Styl życia  RSS
To jedne z najzdrowszych śliwek na świecie. W Polsce stają się coraz popularniejsze

#zrodlo

Śliwki umeboshi nie są w Polsce jeszcze tak popularne, jak inny, azjatycki przysmak, którym bez wątpienia jest kimchi, ale z uwagi na ich coraz większą dostępność w naszym kraju, owoc trafia w gusta miłośników charakterystycznych smaków. Śliwki umeboshi to nie tylko wyjątkowe doznanie kulinarne, ale przede wszystkim ogromna dawka witamin i mikroelementów.

Tagi: Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Magda Gessler sprzedaje jagodzianki. Ceny? „Z kosmosu, dla elity”


Gdy sezon na jagodzianki wystartował na dobre, cukiernie i restauracja ścigają się w zaspokajaniu wymagających gustów swoich klientów. Drożdżówki wypełnione jagodami, jak co roku, do oferty swojego lokalu wprowadziła również Magda Gessler. A te wręcz natychmiast znalazły się na językach. Poszło o cenę. „Z kosmosu, dla elity” – komentują internauci.

Źródło: kobieta.interia.pl

Podałeś kasjerowi kod pocztowy? Oto możliwe konsekwencje

#zrodlo

Sklepy różnymi sposobami próbują pozyskać informacje na temat swoich klientów. W ten sposób mogą lepiej dostosować swoją ofertę do ich potrzeb i preferencji, zwiększając swoje szanse na sprzedaż.

Tagi: Szafa, Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Test na logiczne myślenie: Ile dzieci ma matka Basi?

#zrodlo

Testy na inteligencję mogą przybierać różnorakie formy. Najczęściej jednak składają się z zadań oceniających odmienne obszary inteligencji. Mogą polegać na rozwiązywaniu problemów matematycznych, uzupełnianiu ciągów logicznych, słownictwie lub analizie wzorców. Oto jeden z bardzo prostych testów IQ. Powodzenia!

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Zagadka matematyczna: Czy uda ci się obliczyć X? Powodzenia

#zrodlo

Rozwiązywanie zagadek to doskonały sposób na spędzenie czasu. Można zaprosić bliskich do wspólnych ćwiczeń i porównania odpowiedzi. Łamigłówki matematyczne pobudzają umysł, więc kiedy czujemy, że nasz mózg jest już zmęczony, warto spróbować małego wyzwania, które pobudzi szare komórki. Oto jedna z takich zagadek. Powodzenia!

Tagi: Szafa, Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Polskie słodycze robią furorę na Bliskim Wschodzie. "Schodzą jak świeże bułeczki"

#zrodlo

W ubiegłym roku szeroko omawialiśmy wzrost zainteresowania turystów z Półwyspu Arabskiego Zakopanem. Szczególną uwagę przyciągnął szejk z Dubaju, który zakupił w sklepie na Krupówkach torby pełne krówek, wydając na nie ponad 2 tysiące złotych. Jak się okazuje, popularność tych polskich słodyczy w krajach arabskich znacząco rośnie, a turyści z Bliskiego Wschodu nie muszą już przyjeżdżać do Polski, aby je nabyć.

Tagi: Wzrok, Mus
Źródło: kobieta.interia.pl

Od lipca wyższe rachunki za prąd i gaz. Sprawdź, czy możesz skorzystać z bonu energetycznego


Już od 1 lipca br. przestanie obowiązywać tzw. tarcza antyinflacyjna na energię elektryczną i gaz. W maju Ministerstwo Klimatu i Środowiska szacowało, że w związku z tym opłaty za prąd mogą wzrosnąć o 29 proc., a za gaz o 15 proc. Przed „rachunkami grozy” Polaków ma chronić ustawa o bonie energetycznym, którą niedawno podpisał prezydent.

Tagi: Rachunki, Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Psychotest: Jaki jest twój styl komunikacji? Wybierz ptaka i sprawdź to


Nasze wybory potrafią wiele powiedzieć o cechach charakteru, wartościach oraz wadach. Różne umiejętności można sprawdzać za pomocą prostych testów osobowości. Oto jeden z nich, który przedstawia cztery różne ptaki. Wybierz jednego i sprawdź, w jaki sposób się komunikujesz. Powodzenia!

Tagi: Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Test na logiczne myślenie. Tylko bystry umysł rozwiąże zagadkę w 10 sekund

#zrodlo

Osoby, które logicznie myślą potrafią szybko rozwiązywać problemy. Daną umiejętność można sprawdzić na wiele sposobów, a zwłaszcza za pomocą różnorodnych łamigłówek. Oto jedna z takich zagadek. Czy uda ci się jej podołać? Wytęż umysł i sprawdź to.

Źródło: kobieta.interia.pl

Już wiadomo, o ile wzrosną emerytury w przyszłym roku. Podano konkretne dane

#zrodlo

Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r., przedłożoną przez ministrę Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk. Oznacza to, że w przyszłym roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 6,78 proc. – poinformował resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: kobieta.interia.pl

Emerytury wyższe nawet o 580 zł? ZUS podał dokładne wytyczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) ogłosił, że w 2024 roku emerytury mogą wzrosnąć o znaczące kwoty, sięgające nawet 580 zł. Wszystko za sprawą corocznej waloryzacji składek, która jest jednym z kluczowych mechanizmów chroniących oszczędności przyszłych emerytów przed skutkami inflacji.

Tagi: Emerytura
Źródło: kobieta.interia.pl

"Płacę, więc wymagam"? To podejście może narazić na nieprzyjemności

#zrodlo
Zamawiając posiłek w restauracji wymagamy nie tylko dobrej jakości serwowanych dań, ale także miłej i kompetentnej obsługi, która ma zadbać o nasz komfort i zadowolenie. Zdaniem klientów kelnerzy powinni być uprzejmi, cierpliwi, dyskretni i zawsze gotowi do pomocy. Goście rzadko jednak zdają sobie sprawę, że również pracownicy obsługi mają swoje oczekiwania w stosunku do klientów. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o wysokie napiwki, a przynajmniej nie tylko.

Źródło: kobieta.interia.pl

Zagadka matematyczna dla dzieci. Aż 97% osób dorosłych ma z nią kłopot

#zrodlo
Pobudź swój umysł do myślenia za pomocą matematycznej łamigłówki. Rozwiązywanie ćwiczeń jest dobre dla mózgu. Wspiera rozwój kreatywności, logicznego myślenia oraz umiejętności radzenia sobie z problemami. Dzisiejsza zagadka jest wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Czy zdołasz się zmierzyć z naszym zadaniem? Powodzenia!

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Ustalono, ile słodyczy można zjeść w ciągu tygodnia. Eksperci zabrali głos

O tym, że zarówno słodycze, jak i słone przekąski szkodzą zdrowiu, wie każdy z nas, jednak całkowite usunięcie ich z diety jest niekiedy bardzo trudne. Jak jednak tłumaczą duńscy eksperci, wykluczenie ich z diety wcale nie jest konieczne - wystarczy, że zachowamy umiar w ich spożywaniu. Skąd jednak wiedzieć, jaka ilość przekąsek i słodyczy jest rozsądna i nie zaszkodzi szczególnie naszemu zdrowiu?

Tagi: Dieta, Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Miał ponad dwa tysiące lat, nie przetrwał spotkania z turystą. Kolejny kraj wprowadzi zakazy?

Kolejny zabytek został zniszczony przez niefrasobliwego turystę. Tym razem “ofiarą” wandala padły antyczne zabudowania w Herkulanum. Ozdobne elementy budynku przetrwały ponad dwa tysiące lat i wybuch Wezuwiusza, zagładę przyniósł im kontakt z zagranicznym turystą, który postanowił pozostawić po sobie ślad.

Tagi: MiĂłd
Źródło: kobieta.interia.pl

Jak budować silne rodzinne relacje? Warto zacząć od wspólnych aktywności!

#zrodlo
Żyjemy w ciągłym pośpiechu, pochłonięci codziennymi obowiązkami. Coraz trudniej znaleźć nam wolne chwile na spędzanie czasu w gronie najbliższych – na czym cierpią rodzinne relacje. Tymczasem istnieje wiele skutecznych sposobów na ich zbudowanie – zarówno bardziej oczywistych, jak i takich, które mogą być pewnym zaskoczeniem.

Tagi: Rodzice, Oczy
Źródło: kobieta.interia.pl

Koniec z awizo! Szykują się wielkie zmiany w Poczcie Polskiej!

#zrodlo
Na poczcie szykują się wielkie zmiany i być może już na zawsze pożegnamy papierowe listy polecone! Większość urzędów już od października tego roku zostanie objęta obowiązkiem stosowania e-Doręczeń. Dzięki temu listy polecone będziemy mogli odbierać przez internet. Czy dzięki tej zmianie skończą się wielkie kolejki na poczcie i raz na zawsze zapomnimy o awizo?

Źródło: kobieta.interia.pl

Skażone mięso w polskich sklepach. GIS bije na alarm

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, o wykryciu groźnych bakterii w wyrobie mięsnym sprzedawanym w polskich sklepach. Skażone mięso jest już wycofywane, a GIS ostrzega przed konsekwencjami jego spożycia.

Tagi: MiĂłd
Źródło: kobieta.interia.pl

Nie zostawiła suchej nitki na Makłowiczu. Poszło o sos

Katarzyna Bosacka znana jest z dzielenia się swoimi szczerymi opiniami konsumenckimi w mediach społecznościowych. Gwiazda nie szczędzi krytyki lub słów uznania, gdy kosztuje dany produkt spożywczy. Tym razem postanowiła ocenić produkty Roberta Makłowicza.

Źródło: kobieta.interia.pl

Bardzo trudny test na spostrzegawczość: Tylko sokole oko odnajdzie wszystkie "13"

#zrodlo
Ciekawość i dokładność to cechy niezbędne w codziennym życiu. Należy je jednak pielęgnować, ponieważ bez regularnego ćwiczenia mogą osłabnąć. Sprawdź swoją spostrzegawczość w naszym teście i przekonaj się, czy masz bystre oko. Powodzenia!

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Allegro PL
Polecamy
reklama
Kontakt z nami