Styl życia  RSS
Przesilenie zimowe 2021. Kiedy będzie najkrótszy dzień w roku?


Przesilenie zimowe 2021 to inaczej początek astronomicznej zimy, a zarazem najkrótszy dzień w roku. Kiedy wypada przesilenie zimowe 2021? Ile będzie trwał najkrótszy dzień roku? Odpowiadamy na te pytania.

Tagi: Zara
Źródło: kobieta.interia.pl

Ukryte funkcje w kasach samoobsługowych: Kiedy z nich korzystać?

#zrodlo

Kasy samoobsługowe stały się szczególnie popularne w pandemii. Dzięki nim mogliśmy zrobić zakupy bez kontaktu z kasjerem. Niewiele osób jednak wie o ukrytych funkcjach kas samoobsługowych. Warto je poznać, bo mogą znacznie ułatwić zakupy.

Źródło: kobieta.interia.pl

Ten spot pokazał, jak ciężka jest praca lekarzy na SOR


Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie przygotowała spot, który przypomina, jak ciężka jest praca lekarzy pracujących na SOR. Nawiązuje on do filmu "Bogowie", a udział w nim wziął sam Tomasz Kot.

Tagi: Film, Praca
Źródło: kobieta.interia.pl

Uczelnie wyższe w Polsce: Najpopularniejsze kierunki w 2021 roku


Opublikowano ranking najpopularniejszych kierunków, jakie wybierali absolwenci szkół średnich oraz studiów licencjackich w Polsce. Królową okazała się informatyka. Jakie kierunki znalazły się na kolejnych miejscach?

Źródło: kobieta.interia.pl

Barbórka czyli imieniny Barbary. Co znaczy to imię?


Barbara obchodzi imieniny kilka razy w roku, jednak najpopularniejszą datą jest 4 grudnia czyli popularna Barbórka. Skąd pochodzi imię Barbara? Jakie są Barbary? Oto wszystko co warto wiedzieć o imieniu Barbara.

Źródło: kobieta.interia.pl

Niepokojąca wizja polskiego jasnowidza na 2022 rok


W andrzejkowy wieczór wróżbę na nadchodzące święta Bożego Narodzenia wygłosił Wojciech Glanc. Przepowiednie najnowsze nie są dla Polaków i świata zbyt przychylne. Zdaniem wizjonera i tarocisty czekają nas “czarne Święta”, które rozpoczną “rok śmierci i chaosu”.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jak w tym roku będzie odbywać się kolęda?


Ze względu na wciąż rozwijającą się czwartą falę pandemii koronawirusa wizyty duszpasterskie budzą sporo wątpliwości. Jak będzie wyglądać kolęda w tym roku?

Tagi: Sport
Źródło: kobieta.interia.pl

Jak utrzymać ciepło w domu? Dzięki tym sposobom nie zmarzniesz!


W wielu regionach Polski w czasie ostatnich dni wystąpiły już pierwsze opady śniegu. Temperatura na dworze staje się coraz niższa, a wówczas zastanawiamy się: jak skutecznie zatrzymać ciepło w mieszkaniu? Jeśli zadbamy o kilka ważnych kwestii, nie zmarzniemy, a dodatkowo zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Źródło: kobieta.interia.pl

Pies w taksówce i tramwaju - o czym powinien pamiętać właściciel?


Psy, jako towarzysze naszego codziennego życia, uczestniczą w coraz większej jego części. Właściciele coraz częściej decydują się na wyjścia z psem do restauracji, czy właśnie zabierają go w podróż. Jak przewozić psa różnymi środkami transportu, by był on przede wszystkim bezpieczny i przy okazji nie przeszkadzał innym współpasażerom?

Źródło: kobieta.interia.pl

Boże Narodzenie w weekend. Czy należą nam się dodatkowe dni wolne od pracy?

#zrodlo

W tym roku święta Bożego Narodzenia wypadają wyjątkowo "niekorzystnie". Zaraz po 26 grudnia musimy bowiem wrócić do pracy. Czy należą nam się jednak dodatkowe dni wolne za święta w weekend?

Tagi: Zara, Weekend, Mus, Doda
Źródło: kobieta.interia.pl

Ten trik z mikrofalówką pozwoli ci zaoszczędzić czas!


Od kiedy mikrofalówki zaczęły masowo pojawiać się w polskich domach, większość z nas odgrzewa w nich wcześniej przygotowane lub kupione posiłki. To bardzo szybki sposób, jednak pewien użytkownik TikToka wpadł na pomysł, jak jeszcze sprawniej przygotować jedzenie dla całej rodziny. Dzięki temu trikowi zaoszczędzisz czas i pieniądze!

Źródło: kobieta.interia.pl

3 grudnia 2021: Dzień Sztucznego Futra


3 grudnia 2021 roku obchodzimy Dzień Sztucznego Futra, który powstał w celu powstrzymania mody na naturalne futra. Mody, która przyczynia się do śmierci milionów zwierząt futerkowych. Jak świętować ten dzień?

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Ile dni wolnych od pracy czeka nas w 2022 roku?


Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami rokiem 2022 poruszamy niezwykle przyjemny temat, jakim są dni wolne od pracy. Ile długich weekendów czeka nas w nadchodzącym roku?

Tagi: Praca, Weekend
Źródło: kobieta.interia.pl

Idealna roślina dla zapominalskich? Efektowniejsza, niż kaktus!


Nie każdy z nas ma rękę do roślin. Wiele osób zapomina o regularnym podlewaniu domowych kwiatów lub po prostu nie zna się na ich uprawie. Jest jednak rozwiązanie, które pozwoli na udekorowanie domu roślinami nawet tym, którzy nie są mistrzami ogrodnictwa.

Tagi: Kwiaty, Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Świąteczne zakupy. Czego nie wolno robić w sklepie?


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, przed nami istne szaleństwo zakupowe. Okazuje się, że wielu klientów nieświadomie łamie obowiązujące zasady i nie zna swoich praw. Czego zatem nie wolno robić w sklepie?

Tagi: Praca, Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Zalety żywej choinki. Oto dlaczego jest lepsza niż sztuczna


Żywa choinka jest lepsza niż sztuczna? Zdecydowanie tak! Wiele osób wciąż ma jednak dylemat, jaką choinkę kupić - żywą czy sztuczną. Wyjaśniamy, dlaczego lepszym wyborem będzie naturalne drzewko.

Tagi: Choinka
Źródło: kobieta.interia.pl

Haluksy: Jak walczyć z nimi domowymi sposobami?


Haluksy to najczęściej spotykana deformacja przodu stopy. Koślawy paluch – bo tak profesjonalnie nazywa się to schorzenie – sprawia ból i nie wygląda estetycznie. Zanim zdecydujemy się na ostateczność: leczenie operacyjne, dobrze jest wypróbować domowe sposoby walki z haluksami. Stosowane regularnie zmniejszają poczucie dyskomfortu i sprawiają, że problem staje się mniej widoczny.

Źródło: kobieta.interia.pl

Mikrokawalerki mniejsze niż cele więzienne? Deweloper zabrał głos


W Koszalinie powstają mikrokawalerki o powierzchni 2,5 m kw. "Na więźnia w celi powinny przypadać 3 metry" - skomentował projekt Jan Śpiewak. Deweloper odniósł się do komentarzy na temat swojej inwestycji.

Tagi: Kawa
Źródło: kobieta.interia.pl

Niedziele handlowe: Ile i kiedy wypada w grudniu? To rekord w skali roku


W tym roku do tej pory mogliśmy zrobić zakupy jedynie w pięć niedziel. W grudniu z powodu świąt Bożego Narodzenia okazji do chodzenia po sklepach w niedziele będzie więcej. Ile dokładnie? I kiedy wypadają dni handlowe?

Źródło: kobieta.interia.pl

Czwarta Rzesza powstała w Chile. Teraz jest turystyczną atrakcją


W 1961 roku, w oddaleniu od cywilizacji, wśród chilijskich lasów i wsi powstała Colonia Dignidad. Miejsce stworzone przez byłego nazistę Paula Schäfera przez wielu badaczy określane jest jako wcielenie IV Rzeszy. Jego “państewko” było niewielkie, ale w skali okrucieństwa i zezwierzęcenia przerastające swojego poprzednika.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami