Allegro PL
Macierzyństwo  RSS
Wierzono, że obraz "Płaczący chłopiec" jest przeklęty. Powodem niewyjaśnione pożary. "Z płomieni wychodził nienaruszony"

#zrodlo
W każdej legendzie jest jakieś ziarnko prawdy. Wielu także w takich historiach dopatrywało się dziwnych zrządzeń losu, czasem działania tajemniczej siły. Podobnie było z jednym z tajemniczych obrazów. "Płaczący chłopiec", bo taki tytuł ma to dzieło, gdziekolwiek się pojawił - dochodziło do pożaru. Płonęły nie tylko pojedyncze rzeczy, ale i całe domostwa, a jedyną ocalało rzeczą, był ten właśnie obraz.

Tagi: Praca, Dzieci, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

"Nie zamierzam składać się na prezent dla wychowawczyni. Groziła, że nie dopuści mnie do matury"

#zrodlo
- Pamiętam oburzenie mojej klasy, jak powiedziałam, że nie złoże się na prezent dla wychowawczyni, która była także naszą nauczycielki od języka polskiego. Ona groziła niedopuszczeniem mnie do matury, bo nie chciałam na każdej lekcji losować z kim siedzę - pisze na Twitterze uczennica, która nie chciała dołożyć kilkanaście złotych na prezent dla pedagożki. Wyjaśniła, że polonistka w przeszłości bardzo jej podpadła i nie chce robić czegoś wbrew sobie.

Tagi: Prezenty
Źródło: www.edziecko.pl

Chciał zostać chrzestnym, a nie dostał rozgrzeszenia. Zdobył się na desperacki czyn. "Podrabiali podpis"

#zrodlo
- Mój ojciec chrzestny tak się wyspowiadał, że mu ksiądz rozgrzeszenia nie dał i musieli podrabiać podpis księdza, tak by mógł zostać tym ojcem chrzestnym. Jak to później sam skomentował, że chciał szczerze, a więc dostał szczerze - pisze na Twitterze chłopak, który o mały włos mógłby zostać przed swoim chrztem bez ojca chrzestnego. Wszystko przez horrendalne wymagania księży.

Źródło: www.edziecko.pl

Zostawiła dwoje dzieci w samochodzie i poszła na zakupy. Pod jej nieobecność auto się zapaliło

O tym, że nie wolno zostawiać dzieci w samochodzie mówi się od dawna, jednak wciąż wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Boleśnie przekonała się o tym ta mama - poszła na zakupy, a dwoje swoich pociech zostawiła na ten czas w samochodzie. Niestety to był ogromny błąd - pojazd zapalił się podczas nieobecności kobiety.

Źródło: www.edziecko.pl

W nowiu guślarze radzili odstawić dziecko od piersi. Powód? Nauko, drżyj

#zrodlo
Różnego rodzaju przesądy na wsiach były wszechobecne. Postępowano zgodnie z nimi wierząc, że naprawdę mają wpływ na ich zdrowie, wygląd, dobrobyt itp. Niektóre zabobony mogą wydawać się dziś zabawne, inne - szokujące.

Tagi: Piersi
Źródło: www.edziecko.pl

Jest instruktorką pływania. Wymieniła cztery znienawidzone rzeczy, które rodzice robią na basenie. "Fuj"

Nikki Scarnati to doświadczona instruktorka nauki pływania, która edukuje w sieci. W swoich social mediach zwraca uwagę nie tylko, jak dobre dla dziecka jest przebywanie w basenie, ale przede wszystkim przestrzega, że woda to żywioł, wiec, zanim zanurzymy się w niej, trzeba odpowiedni się przygotować. Jednak tym prazem postanowiła wziąć na tapet znienawidzone przez wszystkich zachowania rodziców. Jakie grzeszki mają oni na sumieniu? I wcale nie chodzi tu o chlapanie, czy krzyki maluchów.

Źródło: www.edziecko.pl

Nasze babki łóżeczka nigdy nie stawiały przy oknie. "Jego światło mogło zagrażać dziecku"

#zrodlo
Chodziło o to, żeby światło księżyca nie padło na dziecko. Mogło się to skończyć rewolucjami żołądkowymi, a te z kolei mogłyby być niebezpieczne dla maluszka. "Mówiło się, żeby miesiąc nie spojrzał na dziecko, bo zaraz dziecko dostanie miesięcznika".

Tagi: Zara
Źródło: www.edziecko.pl

Małgorzata Rozenek poszła na marsz z synem. Fani patrzą na dziecko. "Robicie mu krzywdę"

#zrodlo
Małgorzata Rozenek wraz z mężem i dziećmi wzięła udział w Marszu 4 czerwca. Fani skomentowali jej aktywną postawę, jednak rykoszetem odbiło się to na kolejnej aferze, tym razem związanej z dziecięcym wózkiem. Internauci są w szoku, że 3-letni Henio wciąż w nim jeździ.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Znana aktorka Gwyneth Paltrow jest "migdałową mamą". "To trauma każdego dziecka z lat 90. w pigułce"

Znana aktorka Gwyneth Paltrow jest "migdałową mamą", a promowana przez nią dieta jest mocno krytykowana w sieci. Nic dziwnego, "to trauma dzieciaków z lat 90.", jak tłumaczą w komentarzach internauci.

Tagi: Dieta, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Ile za chrzest? Nie każdy wie, że obowiązują określone kwoty. "Cenniki są koszmarne. Przeżyliśmy szok"

#zrodlo
Ile za chrzest? I nie chodzi tu wcale o stawkę za przysłowiowy "talerzyk" przy organizacji imprezy z okazji przyjęcia przez dziecko chrztu, a o sam sakrament. Oficjalnie coś takiego jak cennik w Kościele katolickim nie istnieje, ale tak naprawdę wierni płacą za wszystko, a kwoty zależy nie tylko od zasobności ich portfela, ale przede wszystkim ustaleń księdza.

Źródło: www.edziecko.pl

Dziecko na oczach świadków bawiło się w nadmuchiwanej kuli. Nagle powiał wiatr. "Przeleciała nad drzewami"

#zrodlo
Nadmuchiwane kule, w których można biegać i się turlać to hit różnego rodzaju imprez, festynów czy parków zabaw. Czasem taka zabawa może okazać się niebezpieczna.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Nagrywał wesele. Nagle zauważył, co dzieci zrobiły z tortem. "Wyślijcie rodzicom rachunek"

Kamerzysta nagrywał wesele i nagle zwrócił uwagę na grupkę dzieci stojących przy torcie. Nikt nie zareagował na to, co robiły z ciastem. "Właśnie dlatego nie będzie dzieci na moim ślubie" - piszą internauci.

Tagi: Wesele, Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

Podwójne 500 plus w wakacje. Kto dostanie dodatkowe pieniądze? Rodzice mogą je przeznaczyć na jedno

Co będzie z bonem turystycznym na tegoroczne wakacje? Polski rząd ma nowy pomysł - podwójne 500 plus dla rodziców. Jednak jest i haczyk - będą mogli je wykorzystać w konkretny sposób. Co to oznacza? Wyjaśniamy.

Źródło: www.edziecko.pl

Podwójna rekrutacja do liceów. Rozpoczął się horror i walka o miejsca. "Nie ma też nauczycieli dla tak dużej grupy"

Podwójna rekrutacja do liceów oznacza nie tylko stres dla uczniów i ich rodziców, ale także poważne zamieszanie logistyczne. Właśnie zaczyna się horror, którego de facto moglibyśmy uniknąć jeśli tylko odpowiednio zadbano by o miejsca w szkołach. Walka trwa, cało wyjdą z niej zapewne tylko najlepsi, chodzić i tu nie ma pewności, czy dostaną się oni do wytypowanych przez siebie szkół.

Źródło: www.edziecko.pl

Ksiądz nie dopuścił uczennicy do bierzmowania. Poszło o pieczątki. "To był ostatni raz, gdy byłam w kościele"

Duchowni przygotowujący młodych ludzi do bierzmowania zwykle wymagają obecności na zajęciach, oczekują też, że będą regularnie chodzić na msze do kościoła. Nie wszyscy młodzi ludzie mają na to ochotę, a z drugiej strony chcieliby zostać bierzmowani.

Źródło: www.edziecko.pl

Donald Tusk przypadkiem zdradził imię wnuczki. Wszystko działo się na marszu. "Robię to dla nich"

Donald Tusk podczas finałowego przemówienia na Marszu 4 czerwca niechcący wyjawił sekret swojej córki. Przypadkiem "chlapnęło mu się", jak ma na imię jego druga wnuczka - córka Kasi Tusk. Blogerka wcześniej ukrywała ten sekret przez dwa lata.

Źródło: www.edziecko.pl

Uważasz, że znasz polskie legendy? Zatem w tym quizie musisz mieć komplet!

#zrodlo
Nie ma osoby, która nie znałaby legend o Smoku Wawelskim i Warsie i Sawie...

Tagi: Mus
Źródło: www.edziecko.pl

Została skazana za zabicie własnych dzieci. Ułaskawiono ją po 20 latach, gdy na jaw wyszły nowe fakty

Dwadzieścia lat temu skazano ją za zabicie własnych dzieci, choć twierdziła, że jest niewinna. W końcu pojawiły się nowe fakty w sprawie i matka zmarłych maluchów została ułaskawiona. Jej sprawa poruszyła wielu ludzi z całego świata.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.edziecko.pl

To książkowe imię dla dziewczynki znają wszyscy, a nosi je niewiele ponad sto Polek. Powodem może być krępujące skojarzenie

Inspiracją w poszukiwaniu idealnego imienia dla dziecka w wieku przypadkach okazują się być ulubione książki, czy filmy. Takich przypadków jest coraz więcej, a wśród nich jedno imię, które, chociaż piękne i o wyjątkowym znaczeniu, przywołuje dość krępujące skojarzenie. Obecnie nie należy do zbyt popularnych imion, dlatego rodzice stawiający na oryginalność chętnie je wybierają. W naszym kraju życie nieco ponad 100 kobiet o tym imieniu.

Źródło: www.edziecko.pl

Zamontowała kamerę w pokoju dziecka. Była zaskoczona, gdy odkryła, co robiło w nocy

Większość rodziców jest przekonanych, że gdy zostawia swoje pociechy w łóżeczkach na noc, to spokojnie śpią do rana. Okazuje się, że nie zawsze tak jest i czasem robią coś, czego nikt się nie spodziewa.

Źródło: www.edziecko.pl

reklama
Polecamy
Jaki nawilżacz do małego mieszkania wybrać?

INNE : Jednym z najważniejszych parametrów nawilżacza powietrza, jakie trzeba brać pod uwagę przy wyborze, jest zasięg działania. Tylko wtedy będziemy w stanie dobrać taki sprzęt, by efektywnie nawilżał powietrze w naszym otoczeniu. Zwykle na jednym sprzęcie się nie kończy - zwłaszcza, jeśli mamy w domu kilka sypialni - a to pomieszczenie, w którym wilgotność powietrza powinna być zachowana przede wszystkim. Suche powietrze mocno utrudnia zasypianie - nic więc dziwnego, że w trosce o zdrowie i samopoczucie większość z nas sięgnie po nawilżacz.

Źródło: ebobas.pl

reklama
Kontakt z nami