Styl życia  RSS
Jaka pogoda czeka nas w czerwcu?


Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamieściło na Twitterze mapkę z prognozą dobowej temperatury na dwa najbliższe tygodnie. Wynika z niej, że będziemy mogli liczyć na sporo ciepłych, słonecznych dni, ale pogoda wciąż będzie jeszcze zmienna i bardziej wiosenna niż letnia.

Tagi: Wiosna, Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

„Zamówiłem 13 pączków i dali mi je z cieplutkim mięskiem!”. Nieprawdziwa historia zawładnęła internetem


Co wydarzyło się 14 lutego 2007 roku w Wołominie? Po sieci krąży pasta, czyli tekst przypominający opowiadanie, kopiowany i rozpowszechniany przez internautów, traktowany jako rodzaj memu internetowego, według której właściciel tamtejszej małej piekarni "Pawełek" dzień przed Tłustym Czwartkiem zamordował trzynaścioro dzieci, a ich mięsem i wnętrznościami napełnił pączki. Historia nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwe są jednak problemy, które wywołuje. „Jesteśmy ofiarami absurdalnej sytuacji" – zaznacza załamana właścicielka w...

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Tomasz Lis nie jest już naczelnym "Newsweek Polska". Nagłe zakończenie współpracy


"Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy" - podano w dzisiejszym komunikacie. Dziennikarz sprawował funkcję redaktora naczelnego "Newsweek Polska" przez 10 lat. Żadna ze stron nie podała powodów nagłej decyzji. Tomasz Lis zdecydował się jednak skomentować sprawę za pośrednictwem Twittera. „Newsweek jest w doskonałych rękach” – zaznaczył.

Źródło: kobieta.interia.pl

Zakaz mycia samochodów i podlewania ogródków. Nadchodzi susza


Upały w Polsce jeszcze się nie zaczęły, ale 14 gmin już ogłosiło zakaz używania wody do celów innych niż bytowe. Mieszkańcy tych gmin do odwołania nie mogą podlewać ogródków i myć samochodów.

Źródło: kobieta.interia.pl

Drożyzna i długie kolejki. Polka opowiada o życiu w Rosji


Od najazdu rosyjskiego wojska na Ukrainę mija właśnie trzeci miesiąc. W tym czasie Unia Europejska nałożyła na Rosję liczne sankcje gospodarcze. Ograniczenia uderzyły także w majątki rosyjskich oligarchów i wysoko postawionych przedstawicieli państwa. Wiele światowych marek w ramach sprzeciwu postanowiło wycofać się z rosyjskiego rynku. Jak obecnie wygląda życie przeciętych Rosjan? Czy na co dzień odczuwają skutki wspomnianych sankcji? O tym w rozmowie z redakcją Onetu opowiedziała mieszkająca w Rosji od ponad dziesięciu lat Polka.

Tagi: Dzieci, Mi??d
Źródło: kobieta.interia.pl

Tajemnicza śmierć "panny młodej". Co się stało z Evi Rauter?


"Jadę do Sieny, wrócę później". To treść ostatniej wiadomości, jaką 19-letnia wówczas Evi Rauter zostawiła swojej siostrze. Nie wróciła. Zaginęła 3 września 1990 roku. Następnego dnia, tysiąc kilometrów dalej, w hiszpańskim Portbou odnaleziono ciało dziewczyny. Policjanci nie byli jednak w stanie ustalić, kim jest. Po 32 latach rodzina poznała najstraszniejszą prawdę.

Źródło: kobieta.interia.pl

Niefortunny finał weselnej zabawy. Chciała złapać bukiet, staranowała dziecko


Rzucanie welonem, bukietem kwiatów lub podwiązką to zdecydowanie najpopularniejsza weselna zabawa. Zgodnie z tradycją panna, której uda się złapać atrybut pani młodej wyjdzie za mąż jako następna. Niedawno viralem stało się nagranie z wesela, na którym widać, jak podczas zabawy oczepinowej dochodzi do nieprzyjemnego wypadku. Jedna z biorących udział w konkursie panien, chcąc złapać bukiet, taranuje kilkulatkę.

Tagi: Konkurs
Źródło: kobieta.interia.pl

Co działo się w willi Hugh Hefnera? Na jaw wychodzą kolejne surowe zasady


Hugh Hefner, założyciel Playboya zmarł w 2017 roku. Od tego czasu w mediach pojawiło się wiele informacji dotyczących tego, co miało dziać się za zamkniętymi drzwiami jego tajemniczej wilii. W domu razem z bogaczem mieszkały „przyjaciółki” seniora, nazywane często „króliczkami Playboya” oraz służba. Zasady, których musieli przestrzegać mieszkańcy, by nie narazić się właścicielowi i szefowi, były naprawdę surowe. Czego dotyczyły?

Źródło: kobieta.interia.pl

Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Ekspert wskazuje konkretny miesiąc


Osoby, które w maju lub w czerwcu osiągnęły już wiek emerytalny i w związku z tym mogą przejść na emeryturę, nie powinny się śpieszyć. Jak się okazuje, miesiąc złożenia wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest niezwykle ważny. Zależy od niego wysokość świadczenia emerytalnego.

Źródło: kobieta.interia.pl

Promocje w Biedronce od poniedziałku 23.06 – najlepsza oferta na Dzień Matki!


W tym tygodniu sieć sklepów Biedronka oferuje swoim klientom promocje na Dzień Matki, a wśród nich kosmetyki, kwiaty czy eleganckie czekoladki. Taniej będzie można kupić również niektóre produkty spożywcze oraz środki chemiczne. Sprawdź hity cenowe Biedronki na najbliższe dni.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ile emerytury dostaje Gienek z Plutycz? Rolnik ujawnił konkretną stawkę


"Rolnicy. Podlasie" to jeden z ulubionych programów telewizyjnych Polaków. Jednym z jego bohaterów jest Eugeniusz Onopiuk, znany jako Gienek z Plutycz. Mężczyzna ostatnio wyznał, że jego emerytura jest bardzo niska.

Tagi: Emerytura
Źródło: kobieta.interia.pl

QUIZ: Zdasz egzamin ósmoklasisty? Prawie nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie!


Egzamin ósmoklasisty to duże wydarzenie dla każdego ucznia. Jest obowiązkowy - wymagany do ukończenia szkoły. Na podstawie tego testu nastolatkowie nie tylko rekrutują się do szkół średnich, ale przygotowują się do formy sprawdzania wiedzy podobnej do tej na maturze. Niektórym dorosłym może się wydawać, że taki test to "bułka z masłem". Okazuje się jednak, ze wcale tak nie jest, a niektóre pytania na egzaminie ósmoklasisty mogą być naprawdę trudne i podchwytliwe! Czy sobie z nim poradzisz? Sprawdź w naszym quizie!

Tagi: Praca
Źródło: kobieta.interia.pl

Laluna dochodzi do siebie po Fame MMA. „Mnie się kocha albo nienawidzi”


- Jestem sobą. Mnie się kocha albo nienawidzi. O byle kim się nie gada. Hejt zawsze był i będzie, a ja pozostanę sobą – napisała na Instagramie Laluna. Gwiazda „Królowych Życia” podczas gali Fame MMA w Krakowie zmierzyła się w oktagonie z Wiktorią „Wiki” Jaroniewską. Decyzją sędziów Laluna ten pojedynek przegrała.

Źródło: kobieta.interia.pl

Krzysztof Jackowski przepowiedział następną pandemię? Może już świętować?


Krzysztof Jackowski uwielbia raczyć swoich fanów kolejnymi wizjami, w których nie brakuje tragedii, wojen oraz chorób. Wyznawcy jasnowidza z Człuchowa są zdania, że właśnie na naszych oczach spełnia się kolejne jego przeczucie. Dotyczy ono tym razem choroby, jaką jest... małpia ospa.

Źródło: kobieta.interia.pl

Rośnie ryzyko zagrożenia pożarowego! IMiGW pokazał mapkę


Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowało właśnie na Twitterze, że wciąż rośnie w Polsce zagrożenie pożarowe lasu. Dziś jest ono wysokie głównie na zachodzie, ale już jutro zagrożona będzie cała Polska!

Źródło: kobieta.interia.pl

Matka dostała szokujący list. "Wprowadziła się pani tylko po to, żeby się rozmnażać"


Pewna matka podzieliła się na jednym z portali swoją przykrą historią. Kobieta znalazła pod drzwiami kartkę z szokującymi słowami skierowanymi do niej. Okazało się, że jeden z sąsiadów ma pretensje o rzekomy hałas najmłodszego dziecka.

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Osoby spod tych znaków zodiaku są skazane na sukces. Jesteś na liście?


Niektóre znaki zodiaku są skazane na sukces. W życiu prywatnym i zawodowym mają wielkie szczęście. Obierając cel, są w stanie go zrealizować. Poznaj trzy znaki zodiaku, którym zawsze, bez względu na to kiedy, gdzie i jak, się udaje.

Tagi: Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Objawienia szwajcarskiej stygmatyczki. Co zobaczyła Adrienne von Speyr?


Była jedną z ważniejszych mistyczek XX wieku. Adrienne von Spyer, z zawodu lekarka i rodowita protestantka, w 1917 roku doznała pierwszego objawienia Najświętszej Maryi Panny. Zewnętrznym dowodem tego prywatnego spotkania była niegojąca się nigdy rana na ciele, na wysokości serca. Oto historia kobiety, której życie wypełniły niezwykłe doświadczenia.

Tagi: Lekarze, Serum
Źródło: kobieta.interia.pl

W czasie wojny ucierpiały najbardziej. Praktycznie zniknęły z powierzchni ziemi


Polska była krajem, który w wyniku II wojny światowej ucierpiał szczególnie mocno. W naszym kraju życie straciło ponad 6 mln ludzi, a wiele miast zostało zrównanych z ziemią. Ponad 90 proc. zabudowań w polskich miejscowościach zamieniło się w gruzy.

Tagi: Mi??d
Źródło: kobieta.interia.pl

Atakują chmarami, a ukąszenie jest bardzo groźne. Uwaga na latające kleszcze


„Latające kleszcze”, czyli strzyżaki sarnie, znów się uaktywniły. Owady potrafią atakować swoje ofiary chmarami, a ugryzienie jest dotkliwe i bardzo bolesne. Ewentualne dolegliwości mogą utrzymywać się nawet ponad trzy tygodnie. Rozpoczął się sezon, w którym jesteśmy najbardziej narażeni na ich atak.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami