzieciach, ani wnukach.

Źródło: www.edziecko.pl

reklama
Polecamy
Jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży?

#zrodlo
Starania o dziecko : Zastanawiasz się, Jakie są pierwsze objawy ciąży? Wczesne symptomy mogą być zróżnicowane i niejednoznaczne, łączą się z zmianami hormonalnymi i mogą naśladować dolegliwości związane z nadchodzącą miesiączką czy zwykłym zmęczeniem. Są jednak pewne znaki, które w pierwszych tygodniach mogą świadczyć o rozpoczęciu nowego życia, takie jak brak miesiączki, nudności czy zwiększona temperatura ciała. Warto zwrócić uwagę na swoje ciało i wysłuchać sygnałów, które przesyła. Pamiętaj jednak, że medyczna konsultacja jest niezbędna do potwierdzenia ciąży.

Tagi: Piersi, Dzieci
Źródło: ebobas.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami