Allegro PL
Zdrowie  RSS
„Gęsta krew” – co ją może powodować?


„Gęstą krwią” określa się zwyczajowo zagęszczenie krwi. Wśród przyczyn tego stanu wyróżnia się odwodnienie, niedobory białka C i S czy tocznia rumieniowatego układowego. Sprawdź, czym charakteryzuje się „gęsta krew” i co jeszcze może ją powodować. „Gęsta krew” – co to znaczy? „Gęstą krwią” określa się stan zwiększonej lepkości i wzmożonego zagęszczenia krwi, który może doprowadzić […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Kosmetyki na łuszczycę – jak dbać o skórę?


Łuszczyca to choroba, której nie da się wyrzucić z życia – trzeba więc nauczyć się sobie z nią radzić. Normalne funkcjonowanie przy łuszczycy jest możliwe, jeśli tylko wiesz, jak odpowiednio traktować swoją skórę. Łuszczyca to choroba, której nie da się wyrzucić z życia – trzeba więc nauczyć się sobie z nią radzić. Normalne funkcjonowanie przy […] first appeared on .

Tagi: Kosmetyki
Źródło: urodaizdrowie.pl

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci


Nikt nie przepada za wizytami u dentysty, a dzieci w szczególności – każda taka wizyta to dla nich wyjątkowo trudne doświadczenie, ponieważ kojarzy się z bólem, którego boją się najbardziej na świecie. Niektóre maluchy reagują wręcz histerycznie na widok fotela stomatologicznego, nie ma więc szans na to, by siedziały na nim spokojnie i grzecznie słuchały […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Obserwacja owulacji – czemu to tak ważne?


Świadomość dotycząca momentu owulacji ma istotne znaczenie zarówno w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. Śledząc zmiany zachodzące w ciele kobiety, można zaobserwować wiele symptomów świadczących o aktualnie trwającej fazie cyklu. Poniżej omówione zostały sposoby i metody monitorowania płodności. Istotny etap cyklu menstruacyjnego Cykl miesiączkowy trwa średnio 28 dni, jednak warto pamiętać, iż jest […] first appeared on .

Tagi: Dom
Źródło: urodaizdrowie.pl

Hipnoterapia – czym jest i na czym polega?


Hipnoza przez długi czas nie była uważana za wiarygodną medyczną technikę, a zajmowanie się nią nie było domeną wykwalifikowanych specjalistów. Na szczęście, wraz ze zwiększonym dostępem do wiedzy i rzetelnych informacji oraz znaczną liczbą osób zajmujących się hipnozą profesjonalnie, została ona odczarowana i obecnie uważana jest za narzędzie niezwykle pomocne w łagodzeniu bólu oraz jako […] first appeared on .

Tagi: Dom
Źródło: urodaizdrowie.pl

Dlaczego rezonans magnetyczny jest lepszy niż inne metody diagnostyczne?


Co rezonans magnetyczny jest w stanie wykryć? Co wykryje rezonans magnetyczny głowy? Badanie rezonansu magnetycznego głowy, czyli RMI jest niezwykle precyzyjnym badaniem, wykorzystującym działanie pola magnetycznego na okolice czaszki. Należy ono do bezbolesnych oraz bezinwazyjnych badań, które może być powtarzane wielokrotnie bez obaw o napromieniowanie tkanek, czego nie można powiedzieć o badaniu rentgenowskim lub tomografii […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Zespół cieśni nadgarstka – co warto wiedzieć o tym schorzeniu?


Zespół cieśni nadgarstka to powszechnie występująca choroba, która dotyka sporą grupę osób. Rozwija się wskutek długotrwałego i intensywnego ucisku nerwu biegnącego w kanale nadgarstka, dając objawy, które trudno przeoczyć. Zespół cieśni nadgarstka najczęściej objawia się mrowieniem w obrębie dłoni i palców, trudnościami w utrzymaniu przedmiotów oraz uciążliwymi dolegliwościami bólowymi, które nasilają się z czasem. Początkowo […] first appeared on .

Tagi: Oczy
Źródło: urodaizdrowie.pl

Diety redukcyjne – ich rodzaje i korzyści dla zdrowia


Nadwaga i otyłość są obecnie uznawane za najważniejsze przewlekłe choroby niezakaźne. Prawidłowo skomponowana dieta redukcyjna jest podstawą leczenia otyłości i nadwagi. Polega na zachowaniu proporcji w spożyciu składników pokarmowych oraz na ograniczeniu energii dostarczanej wraz z pożywieniem. Tradycyjne podejście do redukcji masy ciała polega na stosowaniu diet, które zapewniają spożycie energii poniżej optymalnego wydatku […] first appeared on .

Tagi: Dieta
Źródło: urodaizdrowie.pl

Kolagen w jedzeniu – zbawienny wpływ białka na organizm


Zapewnienie sobie zdrowia i dobrej kondycji fizycznej leży w interesie każdego z nas. Najłatwiejszym sposobem na to, by wspierać nasz stan psychofizyczny i aparycję jest wprowadzenie dobroczynnych produktów do codziennej diety. Przygotowywanie przemyślanych i zbilansowanych posiłków może nieść ze sobą wiele korzyści, które do tej pory były trudno osiągalne. Z tego powodu właśnie warto zwrócić […] first appeared on .

Tagi: Dieta, Oczy
Źródło: urodaizdrowie.pl

Zdrowe oleje – ranking olejów do jedzenia na surowo


Oleje jadalne to też tłuszcze i dlatego wielu z nas ich unika. Zupełnie nie potrzebnie. Wystarczy sięgnąć po te zdrowe. Są to przede wszystkim te nierafinowane, tłoczone na zimno. Produkuje się je z nasion i owoców oleistych. Dzięki takiemu podejściu dostarczymy do naszego organizmu niezbędnych do jego funkcjonowania nienasyconych kwasów tłuszczowych. Chronią one między innymi […] first appeared on .

Tagi: Jedzenie
Źródło: urodaizdrowie.pl

Dieta w profilaktyce raka piersi – porady dietetyka


Rak to nazwa, za którą kryją się miliony chorób – każdy tworzy się z naszych własnych komórek. Kobiety borykają się z jego szczególną odmianą, rakiem piersi. Błędy w namnażaniu komórek są częścią naszego życia, dopóki jednak organizm pracuje harmonijnie i potrafi skutecznie usuwać z organizmu skutki stresu, to ryzyko nowotworu jest niewielkie. O ile nie […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Kanapki z awokado – różne przepisy


Awokado to nie tylko bardzo smaczny, ale także zdrowy owoc. Coraz częściej zajadany ze smakiem także przez naszych rodaków, dzięki temu że awokado stało się o wiele bardziej dostępne. Warto sięgać po nie ze względu na zawartość kwasu oleinowego czy potasu. Zawiera także dobroczynne kwasy tłuszczowe. Ponadto znaleźć w nim można także witaminy A, C […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

W trosce o zdrowe jamy ustnej


Po wypadnięciu zębów stałych nie można liczyć na to, że wyrosną nowe. Niestety wiele osób zaniedbuje higienę jamy ustnej, co wiąże się z szeregiem negatywnych skutków ubocznych. Już nawet wypadnięcie jednego zęba staje się problemem, bo oddziałuje to niekorzystnie na całe uzębienie. Najważniejsza jest profilaktyka, aby ochronić się przed bólem, kosztownym i czasochłonnym leczeniem. Można […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Współuzależnienie – jak je rozpoznać i gdzie szukać wsparcia?


Jedną z konsekwencji życia pod wspólnym dachem z osobą uwikłaną w nałóg jest współuzależnienie. To zespół skutków psychologicznych, które destabilizują funkcjonowanie całej rodziny i powodują występowanie zmian w relacjach między jej członkami. Chociaż o tym zjawisku można usłyszeć coraz więcej, wciąż wiele osób nie wie, jak je rozpoznać. W jakim momencie zaczyna się współuzależnienie? Jak […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Rodzaje implantów stomatologicznych 


Braki w uzębieniu to niewątpliwie problem dla każdego człowieka. Oczywiste jest, że jest to dla nas krępujące pod względem wyglądu – ale to akurat najmniej istotna kwestia. O wiele ważniejsze jest to, że brak poszczególnych zębów będzie niestety wpływał negatywnie na całą szczękę. Pozostałe zęby mogą się przemieszczać, ponieważ nie znajdą już oparcia – co […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Tomografia zębów – przebieg i przygotowanie


W stomatologii przez lata wykorzystywano różne metody badań i cały czas tak naprawdę się nad tym pracuje. Oczywiste jest, że dentysta musi mieć możliwie, jak najlepszy obraz tego, co dzieje się w naszej jamie ustnej – a nie jest w stanie sprawnie zaplanować i rozpocząć leczenia, jeżeli nie posiada wszelkich informacji. Nic więc dziwnego, że […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Życie seksualne po traumie – porady eksperta


Pewne wydarzenia w naszym życiu mogą oddziaływać tak silnie, że tracimy poczucie sensu, integralności z własnym ciałem czy zaufanie do innych. Zjawisko to nazywamy traumą, która stopniowo przestaje być tematem tabu. O tym, czym jest trauma, jak sobie z nią poradzić oraz jak rozmawiać z partnerem mówi Sylwia Ligowska, psycholożka z Mind Health Centrum Zdrowia […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Jak radzić sobie z trądzikiem?


Trądzik to uporczywa choroba skóry, która objawia się nieestetycznymi zmianami na cerze, po których często zostają nam blizny. Kwas retinowy oraz inne produkty z czystym retinolem nie tylko pozytywnie wpływają na minimalizację objawów trądziku, ale również umożliwią nam uniknięcie powstawania blizn na skórze. Jak działa retinol? Czy warto rozważyć kurację retinolem przy trądziku? Czym dokładnie […] first appeared on .

Tagi: Retinol
Źródło: urodaizdrowie.pl

Kiedy powinno się odwiedzić psychiatrę?


Podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia psychiatrycznego nigdy nie jest łatwe. Dlaczego? Przede wszystkim musimy sami przed sobą przyznać, iż mamy problem i nie jesteśmy w stanie dalej radzić sobie z tym bez pomocy. Czasami mijają długie lata zanim dana osoba jest w stanie faktycznie zaakceptować taką prawdę – a zdarza się, że ludzie przez całe […] first appeared on .

Tagi: Praca, Mus
Źródło: urodaizdrowie.pl

Ostry ból zęba — przyczyny oraz skuteczne leczenie


Ból zęba to często występująca dolegliwość, która może utrudniać normalne funkcjonowanie. Ten, kto choć raz cierpiał z powodu ostrego bólu zęba, wie, jak bardzo jest to uciążliwe. Przyczyn bólu zęba może być wiele. Może to być próchnica, a także utrudnione wyrzynanie się zęba (np. ósemki). Z powodu bólu zębów mogą cierpieć także osoby skarżące się […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

reklama
Polecamy
Aparaty ortodontyczne i ich rodzaje


Aparaty ortodontyczne to często jedyny sposób na to, by skorygować krępujące nas wady zgryzu czy wyprostować zęby. Do wyboru mamy zarówno aparaty stałe, które mogą być bardziej lub mniej widoczne, jak i zdejmowane. Kto decyduje o tym, jaki typ aparatu powinien pojawić się na naszych zębach? Jakich efektów możemy się spodziewać po ich zastosowaniu oraz ile kosztują aparaty na zęby?

Tagi: Sport
Źródło: republikakobiet.pl

reklama
Kontakt z nami