Zdrowie  RSS
Jakie są przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębowych?


Pomimo poprawy jakości opieki stomatologicznej miliony ludzi cierpi z powodu niepełnego uzębienia – najczęściej z powodu próchnicy, chorób przyzębia czy urazów. Przez wiele lat jedynymi rozwiązaniami były protezy lub mosty, obecnie jednak dostępne są implanty zębów. Czy każdy może skorzystać z tej możliwości? Niestety istnieją pewne przeciwwskazania. Co to są implanty zębowe?  Pacjenci często zastanawiają

Źródło: kobietamag.pl

Masaż tajski – ulga dla Twojego ciała i umysłu


Twoje ciało potrzebuje urlopu? Dokucza Ci ból pleców, cierpisz na sztywność mięśni, bezsenność, a może szukasz chwili relaksu i ukojenia? Masaż tajski to remedium na rozmaite schorzenia i skuteczny sposób na poprawienie samopoczucia – fizycznego i psychicznego.

Tagi: Urlop
Źródło: kobietamag.pl

Tomografia komputerowa – co warto wiedzieć o badaniu?


Tomografia komputerowa wykorzystuje technologię rentgenowską do szybkiego i bezbolesnego diagnozowania patologii i zmian w narządach oraz tkankach organizmu. Jest to badanie bardzo precyzyjne, choć trwa nie dłużej niż 30 sekund. Właśnie dlatego lekarze tak chętnie sięgają po tę metodę diagnostyki obrazowej. Czym jest tomografia komputerowa? Tomografia komputerowa jest jedną z form diagnostyki obrazowej, odmianą techniki

Tagi: Lekarze
Źródło: kobietamag.pl

Jakie witaminy powinien przyjmować mężczyzna?


Czy witaminy, o których odpowiednią ilość w organizmie powinni zadbać mężczyźni różnią się od tych, które są ważne dla zdrowia kobiet? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od wieku i trybu życia. Na co zwrócić uwagę, wybierając witaminy dla mężczyzn?

Tagi: Witaminy
Źródło: kobietamag.pl

Serwatka: substancja bogata w cenne związki. Dziś bardziej niż kiedykolwiek szkoda jej wyrzucać!


Jeszcze pod koniec XIX wieku mleko nie było tak popularne jak dziś. Niemal wszystko przerabiano na sery czy masło – produkty łatwiejsze do przechowywania i handlu. W procesie produkcji serów i twarogów jako produkt uboczny powstawał płyn, który przez wielu był traktowany jako odpad. Dziś to substancja doceniana bardziej niż kiedykolwiek – przekonaj się, na

Tagi: Mleko
Źródło: kobietamag.pl

Pierwsza tabletka antykoncepcja, czyli antykoncepcja dla nastolatków


Antykoncepcja dla nastolatek jest tematem trudnym i wciąż budzącym wiele kontrowersji. Nie powinniśmy jednak go przemilczać i pozostawiać młodych dziewcząt samych z tym tematem. Mimo ogólnodostępnych informacji na temat współżycia i metod zapobiegania ciąży, w tej grupie wiekowej nadal występują braki wiedzy w tym zakresie. Upowszechniając mówienie o tym, ułatwimy nastolatkom dostęp do rzetelnych informacji oraz zmniejszymy ewentualne obawy czy wstyd przy ich zdobywaniu. Pierwsza antykoncepcja to temat trudny także dla rodziców nastolatków. Jawne mówienie o tym pozwala oswoić im się z myślą, że wiek nastoletni to okres, w którym wiele młodych ludzi rozpoczyna współżycie, w tym także ich córka. Ważne, by byli oni wsparciem przy wyborze odpowiedniej metody antykoncepcji.

Źródło: kobietamag.pl

Choroby kobiece – profilaktyka, objawy, leczenie


Choroby kobiece to dolegliwości obejmujące układ rozrodczy. Najczęściej występującymi objawami w ich początkowym stadium są nieregularne miesiączki i nadmierne upławy. Często do wizyty u ginekologa skłania kobiety niemożność zajścia w ciążę, co również może być skutkiem choroby. Co trzeba wiedzieć o schorzeniach ginekologicznych? 

Źródło: kobietamag.pl

Jak dbać o zdrowie psychiczne?


Pandemia COVID-19 odbiła się mocno na zdrowiu psychicznym. Ludzie ze wszystkich środowisk doświadczali stresu podczas pandemii – od pracowników pierwszej linii pomocy, którzy byli przytłoczeni pracą, młodych ludzi, którzy nie mogli chodzić na zajęcia w szkole, członków rodziny, którzy byli oddzieleni od siebie, osób dotkniętych zakażeniem lub utratą bliskich, po osoby z istniejącymi wcześniej schorzeniami

Źródło: kobietamag.pl

Jakie są przeciwwskazania do zażywania tabletki „dzień po”?


Tabletka „dzień po” może ochronić pacjentkę przed zajściem w nieplanowaną ciążę, jednak nie każdy może bezpiecznie korzystać z antykoncepcji awaryjnej. Przed wystawieniem e-recepty na antykoncepcję awaryjną lekarz sprawdzi, czy można stosować lek w danym przypadku. Jakie są przeciwwskazania? Czym są i jak działają tabletki „dzień po”? Tabletki „dzień po” to antykoncepcja awaryjna, stosowana jako opcja

Źródło: kobietamag.pl

Najlepsze zioło na tarczycę


Choroby tarczycy stanowią poważny i częsty problem. Wpływają na znaczne pogorszenie jakości życia. Oddziałują na masę ciała, uczucie zmęczenia, zaburzenia miesiączkowania, kłopoty z koncentracją i wiele innych. Pacjent powinien być pod stałą kontrolą lekarza. Oprócz tego pomocne mogą być zioła. Gdybyśmy poszli do apteki i przyjrzelibyśmy się półce z suplementami diety, to najpewniej nie potrafilibyśmy

Źródło: kobietamag.pl

Zaburzenia odżywiania – jak sobie z nimi poradzić?


Zdrowe odżywianie bardzo często zależne jest od naszej psychiki – po jedzenie sięgamy nierzadko pod wpływem stresu, złości, bezsilności. Takie działanie nazywane jest emocjonalnym podjadaniem, które może być przyczyną zaburzeń odżywiania. Dowiedz się, czym są, jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić. Zaburzenia odżywiania, czyli podjadanie pod wpływem emocji Zazwyczaj jest tak, że

Źródło: kobietamag.pl

Ile jedzenia możesz wycisnąć z własnych pieniędzy?


Pieniądze — bez względu na to czy je kochasz, czy nienawidzisz, odgrywają pewną rolę w naszym życiu i staramy się je mądrze wydawać, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Jak to dobrze robić, gdy ceny wciąż rosną? Pomyśleliśmy, popytaliśmy w biurze i oto artykuł o tym, jak wycisnąć ile się da z własnych pieniędzy. Żywność przetworzona

Tagi: Jedzenie
Źródło: kobietamag.pl

Jak dbać o zdrowie dzięki diecie?


Można by powiedzieć, że dbanie o własne zdrowie i ogólny zdrowy styl życia staje się modne. Niestety, powinno to być podstawą naszej codzienności i profilaktyki, a nie jedynie podążaniem za trendami. Na szczęście prócz pustych kanonów wraz z rozwojem technologii i ulepszeniem badań m.in. nad wpływem żywności na nasz organizm, możemy dojść do bardzo satysfakcjonujących […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Rwa kulszowa — domowe sposoby na radzenie sobie z objawami


Rwa kulszowa to bardzo bolesna choroba, która wynika z ucisku jednego z dysków na nerw kulszowy. Objawia się ona przeważnie dokuczliwym bólem okolic kręgosłupa i nogi, a może nawet prowadzić do częściowego paraliżu ciała. Jaka jest przyczyna rwy kulszowej? Jak ją leczyć? Przedstawiamy domowe sposoby na atak rwy kulszowej. Co to takiego rwa kulszowa? Rwa […] first appeared on .

Tagi: Dom
Źródło: urodaizdrowie.pl

Czy zapalenie okołowierzchołkowe występuje często?


Zapalenie okołowierzchołkowe jest możliwym powikłaniem po leczeniu kanałowym. Oznacza to, że sam zabieg został poprawnie przeprowadzony, jednak w jego trakcie doszło do uszkodzenia okolicznych struktur. Do zapalenia może dojść z powodu gromadzących się w kanale bakterii, ale też bez ich udziału. Czym jest zapalenie okołowierzchołkowe? Zapalenie okołowierzchołkowe tkanek otaczających poddany leczeniu kanałowemu ząb jest najczęstszym […] first appeared on .

Tagi: Zabiegi
Źródło: urodaizdrowie.pl

Czy sanitizer uv (do szczoteczki do zębów) jest bezpieczny?


Za pomocą szczoteczki do zębów można usunąć z nich bakterie, ale trzeba pamiętać o tym, że w jej włosiu również bytują rozmaite drobnoustroje. Można się ich pozbyć dzięki dezynfekcji. Sposobem na zneutralizowanie patogenów jest moczenie szczoteczki w roztworze zawierającym wysokie stężenie alkoholu typu spirytus. Jest to jednak dosyć męczące, szczególnie w przypadku wielu domowników. Czy […] first appeared on .

Tagi: Alkohol, Dom
Źródło: urodaizdrowie.pl

Co to są autokeratorefraktometry?


Komputerowe badania wzroku realizowane w sposób automatyczny to rozwiązanie, które wykorzystywane jest w niemal wszystkich gabinetach okulistycznych i optometrycznych. Znajdują one swoje zastosowanie m.in. podczas badania astygmatyzm. Jak można stwierdzić astygmatyzm przy zastosowaniu nowoczesnych metod? Jakie urządzenia wykorzystywane są do wykonania obiektywnego badania wady wzroku i keratometrii? Wyjaśniamy! Jak stwierdzić astygmatyzm? Astygmatyzm to jedna z […] first appeared on .

Tagi: Wzrok
Źródło: urodaizdrowie.pl

Co warto wiedzieć o aparatach słuchowych dla seniorów?


Niedosłuch to niezwykle krępująca i często pojawiająca się przypadłość. Statystycznie – najczęstszą jego przyczyną jest tzw. głuchota starcza, powodująca duży dyskomfort – zwłaszcza, jeśli senior często przebywa poza domem. Obecnie lekarze zalecają aparaty słuchowe, które są najefektywniejszą formą leczenia. W poniższym artykule przyjrzymy się nim nieco bliżej, wskazując najważniejsze parametry i cechy, które spełnić muszą […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Nowoczesne platformy wibrujące z serii Powerboard


Ilekroć mowa o treningu, większość z nas zapewne ma przed oczami widok bieżni na stadionie, boiska, hali sportowej lub siłowni. Tymczasem nie trzeba wcale ruszać się z domu, aby ćwiczyć. Jak to możliwe? Oczywiście nie chodzi tu o zwykłe rozciąganie, pompki i przysiady. Mowa o pełnowartościowym treningu z użyciem platformy wibrującej. To rodzaj produktów, który […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

Czym jest onycholiza i jak ją leczyć? Ekspert radzi!


Zauważyłaś odklejający się paznokieć, jego zmieniony kolor, strukturę lub nieprzyjemny zapach? Mogą być to pierwsze objawy onycholizy! Czym jest ta coraz częściej pojawiająca się choroba paznokci i jak ją leczyć? Wyjaśnia podolog Andrzej Piotrowski. Czym jest onycholiza? Onycholiza to stan, w którym płytka paznokcia nie przykleja się do łożyska. To pusta przestrzeń widoczna między paznokciem […] first appeared on .

Źródło: urodaizdrowie.pl

reklama
Polecamy
Aparaty ortodontyczne i ich rodzaje


Aparaty ortodontyczne to często jedyny sposób na to, by skorygować krępujące nas wady zgryzu czy wyprostować zęby. Do wyboru mamy zarówno aparaty stałe, które mogą być bardziej lub mniej widoczne, jak i zdejmowane. Kto decyduje o tym, jaki typ aparatu powinien pojawić się na naszych zębach? Jakich efektów możemy się spodziewać po ich zastosowaniu oraz ile kosztują aparaty na zęby?

Tagi: Sport
Źródło: republikakobiet.pl

reklama
Kontakt z nami