Styl życia  RSS
​Jak wyglądała pierwsza powojenna Wielkanoc?


Mieszkańcy Kresów opuszczali rodzinne strony. Warszawiacy wracali do zrujnowanych domów. Ale także w tych niepewnych czasach nie było mowy o Wielkanocy bez pisanek. I świątecznego śniadania, nawet, jeśli szynkę zastąpiły... radzieckie konserwy.

Źródło: kobieta.interia.pl

300 nowych drzewek od firmy Zott


Dzieci z Opola i okolic wraz z wolontariuszami z firmy Zott i organizacji Plant for the Planet pod fachową opieką leśników z Nadleśnictwa Opole posadziły 300 nowych drzewek w Polskiej Nowej Wsi.

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Wiosna i Wielkanoc na wsi u Borynów

#zrodlo

Kultowy dziś serial był wielkim przeżyciem dla widzów, zachwyconych obyczajami polskiej wsi. A także dla aktorów-mieszczuchów, którzy musieli nauczyć się pracy na roli.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wielkanoc na Podkarpaciu: kolorowe Turki


Turki to świąteczny zwyczaj, jakiego nie spotkacie nigdzie indziej w Polsce. Warto też poznać inne atrakcje regionu, który jest ostoją ludowych tradycji.

Źródło: kobieta.interia.pl

Dlaczego pokochaliśmy „Wielką grę”?


To był jedyny teleturniej, na który publiczność przychodziła z własnej woli. A nie z łapanki ani za pieniądze – opowiada Stanisława Ryster, specjalnie dla „Tiny”!

Źródło: kobieta.interia.pl

Festiwale w hasztagach - najpopularniejsza Coachella


Gorący czas muzycznych festiwali można uznać za otwarty. Miniony weekend upłynął pod znakiem festiwalu Coachella - według Instagrama najpopularniejszego festiwalu. Jednak w popularności nie ustępują mu nadchodzący Tomorrowland czy SXSW.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wielkanoc inna niż wszystkie. Sposoby na rodzinne spotkania


Jeszcze niedawno odpuszczenie sobie tradycyjnych przygotowań do Wielkanocy mało komu mieściło się w głowie. Na taką ekstrawagancję decydowali się wyłącznie indywidualiści z grubym portfelem lub ci, którzy nie łączyli świąt z potrzebą celebrowania ich w zwyczajowy sposób. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej. Coraz odważniej decydujemy się na to, by zrezygnować z wiosennych porządków i świątecznej krzątaniny w kuchni na poczet relaksu w gronie najbliższych.

Źródło: kobieta.interia.pl

Św. Maria Magdalena: kim była ukochana apostołka Jezusa?

#zrodlo

Wokół św. Marii Magdaleny narosło wiele mitów i legend. Czy apostołka apostołów, wierna uczennica Chrystusa była nawróconą nierządnicą?

Tagi: Marika
Źródło: kobieta.interia.pl

Egzotyczne podróże z ITAKĄ


Coraz szybciej planujemy wakacje, nawet z rocznym wyprzedzeniem. Wyjeżdżamy częściej i dalej, a miejsca, które były jeszcze niedawno celem wypraw podróżników stają się coraz bliższe. Wakacje w raju? Jest duży wybór.

Źródło: zwierciadlo.pl

Prezent na Komunię – co kupić w 2019?


Pytanie o to, co kupić na prezent komunijny w 2019 roku zada sobie każdy potencjalny gość uroczystości, w szczególności chrzestny, chrzestna i rodzice. Każdy pragnie, by obdarowane dziecko było po prostu zadowolone i na długo zapamiętało ten dzień. Wiadomo jednak, że trendy zmieniają się w każdej dziedzinie, nawet w kwestii prezentów na Komunię. Na co więc można zdecydować się w 2019 roku?

Źródło: zwierciadlo.pl

Katarzyna Nosowska: Praktykuję wdzięczność


Kasia Nosowska stała się gwiazdą Instagrama, gdy zaczęła wrzucać tam filmy z serii „A ja żem jej powiedziała…”. Z rosnącą popularnością w mediach społecznościowych, pojawiło się więcej negatywnych uwag dotyczących jej osoby. Niedawno Nosowska została ambasadorką akcji „Dobry głos dla firm”, w której zachęca by zostawiać pozytywne komentarze w internecie, zwłaszcza dotyczące małych przedsiębiorstw.

Źródło: kobieta.interia.pl

Pokaz mi swoje ciuchy, a powiem Ci kim jesteś! Co mówi o nas nasz ubiór?


Ubranie może być twoim lustrem – bo ukazuje prawdę o tobie. Może być twoim lekiem – kiedy chcesz dodać sobie energii, siły czy poprawić samopoczucie. Ale może być też przydatnym narzędziem do znalezienia nowej pracy czy idealnego partnera.

Źródło: zwierciadlo.pl

Wielkanoc w Ziemi Świętej


Przeżycie tutaj Wielkiego Tygodnia nie może się równać z żadnym innym doświadczeniem! Warto też wyrwać się choć na chwilę z zatłoczonej Jerozolimy.

Tagi: Wielkanoc
Źródło: kobieta.interia.pl

Jan Paweł I: Tajemnica 33 dni pontyfikatu

#zrodlo

Gdy 26 sierpnia 1978 roku ku swojemu zaskoczeniu został papieżem, wybór ten nazwał „opresją”. 33 dni później już nie żył. Jego nagłą śmierć spowija gąszcz sekretów i domysłów.

Tagi: Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Odpicowane mieszkanie. Meble starsze od właścicieli


Edyta Błońska-Florek i Bartłomiej Florek to właściciele mieszkania w prawie stuletniej kamienicy.

Źródło: kobieta.interia.pl

Kryształki Zwierciadła – konkurs!


Jak co roku to wy decydujecie, kto w tym roku wygra nasz plebiscyt! Oto pięcioro nominowanych. Nie boją się wyzwań, przecierają szlaki. Mają na koncie pierwsze sukcesy, przed nimi kolejne.

Tagi: Konkurs
Źródło: zwierciadlo.pl

Jak odkryto, skąd się biorą dzieci? Plemnik to maciupeńki człowiek, a kobieta znosi jaja

#zrodlo

Wydawać by się mogło, że to najbanalniejsza rzecz w przyrodzie i nie ma w tym nic do odkrywania, tymczasem tajemnica poczęcia spędzała sen z powiek pokoleniom naukowców. W kolejnych wiekach wymyślano najróżniejsze teorie, czasem iście fantastyczne. Prawdę udało się odkryć dopiero w drugiej połowie XIX wieku dzięki... jeżowcom.

Tagi: Praca, Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!


Szukasz męża albo zastanawiasz się, czy konkretny kandydat będzie dobrym wyborem? Astrologia przynosi sporo informacji o tym, jakimi mężami będą panowie spod konkretnych znaków zodiaku. Oto szóstka, której lepiej unikać lub dobrze zastanowić się nad ich wyborem.

Tagi: Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Coachella, czyli najbardziej stylowy festiwal

#zrodlo

Coachella, którego tegoroczną gwiazdą ma być Ariana Grande, to nie tylko święto muzyki. Kalifornijski festiwal to nie lada gratka również dla miłośników mody, którzy z muzyką w tle mogą poczuć się jak na swego rodzaju wybiegu mody. Start już w piątek.

Źródło: kobieta.interia.pl

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie?


Polacy coraz chętniej kupują ubezpieczenia na życie, gdyż ich świadomość na temat ubezpieczeń stale rośnie. Polisa na życie jest zabezpieczeniem w wielu trudnych sytuacjach, gdy inna ochrona okazuje się nieskuteczna. Sprawdź, kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie.

Tagi: Dom
Źródło: zwierciadlo.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami