Styl życia  RSS
Świątynia Opatrzności Bożej

#zrodlo

To miejsce wyrasta na jedno z najważniejszych polskich sanktuariów. Znajdują się tu relikwie naszych największych świętych. I stale przybywają kolejne.

Źródło: kobieta.interia.pl

Emilia Romania - zakochaj się we Włoszech!

#zrodlo

Jeśli raz wybierzesz się do Włoch, prawdopodobnie szybko tam wrócisz. Kraj pełen słońca, pięknej architektury i wybornego jedzenia zachwyca, wzrusza, zaskakuje. Nic dziwnego, że co roku jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Mówi się, że niektóre miejsca „kradną” serca już od pierwszego wejrzenia – i do takich z całą pewnością należy Emilia Romania.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jan Duda: Żonę kocham najbardziej na świecie

#zrodlo

– W naszym małżeństwie były różne chwile. Kiedyś żona pakowała już walizkę – wyznaje ojciec prezydenta, profesor Jan Duda. Na szczęście wszystkie przeciwności udało się pokonać, a para ósmego sierpnia świętowała 49. rocznicę ślubu.

Źródło: kobieta.interia.pl

Aksamit jesienią otuli nasze wnętrza


Od hoteli i cocktail barów, po wystrój mieszkań - aksamit niewątpliwie stanowi wyraźny, wnętrzarski trend. Od tapicerek, po zasłony - będzie nieocenionym elementem jesiennych "stylizacji" wnętrz.

Źródło: kobieta.interia.pl

15 najpopularniejszych ras psów w Polsce

#zrodlo

W USA od lat najpopularniejszą rasą psów jest labrador retriever, który króluje również w Niemczech. W Wielkiej Brytanii rządzi Staffordshire bull terier, we Francji owczarek australijski, a w Rosji szpic niemiecki. Ciekawi jesteście, które rasy zdobyły serca Polaków? Sprawdziliśmy to!

Źródło: kobieta.interia.pl

​Diana Brzezińska: Seryjny morderca pojawił się przypadkiem


Ta sama zbrodnia opisana z punktu widzenia mordercy będzie inna, niż z perspektywy policjantów czy prokuratorów - mówi Diana Brzezińska, prawniczka, recenzentka literacka, autorka książki "Będziesz moja". - Chcę wiedzieć, kto prowadzi śledztwo, że to nie są przypadkowi ludzie, którzy znaleźli się tam przez pomyłkę i przez przypadek do czegoś dojdą. Chcę poznać ich życie prywatne, interesują mnie ich relacje zawodowe.

Źródło: kobieta.interia.pl

Mykonos, czyli szpan i zabawa


Nie jest to miejsce idealne na rodzinne wakacje. Odnajdą się tu natomiast wielbiciele całonocnych imprez na plaży, koneserzy luksusowego stylu życia i ci, którzy łakną sąsiedztwa bogaczy i celebrytów.

Źródło: kobieta.interia.pl

Osiem pytań o gosposię na plebanii


Czy w każdej parafii na plebanii jest gospodyni? Kto może nią zostać – czy liczy się wiek albo stan cywilny? Czy kobieta może mieszkać w tym samym domu co księża?

Tagi: Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Kobiety spod tych znaków zodiaku są najlepszymi kochankami!


Temperatura w waszej sypialni zależy – z całą pewnością – od wielu różnych rzeczy. Jedną z nich bez wątpienia są wasze znaki zodiaku i ich astrologiczne dopasowanie. I choć wiara w astrologię dla wielu jest obiektem kpin, nie przypadkiem fraza „ranking kochanek według znaku zodiaku” jest jedną z najczęściej wpisywanych do internetowych wyszukiwarek na całym świecie. Oto sześć znaków zodiaku - kobiety w nich urodzone są uważane za najbardziej utalentowane w sztuce miłosnej.

Źródło: kobieta.interia.pl

Nocny marek czy ranny ptaszek? Wiemy, kto częściej uprawia seks!


Badacze od lat biorą pod lupę różnice między ludźmi, którzy są nocnymi markami i rannymi ptaszkami. Tych pierwszych uznano za inteligentnych, a drugich za przedsiębiorczych. Najnowsze badania ujawniły jeszcze dwie istotne różnice. Dotyczą one seksu i ilości posiadanych dzieci.

Tagi: Seks, Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Węże Matki Boskiej


Do świątyni Matki Bożej Lagouvarda w Markopoulos licznie przybywają wierni, by doświadczyć cudu z wężami. Gady oplatają święte ikony i ołtarz, a ludzie bez lęku biorą je do rąk. Po mszy węże znikają, by wrócić za rok.

Tagi: Święta
Źródło: kobieta.interia.pl

Ile Polacy wydają na zwierzęta domowe?


Polacy wydają 3,5 mld zł rocznie na zwierzęta domowe. Co, oprócz karmy, kupują najczęściej?

Źródło: kobieta.interia.pl

Kolejne ofiary tajemniczej psiej choroby


12 września Norweski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności poinformował o pięciu nowych przypadkach tajemniczej choroby, która zbiera żniwo wśród norweskich psów. Jedno ze zwierząt nie żyje. Mimo intensywnych prac badawczych nadal nie udało się ustalić przyczyny.

Tagi: Praca, Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Kinga Rusin opowiada o spotkaniu z Janem Pawłem II


Znana prezenterka pokazała jakiś czas temu wzruszające zdjęcie z papieżem Janem Pawłem II, który serdecznie ją przytula. Okazuje się, że Ojciec Święty miał szczególny powód, by udzielić Kindze Rusin błogosławieństwa.

Źródło: kobieta.interia.pl

Tajemnicza choroba zabija psy w Norwegii


Nieznana dotąd choroba uśmierciła już kilkadziesiąt psów w Norwegii. Właściciele czworonogów są przerażeni. Objawy choroby są bardzo gwałtowne i w krótkim czasie doprowadzają do śmierci. Eksperci próbują ustalić, co jest przyczyną.

Tagi: Usta
Źródło: kobieta.interia.pl

Wpływ na twórczość Świrszczyńskiej miało to, co zdarzyło się w alkowie?

#zrodlo

Czesław Miłosz zachwycał się tym, że erotyki wychodzą spod pióra 60-letniej kobiety. Ale być może dopiero wtedy Świrszczyńska dojrzała do świadomego i prawdopodobnie nieco egoistycznego przeżywania zmysłowych uniesień... – mówi Wioletta Bojda, edytorka fragmentów miłosnych z „Jeszcze kocham. Zapiski intymne”, książki poświęconej jednej z największych polskich poetek.

Źródło: kobieta.interia.pl

Psy pomagają zdiagnozować poważne choroby


Nie od dziś wiadomo, że psi węch jest doskonalszy od ludzkiego. Ale od niedawna wiemy, że te czworonogi potrafią wyczuć zmiany zachodzące w zapachu ludzkiego ciała pod wpływem chorób.

Tagi: Zapachy, Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Pięć zwierząt, których nie podejrzewasz o inteligencję


Fakt, że nie jesteśmy jedynymi inteligentnymi mieszkańcami naszej planety już chyba nikogo nie zdziwi. Wokół nas jest wiele inteligentnych gatunków zwierząt, jak chociażby szympansy, delfiny czy psy. Okazuje się, że lista mądrych zwierząt jest o wiele dłuższa. Prezentujemy te, których inteligencja dla wielu będzie sporym zaskoczeniem.

Tagi: Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Ewangelię trzeba głosić bezkompromisowo albo się zamknąć


„Zapach Boga” to pierwszy zbiór publicznie wypowiedzianych słów kardynała Konrada Krajewskiego, przez wielu typowanego na przyszłego papieża. Poniżej publikujemy fragment książki.

Źródło: kobieta.interia.pl

Stefan Niesiołowski na pewno nie jest człowiekiem bezbarwnym


- Jego wyrazistość to jego siła, choć z drugiej strony – przy takim intelekcie – gdyby częściej trzymał język za zębami, dziś może mówilibyśmy o byłym premierze czy prezydencie - mówi Piotr Lekszycki o Stefanie Niesiołowskim, bohaterze książki - wywiadu rzeki, jego autorstwa, która ukaże się 18 września nakładem Wydawnictwa Harde.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami