player+
Macierzyństwo  RSS
Trudne słowa na E pokonają nawet najlepszych! Zdołasz przebić 7/13?

#zrodlo
Trudne słowa na E mogą okazać się dla ciebie za trudne? Quiz wiedzy pokaże, jak sobie z nimi poradzisz. Pamiętaj, że nawet najlepsi mają problem z tym, aby osiągnąć wysoki wynik.

Źródło: www.edziecko.pl

Wynajęła dom rodzinie z dziećmi. Pokazała, w jakim stanie zostawili wnętrze

#zrodlo
Kobieta udostępniła na TikToku nagranie, na którym pokazała, w jakim stanie rodzina z dziećmi zostawiła po sobie wynajęty dom. Autorka filmiku dodała, że miała jedynie półtorej godziny na posprzątanie wszystkiego.

Tagi: Film, Doda, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

Mandat z jazdę z dzieckiem na rowerze. Nierozwaga może kosztować rodziców nawet 1500 zł

#zrodlo
Nieznajomość prawa szkodzi, a w tym wypadku może nas to kosztować nawet 1500 zł. O co chodzi? Okazuje się, że wielu rodziców jest nieświadomych zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie mogą stworzyć, pozwalając dziecku na jazdę rowerem, w miejscu niedozwolonym albo bez koniecznych uprawnień.

Źródło: www.edziecko.pl

Rodzice stają na rzęsach, by pojechać na wczasy. "Za dzieciaka wystarczył dmuchany basen i lody"

#zrodlo
Inflacja mocno daje się we znaki Polakom. Wiele osób, mimo ciężkiej pracy, nie może sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd. Rodzicom jest przykro, kiedy muszą powiedzieć o tym swoim dzieciom. Nasi czytelnicy przekonują, że wakacje w domu to też dobry sposób na relaks. "Mnie za dzieciaka wystarczył dmuchany basen i lody. Nie dramatyzujmy" - przekonuje czytelniczka.

Źródło: www.edziecko.pl

Dlaczego noworodki przypominają ojców? Jest na to pewna teoria. "Sprytny trik matki natury"

#zrodlo
Noworodki są bardziej podobne do ojców, bo matka natura ma w tym swój ukryty cel? Tiktokerka podzieliła się z internautami ciekawą teorią. Usłyszała o niej podczas wizyty u pediatry.

Źródło: www.edziecko.pl

"Pan Tadeusz" bez opisu bigosu? Kanon lektur ulegnie zmianie. Wiadomo, co jeszcze wypadnie z listy

#zrodlo
Od września czeka uczniów odchudzona podstawa programowa. Ma to być ułatwieniem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również nauczycieli. Będzie mniej archaicznego, niezrozumiałego dla uczniów języka, a więcej treści dotyczących współczesnego świata. Tu najwięcej modyfikacji dotyczy kanonu lektur. Zatem z kim albo z czym pożegnamy się z początkiem roku szkolnego?

Tagi: Dzieci, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

Blisko połowa polskich seniorów źle ocenia stan swoich oczu. Rusza kampania „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku”


Zdrowie i higiena oczu są kluczowymi elementami komfortu życia, niezależności i bezpieczeństwa w każdym wieku. Z badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Twoje spojrzenie ma znaczenie. Niezależnie od wieku” wynika, że 81% seniorów odczuwa dolegliwości związane ze wzrokiem w codziennych sytuacjach, a aż 55% ma problemy z funkcjonowaniem z powodu niesprawności narządu wzroku. W odpowiedzi na […]

Tagi: Wzrok
Źródło: wrolimamy.pl

Nakarm swoje „dobre” bakterie


Mikrobiota jelitowa to wszystkie mikroorganizmy – bakterie, wirusy, grzyby – zasiedlające przewód pokarmowy człowieka. Dzisiejszy stan wiedzy pozwala stwierdzić, że stan mikrobioty jest podstawą naszego zdrowia. Rozregulowanie jej na skutek przyjmowanych leków, „śmieciowego jedzenia” czy stresu zwiastuje problemy. Jest jednak na to sposób. Sprawdź, co jeść, aby dobrze karmić korzystne mikroorganizmy i zachować zdrowie. Oto […]

Tagi: Stres
Źródło: wrolimamy.pl

Dziecko na dachu auta wjeżdżającego na Gubałówkę. Mieszkanka: Ręce opadają

#zrodlo
Mieszkańcy Zakopanego i okolicznych górskich miejscowości tracą cierpliwość do turystów, którzy nie stosują się do obowiązujących tam zakazów. Jedna z mieszkanek w gorzkich słowach opowiedziała o tym, co dzieje się na Gubałówce. Przy okazji pokazała zdjęcie, na którym widać, do czego zdolni są rodzice.

Tagi: Rodzice, Auta
Źródło: www.edziecko.pl

Parawianiarze atakują. "O poranku widzę zaspanych tatusiów zajmujących najlepsze miejsca na plaży"

#zrodlo
Parawany nad polskim morzem królują od lat. Jednych to dziwi, innych bawi, a są też tacy, którzy przyznają, że rezerwowanie miejsc jest po prostu problematyczne i irytujące. Okazuje się, że plażowicze ze zwojami materiału na kijkach i gumowymi młotkami często "rezerwują" swój kawałek plaży już o świcie.

Tagi: Porady, Kawa
Źródło: www.edziecko.pl

Wszystkie dzieci znają tę bajkę, a wiedziałeś, że zmieniono jej treść? Była pełna smutki i tragedii

#zrodlo
W bajkach opowiadanych dzieciom zawsze jest szczęśliwe zakończenie, a dobro triumfuje nad złem. Czy tak jednak jest zawsze? W baśni Hansa Christiana Andersena o syrenie, która zakochała się w księciu nie było happy endu. Zamiast łez szczęścia, były te ze smutku i bólu. Okazuje się, że owa opowieść musiała przejść "lifting", by można było czytać ją dzieciom na dobranoc.

Tagi: Bajki, Mus, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Stewardessa usłyszała płacz dziecka w samolocie. Nagrano jej reakcję

#zrodlo
Płaczące na pokładzie samolotu dziecko nie jest wymarzonym towarzyszem podróży. Zamiast się denerwować, warto zaproponować pomoc w uspokojeniu maluszka. Tak, jak zrobiła to ta stewardessa.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Sandra Kubicka szła po chodniku z wózkiem dziecięcym. Ten widok wyprowadził ją z równowagi

Kierowcom często zdarza się parkować nieprzepisowo. Rodzice spacerujący z wózkami mają dość takich zachowań i wszystko opisują w sieci. Ostatnio z problemem zderzyła się Sandra Kubicka. Nie spodziewała się, że podczas spaceru z dzieckiem może dojść do tak absurdalnej sytuacji. "To są sytuacje, które zauważasz, szczególnie gdy jesteś matką" - przekonywała na Instagramie.

Źródło: www.edziecko.pl

"Moja córka jest weganką, ale płacimy my. Gdy wysłała mnie do sklepu po jakiś agar, padłem na widok cen"

#zrodlo
"Kiedyś ludzie wyrażali swoje poglądy ubraniem, fryzurą, tatuażami. Teraz robią to chyba jedzeniem, w sensie, że coś jedzą, albo nie jedzą. Mój syn je tylko kurczaka, bo ćwiczy kulturystykę, a córka jest weganką. Jak dała mi listę zakupów, to nie wiedziałem, na której półce mam tego szukać i te ceny! Kosmos jakiś!"- opowiada Grzegorz, ojciec osiemnastoletniej Michaliny i szesnastoletniego Jeremiego.

Źródło: www.edziecko.pl

Borówka – superowoc, który przepisałby Ci okulista

#zrodlo

Problemy ze wzrokiem określa się już mianem epidemii. Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna podaje, że 90% populacji sięga po okulary do czytania. Jak chronić oczy w erze smartfonów? Dowiedz się, dlaczego borówki są dobre dla oczu i dlaczego ich filiżankę warto postawić obok klawiatury. 97% z nas ma dziś smartfona, średnio spędzamy przed jego ekranem ponad […]

Źródło: wrolimamy.pl

Niby wszyscy kochamy zwierzęta, a średnia w tym quizie nie zachwyca

#zrodlo
Jeśli kochacie wszystkie zwierzęta, tak jak my, to koniecznie musicie rozwiązać nasz quiz. Określcie, czy przytoczone przez nas zdania są prawdziwe, czy fałszywe. Ostrzegamy, że o komplet punktów nie będzie łatwo!

Tagi: Mus
Źródło: www.edziecko.pl

Od września nadchodzą wielkie zmiany w szkołach. "Ograniczony o około 20 proc. zakres treści nauczania"

#zrodlo
Chociaż do początku roku szkolnego zostało jeszcze całkiem sporo czasu, to jednak w polskiej oświacie dzieje się bardzo dużo. Jedną ze zmian, która budzi wiele kontrowersji, jest odchudzenie podstawy programowej. Czy jest to dobry krok?

Tagi: Dzieci, Sport
Źródło: www.edziecko.pl

"Wydatki córki mnie przerastają. Policzyłam, ile płaci za paznokcie i rzęsy i zaniemówiłam. Ojciec wciąż nie wie"

#zrodlo
Współczesne nastolatki często dużą uwagę przykładają do swojego wyglądu. Wizyty u kosmetyczek, ubrania, dodatki, to często sporo kosztuje. - Podliczyłam, ile wydaję na zachcianki córki i zaniemówiłam. Mąż jak się dowie, to chyba padnie, bo to już jest naprawdę przegięcie - przyznaje Renata.

Źródło: www.edziecko.pl

Tak uczono dzieci pływania w latach 70. Wtedy wystarczył kawałek liny. Dziś by to nie przeszło

#zrodlo
Lato to doskonała okazja, by nieco podszlifować swoje umiejętności pływackie. Jak nauczyć dziecko pływać? Najlepiej posiłkować się wiedzą specjalistów. W wielu miastach organizowane są darmowe lekcje nauki pływania właśnie w wakacje. Kursy i szkolenia pływackie to jednak nic nowego, bo znane i popularne były już kilka dekad temu, choć wtedy metody pozostawiały wiele do życzenia. Jak to wyglądało w ubiegłym stuleciu?

Źródło: www.edziecko.pl

Chwile grozy na pikniku nad Wisłą. Tak zareagował ojciec dziecka na widok lochy z młodymi

#zrodlo
Kilkanaście osób wypoczywało na kocach na warszawskiej Białołęce tuż przy Wiśle. Niespodziewanie do ludzi podeszła locha z małymi. Wypoczywający, zamiast zachować ostrożność, zaczęli dokarmiać zwierzęta. "Brawo dla rodziców" - napisał ironicznie jeden z internautów pod wideo opublikowanym na TikToku.

Tagi: Rodzice, Oczy
Źródło: www.edziecko.pl

reklama
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami