Macierzyństwo  RSS
Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? Upewnij się, rodzicu. Niebawem wakacje

Prawo polskie jest na tyle zawiłe, że trudno znaleźć przepis, który jednoznacznie informowałby, w jakim wieku można zostawić dziecko samo w domu. Poza tym same rozporządzenia prawne mają się nijak do psychologii rozwojowej dzieci, która głosi, że każde z nich rozwija się w indywidualnym tempie. O tym, w jakim stopniu dziecko jest samodzielne, najlepiej wiedzą rodzice.

Źródło: www.edziecko.pl

Maja Hyży pokazała zdjęcia z komunii synów. Garnitury i prezenty robią wrażenie

Maja Hyży opublikowała zdjęcie z Pierwszej Komunii Świętej synów. Chłopcy pozowali z mamą na tle kościoła w oryginalnych garniturach. "Chłopaki, cudna stylówa" - komplementowali internauci.

Źródło: www.edziecko.pl

Śpiewała na ulicy. Nagle podeszła do niej mała dziewczynka i zdobyła się na wyjątkowy gest

Mała dziewczynka uklękła przed artystką uliczną. W pewnym momencie szepnęła coś tacie do ucha i zdobyła się na wyjątkowy gest. Jej postawa oczarowała internautów. "To takie słodkie" - pisali.

Źródło: www.edziecko.pl

Pokazała, jak wygląda cesarskie cięcie. Wystarczyło kilka koszul. "Traumatyczne i bolesne doświadczenie"

Postanowiła pokazać, jak wygląda cesarskie cięcie. Sięgnęła po kilka koszul, by zademonstrować, jak wygląda zabieg. "15 miesięcy później wciąż w trakcie rekonwalescencji. Traumatyczne, bolesne doświadczenie i wciąż jestem opuchnięta" - wyznała internautka.

Tagi: Zabiegi
Źródło: www.edziecko.pl

Ile dać na komunię 2022? Ile najczęściej wręczają rodzice chrzestni? Górna granica to 1500 zł

Ile dać na komunię 2022? Sezon komunijny trwa w najlepsze. Wiele osób zastanawia się nad kwotą, która byłaby odpowiednia jako prezent. Dużo zależy od charakteru relacji z dzieckiem i jego bliskimi.

Źródło: www.edziecko.pl

Na przyjęcie komunijne pojechała limuzyną. Założyła koronę i suknię w stylu księżniczki

Poszła do komunii w rozłożystej sukni w stylu księżniczki, a na przyjęcie pojechała limuzyną. Nie wszystkim podoba się jednak taki przepych. "Ja też widziałem, jak dziecko limuzyną przyjechało na komunię. Hit w kościele był" - twierdzi czytelnik.

Źródło: www.edziecko.pl

Polska mama na Sri Lance: Tu dzieci w tradycyjnych rodzinach nie zaczną jeść przed panem domu

#zrodlo
Ania od 12 lat mieszka na Sri Lance. Jej mąż, Dimuth, jest Syngalezem, mają dwie córki. Aktualnie w ich kraju panuje najpoważniejszy w historii kryzys gospodarczy, często nie ma prądu. - Na całej wyspie brakuje teraz również paliwa, gazu do gotowania, leków, części importowanych produktów spożywczych. Stopień niezadowolenia społeczeństwa jest ogromny, a do kryzysu ekonomicznego doszedł też polityczny - mówi Ania.

Źródło: www.edziecko.pl

Pierwsza Komunia Święta, jak wesela. Polaków gorszą pomysły rodziców. "Dzieci czekają na suknie i prezenty"

#zrodlo
Komunijne szaleństwo trwa. Rodzice dzieci przyjmujących ten sakrament prześcigają się w wymyślaniu prezentów i przygotowywaniu imprez oraz strojów. Jednak coraz więcej osób zauważa, że to gruba przesada.

Źródło: www.edziecko.pl

Chciała złapać bukiet panny młodej. W pogoni za kwiatami staranowała dziecko

Oto jeden z najgorszych rzutów bukietem w tradycji ślubów na przestrzeni wieków. Jedna ze zdesperowanych kobiet dosłownie staranowała małą dziewczynkę.

Tagi: Kwiaty
Źródło: www.edziecko.pl

Joanna Opozda pokazała zdjęcie z dzieckiem. Fanki ostrzegły ją w komentarzach

Joanna Opozda coraz częściej dzieli się z obserwatorkami zdjęciami z malutkim Vincentem. Fanki to doceniają, aktorka dostaje od nich wsparcie, dobre i trochę mniej słuszne rady. Najnowsze zdjęcie Asi rozbawi większość matek.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Maskotka przytula, by zabić. Przedszkola przestrzegają przed Huggy Wuggy

Maskotka, której nazwa brzmi egzotycznie i nieco niepokojąco to postać z gry z gatunku survival horror. W Polsce zrobiło się o niej głośno, kiedy jeden z nauczycieli przedszkolnych znalazł ją w szafce dziecka. Placówki w całym kraju podniosły alarm. Słusznie, maskotka i gra są przerażające.

Źródło: www.edziecko.pl

Sześcioraczki z Tylmanowej skończyły 3 lata. Ich mama wstawiła nowe zdjęcie. Są nie do poznania

Sześcioraczki z Tylmanowej zna niemal cała Polska. Kiedy 20 maja 2019 roku na świat przyszła ta gromadka, najmniejsza Malwina ważyła tylko 890 gram. Teraz dzieciaki skończyły trzeci rok życia. Wszyscy możemy zobaczyć, jak się zmieniły.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Wystawianie młodej skóry na słońce jak bomba z opóźnionym zapłonem


Oparzenie słoneczne zazwyczaj szybko się wyleczy, ale szkodliwe jego skutki mogą pojawić się po latach. O tym, dlaczego i jak należy chronić szczególnie młodą skórę – dzieci i młodzieży – opowiada prof. Andrzej Kaszuba z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Czy nadmierne naświetlanie dzieci bez żadnych osłon przeciwsłonecznych jest bombą […]

Tagi: Dzieci
Źródło: wrolimamy.pl

Warkocz francuski - proste sposoby na idealny splot

#zrodlo
Warkocz francuski to modna propozycja zarówno na wyjątkowe okazje, jak i codzienne aktywności. Sprawdź, jak zrobić warkocz francuski i co sprawi, że fryzura utrzyma się na dłużej.

Źródło: www.edziecko.pl

Aleksandra Żebrowska odpowiada na intymne pytania o rozstępy i nie tylko. "Za stara na kolejne dziecko?"

Aleksandra Żebrowska jest jedną z najfajniejszych mam, jakie znamy. Piękna kobieta, wyluzowana dziewczyna, pełna dystansu matka trójki, za chwilę czwórki dzieci. W ostatnim czasie stworzyła przestrzeń do zadania jej pytań o macierzyństwo. Jej odpowiedzi są, jak zwykle bezpośrednie i zabawne.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Nieodpowiednie imiona dla dzieci. Rada Języka Polskiego przygotowała listę. Niektóre mogą gorszyć

Wybór imienia dla dziecka to często nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Zastanawiają się oni nad tym, które będzie najbardziej odpowiednie. Rada Języka Polskiego postanowiła w tym pomóc i opublikowała listę 69 imion, których nie powinniśmy nadawać dzieciom.

Źródło: www.edziecko.pl

Długie imię dla chłopca o uroczym zdrobnieniu pnie się w rankingu. Latami było na miejscu 6, ale jest nadzieja na podium

Franciszek - bo o nim mowa - to imię dla chłopca, które przez lata cieszyło się dość sporym zainteresowaniem wśród rodziców, głównie ze względu na jego zdrobnienie. Franuś, Franio - znajdował się poza podium, ale aktualnie wraca moda na imiona stare, czyli takie, które nosili nasi dziadkowie. Franek ma szansę na podium, a nawet zwycięstwo.

Tagi: Rodzice, Oczy
Źródło: www.edziecko.pl

Małpia ospa. Możesz się zarazić od… wiewiórki


Małpia ospa nie jest nową chorobą, mieszkańcy Czarnego Lądu znają ją od wielu lat. Niedawno jednak pojawiła się w Europie, siejąc postrach i grożąc widmem nowej pandemii. Przekopałam internet, żeby sprawdzić, co w trawie piszczy.  Małpia ospa – brzmi jak żart, ale taka choroba naprawdę istnieje  O małpiej ospie pierwszy raz usłyszałam od rejestratorki w […]

Tagi: Zara
Źródło: wrolimamy.pl

Agnieszka Kaczorowska karmiła piersią w parku. Niespodziewanie podeszła do niej kobieta. "Cudowna sprawa"

Agnieszka Kaczorowska zamieściła na Instagramie dość intymny kadr. Aktorka pokazała, jak karmi piersią młodszą córkę. Przy okazji zachęciła młode matki do karmienia piersią. Zapewniła, że to cudowna sprawa. -

Źródło: www.edziecko.pl

Pieniądze z pierwszej komunii należą do rodziców czy dziecka? Przepisy nie są oczywiste

W myśl zasady, że pieniądze z komunii dostajesz, dopiero gdy twoje dziecko przystępuje do sakramentu, wielu rodziców zbiera od gości koperty, a te magicznie giną po komunijnym przyjęciu. Prawnicy wyjaśniają jednak, że przepisy jasno mówią o tym, do kogo należą pieniądze z komunii.

Źródło: www.edziecko.pl

reklama
eDarling [CPL] PL CZ HU SK
reklama
Kontakt z nami