Allegro PL
Styl życia  RSS
Tradycja wprowadzona przez Jana Pawła II do Watykanu. W tym roku ma szczególne znaczenie

#zrodlo

Zgodnie z tradycją, w sobotni wieczór (9 grudnia) na placu świętego Piotra odsłonięto szopkę i zapalono na choince. W tym roku ceremonia miała szczególne znaczenie, ze względu na przypadającą 800 rocznicę powstania pierwszej szoki. Ciekawe będą także losy choinki, która zdobi plac w Watykanie.

Źródło: kobieta.interia.pl

Księżna Kate podarowała gościom wyjątkowy prezent. Jednak to jej syn skradł show

#zrodlo

Księżna Kate pojawiła się wraz z całą rodziną na uroczystym wieczorze kolęd w opactwie Westminster. Księżna, jak zwykle, prezentowała się bardzo elegancko i szykownie. W dodatku przygotowała dla gości prezent, jednak największą uwagę przykuwał jej pięcioletni syn - Louis.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jedna rubryka w PIT i pieniądze na koncie. Można zyskać ponad 2 tys. złotych


IKZE to rozwiązanie umożliwiające odkładanie środków na emeryturę. Co ciekawe, gromadzony kapitał jest inwestowany, najczęściej w bezpieczne instrumenty finansowe. Dzięki temu osoby, które zdecydują się otworzyć IKZE, mogą liczyć na zysk. Ile lat trzeba wpłacać na IKZE, jak sprawdzić stan konta i czy można odliczyć wpłaty od podatku? Wyjaśniamy.

Źródło: kobieta.interia.pl

Trudny test IQ. Przesuń zapałkę. Uważaj, odpowiedzi jest kilka

#zrodlo

Inteligencja rozumiana jest na wiele sposobów i określana jest jako wielowymiarowa. Może dotyczyć różnych aspektów, takich jak myślenie, uczenie się, planowanie, rozwiązywanie problemów i poruszenie się w danym środowisku. Testy IQ mogą dotyczyć kwestii kreatywności, umiejętności społecznych, logicznego myślenia oraz zdolności emocjonalnych. Oto jeden z naszych podchwytliwych testów na inteligencję. Powodzenia!

Źródło: kobieta.interia.pl

Zachwala Polskę Amerykanom. Oto 5 rzeczy, które ceni w naszym kraju


“Poczułam się jakby przeniesiono mnie do bajkowego świata” - pisze w swoim artykule na łamach amerykańskiego “Business Insider” Sama Ansari Pour. Dziennikarka odwiedziła Polskę i jest zachwycona naszym krajem. Przekonuje mieszkańców USA, by wciągnęli Polskę na swoją listę miejsc do zobaczenia w Europie. Co najbardziej ją zachwyciło?

Źródło: kobieta.interia.pl

Najrzadziej nadawane imię w Polsce. Noszą je wyjątkowe kobiety

#zrodlo

To jedno z najrzadszych imion w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat rodzice nadali je tylko kilku dziewczynkom. W porównaniu do jej męskiego odpowiednika to niewielki odsetek. Skąd się wzięło imię Iwa, jakie ma znaczenie i ile jest w Polsce dziewczynek o tym imieniu? Wyjaśniamy.

Tagi: Rodzice
Źródło: kobieta.interia.pl

"Nauka, co słychać?": w czym AI może pomóc przeciętnemu Kowalskiemu?

#zrodlo

Maciek Dowbor postanowił porozmawiać z ChatGPT. Od początku nie było łatwo, bo na dzień dobry dowiedział się, że jest... znanym aktorem z dużym doświadczeniem. Czym jest sztuczna inteligencja i jaką rolę odegra w najbliższej przyszłości? Jest w stanie zawładnąć ludzkością? Odpowiedzi na te i inne pytania staramy się uzyskać w najnowszym odcinku Nauka co słychać?

Tagi: Dzieci
Źródło: kobieta.interia.pl

Świąteczne rośliny i dekoracje, które mogą być niebezpieczne dla kota. Wizyta u weterynarza nieunikniona


W Boże Narodzenie budzi się w nas świąteczny duch i próbujemy jak najlepiej odzwierciedlić ten klimat za pomocą różnorodnych roślin oraz ozdób. Jak się okazuje, właściciele kotów muszą zachować należytą ostrożność podczas dekorowania wnętrza, gdyż niektóre dodatki mogą stwarzać dla zwierząt zagrożenie. Tych roślin i dekoracji lepiej nie przynoś do swojego domu.

Źródło: kobieta.interia.pl

Poważna awaria w znanym banku. Klienci bez dostępu do rachunków

#zrodlo

To nie jest przyjemny dzień dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej Credit Agricole. Awarii uległa aplikacja mobilna, do której nie można się zalogować. Bank na swoim profilu na Facebooku potwierdził, że pracuje nad usunięciem usterki.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wadliwa puszka Coca-Coli trafiła na aukcję. Kosztuje fortunę

#zrodlo

Prawdopodobnie to najdrożej wyceniona, nieotwierana puszka Coca-Coli na świecie, tyle że bez zawartości… napoju. Jeśli ktoś chciałby stać się właścicielem tej pustej puszki z 2019 r., powinien głęboko sięgnąć do kieszeni, gdyż przedmiot wyceniono na ponad milion zł.

Źródło: kobieta.interia.pl

Wyciągnij z kuchennej szafki. Przyciągną bogactwo, odepchną nieszczęścia

#zrodlo

Właściwości liści laurowych miłośnikom gotowania pewnie nie trzeba przedstawiać. W polskich kulinariach są używane do przyprawienia wielu tradycyjnych potraw, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z bogatej historii i symboliki rośliny znanej także pod nazwą wawrzyn szlachetny. Według tradycyjnych wierzeń listki włożone do portfela mają być magnesem na gotówkę, a liczne rytuały z nimi w roli głównej odganiają od domów i ludzi różnorodne nieszczęścia. Dlaczego warto umieścić liście bobkowe pod łóżkiem, a kiedy jest najlepsza pora na oczyszczający...

Źródło: kobieta.interia.pl

Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie? Synoptycy już wiedzą. Będzie śnieg?


Zima na terenie Polski nie odpuszcza. Zdaniem synoptyków powoli zbliżają się ku końcowi pierwsze tak intensywne opady śniegu w tym sezonie. Najnowsze prognozy mówią jednak, że mróz i biały puch najpewniej wrócą szybciej, niż mogłoby się wydawać. Czy w tym roku jest szansa na białe święta? Pogodowi eksperci już wiedzą, czy śnieg spadnie na wigilię i Boże Narodzenie.

Tagi: Zima
Źródło: kobieta.interia.pl

Czarne chmury nad gigantem w Pobierowie. Mowa o samowoli budowalnej

#zrodlo

Hotel Gołębiewski w Pobierowie miał być wizytówką spółki Gołębiewski Holding, a pierwotnie jego otwarcie planowano na 2022 r. Plany jednak spełzły na niczym, bo na drodze inwestora stanęła m.in. pandemia, wojna w Ukrainie i ogromy wzrost cen materiałów budowalnych. Teraz piętrzą się nad nim kolejne problemy w postaci decyzji nadzoru budowlanego o wstrzymaniu prac, a sprawa dotyczy przyhotelowych basenów.

Źródło: kobieta.interia.pl

Brytyjczycy ostrzegają przed polskim drobiem i jajami. Zachorowało co najmniej 200 osób


Brytyjska Agencja ds. Standardów Żywności (FSA) i Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) wydały ostrzeżenia związane z jedzeniem polskiego drobiu i jaj. W tym roku po spożyciu produktów importowanych z kraju nad Wisłą, w Wielkiej Brytanii co najmniej 200 osób zatruło się salmonellą.

Źródło: kobieta.interia.pl

Elżbieta Witek nazwała tak córkę. Piękne imię o wyjątkowym znaczeniu


Posiada wyjątkowe znaczenie, a mimo tego jego popularność systematycznie maleje. Tylko w ubiegłym roku otrzymało je niewiele ponad 2,2 tys. nowonarodzonych dziewczynek. Takim imieniem swoją córkę nazwała między innymi posłanka Elżbieta Witek. Co oznacza?

Tagi: MiĂłd
Źródło: kobieta.interia.pl

Nie uwierzysz, ile kosztują opłatki w sklepie ojca Rydzyka. To miłe zaskoczenie

#zrodlo

Sklep fundacji Lux Veritatis, której założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk, niejednokrotnie zaskakiwał swoimi cenami i asortymentem. Obecnie z okazji Bożego Narodzenia w sklepach sprzedawane są opłatki wigilijne. Takiej ceny chyba nikt się nie spodziewał.

Tagi: MiĂłd
Źródło: kobieta.interia.pl

Te produkty zdrożeją w 2024 roku. Na liście bardzo popularny artykuł

#zrodlo

2024 rok zbliża się dużymi krokami, a wraz z nim niemałe zmiany. Otóż w przyszłym roku eksperci zapowiadają zmiany cen produktów spożywczych, które nie napawają Polaków optymizmem. Żywność może zdrożeć nawet o 10 procent. Na które produkty będziemy musieli zwrócić w sklepie szczególną uwagę?

Tagi: Mus, Optymizm
Źródło: kobieta.interia.pl

Ile kosztuje godzina świecenia lampek choinkowych? Sprawdzamy


W grudniu ubieramy choinkę na Boże Narodzenie. Drzewko zachwyca kolorowymi bombkami, łańcuchami, a także oświetleniem w postaci lampek choinkowych. Wiele osób zastanawia się nad kupnem lampek LED. Sprawdź, ile zapłacimy za prąd po świętach.

Tagi: Choinka, Lampy
Źródło: kobieta.interia.pl

Trudny test na inteligencję, który przyprawi cię o ból głowy. Tylko 5% zna poprawną odpowiedź

#zrodlo

Testy na inteligencję, czyli Intelligence Quotient są narzędziem służącym do pomiaru ilorazu inteligencji tzw. IQ. Testy dotyczą różnych aspektów intelektualnych, takich jak logiczne myślenie, zdolności werbalne, matematyczne umiejętności lub pamięć. Oto jeden z naszych testów IQ. Powodzenia!

Źródło: kobieta.interia.pl

Kot śpi w tym miejscu? Ma dla ciebie ważną wiadomość

#zrodlo

Czy to, gdzie śpi nasz kot, ma znaczenie? Okazuje się, że tak! Co więcej, może ujawnić nam nie tylko jego preferencje, ale również to, czy nas kocha. Jeśli twój pupil śpi w tych miejscach, to znak, że troszczy się o ciebie.

Tagi: Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Polecamy
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami