Styl życia  RSS
Z niczym się nie wyrabiam. Autoterapia dla tych, dla których doba jest za krótka


Ty ciągle w biegu, a lista spraw do załatwienia wcale się nie skraca... A może problemem wcale nie jest zła organizacja, tylko to, że za dużo na siebie bierzesz? W kolejnej odsłonie Terapii Jednego Spotkania psycholożka Ewa Klepacka-Gryz pomaga uwolnić się od obciążających przekonań. Oto autoterapia dla tych, dla których doba jest za krótka.

Tagi: Ciąża
Źródło: zwierciadlo.pl

Jedziemy do Parku Narodowego Ujście Warty


Tu cudownie wypoczniemy na łonie natury, spacerując, podglądając życie ptaków i słuchając ich śpiewu. Teren jest pomokły, przydadzą się więc... kalosze.

Tagi: Kalosze
Źródło: kobieta.interia.pl

Rowerem przez Islandię: podróż za niejeden uśmiech

#zrodlo

W tej wyprawie jest wszystko, co decyduje o jej wyjątkowości – urzekające miejsce, nieszablonowy bohater, wartościowa motywacja i 50 tys. zł na ważny charytatywny cel. Już 15 lipca rowerem przez Islandię wyruszy Dariusz Sobczak – niepełnosprawny pasjonat sportów i podróżowania, który przekonuje, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem. Przy wsparciu partnerów wyprawy chce nieść radość potrzebującym dzieciom, które dzięki akcji wyjadą na ferie marzeń.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ptasiarstwo – obserwowanie ptaków dla czystej przyjemności.


Niektórzy są gotowi przejechać Polskę, żeby zobaczyć jakiś rzadki gatunek. Katarzyna Skakuj, ptasiarka i edukatorka przyrodnicza, przekonuje jednak, że ptaki można obserwować wszędzie. Aby zacząć, wystarczą dobre buty i lornetka.

Tagi: Buty
Źródło: zwierciadlo.pl

Wiosna na nartach


Za oknem świat tonie w zieleni i kwitną kasztany, tymczasem w austriackim Tyrolu wciąż trwa narciarski sezon. Dolina Stubeital czeka na fanów nart aż do czerwca, śnieg gwarantowany.  

Źródło: zwierciadlo.pl

Jak kupować żarówki dobre dla oczu?


Idziemy do sklepu po zwykłą żarówkę, a stajemy przed półką pełną dziwnych LED-ów, świetlówek i halogenów o nieznanych właściwościach. Co wybrać, żeby mieć w domu zdrowe oświetlenie?

Tagi: Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Calligraphy Health System – ćwiczenia dla zdrowia i szczęścia

#zrodlo

Tai-chi daje płynność, qigong – zrozumienie wewnętrznej energii, asany nadają ruchom kształt, a kaligrafia sprawia, że są pełne wdzięku. O właściwościach terapeutycznych połączenia tych technik opowiadają instruktorki CHS – Mariola Madej i Aneta Marciniak.

Źródło: zwierciadlo.pl

Dzień Matki – skąd się wziął i jak należy go świętować?


O naszych mamach powinniśmy pamiętać każdego dnia w roku, jednak 26 maja to szczególne święto, dzięki któremu możemy docenić trud, który włożyły w nasze wychowanie. Skąd wziął się Dzień Matki i jak powinniśmy go celebrować?

Źródło: kobieta.interia.pl

Całun Turyński: Niezwykła relikwia

#zrodlo

Pogrzebowe płótno Jezusa przechowywane w Turynie kryje wiele tajemnic.

Źródło: kobieta.interia.pl

Kalibabka - tego o nim nie wiecie

#zrodlo

Syn prostego rybaka z Dziwnowa stał się polskim oszustem matrymonialnym wszech czasów. Twierdził, że ma ku temu talent i może mieć każdą kobietę. Jakim człowiekiem był naprawdę?

Tagi: Babka
Źródło: kobieta.interia.pl

Przenocuj w prawdziwym pałacu

#zrodlo

W ciągu dnia będziemy zajadać się przysmakami z pałacowej kuchni i spacerować po pięknym parku, a nocą nasłuchiwać czy nie harcują duchy…

Źródło: kobieta.interia.pl

Te znaki zodiaku tworzą pary z piekła rodem!


Od czego zależy powodzenie w miłości? Ci, którzy wierzą w astrologię przekonują, że również od tego czy partnerzy są dobrani pod względem znaków zodiaku. Jakie zodiakalne układy sprawdzają się najgorzej? Które znaki zupełnie do siebie nie pasują? Przeczytajcie!

Źródło: kobieta.interia.pl

W czym tkwi tajemnica szczęścia?

#zrodlo

- Nie myśl o tym, co możesz od życia wziąć, ale co możesz dać. W tym tkwi tajemnica szczęścia – mówi Agnieszka Krawczyk, autorka „Szczęście na wyciągnięcie ręki”, która od 10 lat zachwyca czytelników swoimi powieściami.

Źródło: kobieta.interia.pl

Zakochaj się w Chorwacji! Wyspy Hvar i Brač na rowerze


Polscy turyści kochają Chorwację! W 2018 roku państwo nad Adriatykiem odwiedziło prawie milion rodaków, co plasuje nas na piątym miejscu, tuż po Włochach i jedno oczko przed Brytyjczykami. Wielu ten kierunek wybiera od lat, by wracać do ukochanych miasteczek lub odkrywać coraz to nowe zakątki.

Tagi: Praca
Źródło: kobieta.interia.pl

Nowość z serii smukłych i lekkich laptopów klasy premium, którą musisz mieć!


Wszystko wskazuje na to, że najnowszy model laptopa Zenbook 13 to coś, czego szuka każda kobieta. Ultrasmukły, lekki, wyposażony w unikalny ekran NanoEdge prezentuje się świetnie także dzięki stylowemu designe'owi - metalowej pokrywie z koncentrycznym wzorem inspirowanym filozofią Zen, a także zestawem anodyzowanych wykończeń: do wyboru w kolorze niebieskim (Royal Blue) oraz srebrnym (Icicle Silver).

Tagi: Prezenty, Mus
Źródło: zwierciadlo.pl

Jak ekologia wpływa na nasze życie, jak my wpływamy na ekologię?


Nawet jeśli dziś proekologiczne wybory są modą, to w masie mogą być skuteczne – mówi fizyk, ekolog i autor publikacji o zmianach klimatycznych Marcin Popkiewicz. Tym, co robimy, wpływamy na postawy innych, decyzje władz, kreujemy trendy. Każda indywidualna decyzja ma znaczenie.

Tagi: Trendy
Źródło: zwierciadlo.pl

​Najbardziej pomysłowe sposoby trucicieli na uśmiercenie swoich ofiar

#zrodlo

Możni tego świata mogli być w życiu pewni jednego - im większej liczbie osób nadepnęli na odcisk, tym bardziej rosło prawdopodobieństwo, że ich wino zostanie doprawione solidną dawką trucizny. Dlatego mordercy próbowali przemycać ją w parasolu, lewatywie, a nawet... hostii.

Tagi: Pomysły
Źródło: kobieta.interia.pl

Jak odnieść sukces, czyli 12 składowych powodzenia w życiu

#zrodlo

Stephen Covey, autor bestsellerów, twórca teorii „7 nawyków skutecznego działania” twierdził, że udane życie opiera się na tzw. wielkości wewnętrznej, czyli poszanowaniu naturalnych zasad. Oto 12 składowych powodzenia w życiu, jakie wyodrębnił.

Źródło: zwierciadlo.pl

Rosenthal świętuje jubileusz 30 lat w Polsce!

#zrodlo

Niemiecka manufaktura porcelany to ponad 130 lat intrygującej historii, która jest też częścią historii wzornictwa. Już od 30 lat jest ona pisana także w Polsce!

Źródło: zwierciadlo.pl

Dekalog ludzi kreatywnych


Co sprawia, że jedni wpadają na świetne pomysły, komponują przeboje, piszą bestsellery czy tworzą  nowe nurty artystyczne, a inni… No właśnie, nie potrafią ominąć korka, by szybciej dojechać do pracy? Autorzy książki „Kreatywni” przebadali życiorysy genialnych twórców i twierdzą, że w każdym z nas tli się iskra kreatywności, wystarczy ją podsycać. Jak?

Źródło: zwierciadlo.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami