Uczucia i seks  RSS
Internet ukradł mi kochanka! Jak radzić sobie z uzależnieniem od cyberseksu?Uzależnienie od cyberseksu to dziś epidemia. Kobieta może zawalczyć o partnera z kochanką z sąsiedztwa czy z pracy, ale jak rywalizować z tysiącem pozbawionych zahamować pornokochanek? Czy jesteśmy przygotowani na inwazję cyberseksu? Jak odzyskać partnera, który mu uległ? I czy to możliwe? - odpowiada Katarzyna Miller i Beata Pawłowicz.

Źródło: zwierciadlo.pl

Pięć rzeczy, które trudno powiedzieć mężowiNie chodzi o złe wiadomości czy poważne sprawy, ale raczej drobne kwestie, np. chcesz wyjść gdzieś bez męża, zdecydować o czymś sama itp. Często wtedy hamuje nas obawa, co on powie.

Tagi: Dom
Źródło: kobieta.interia.pl

Przytulanie lepsze niż seks? Poznaj jego terapeutyczną moc!Przytulanie ma w sobie elegancję i prostotę. W przytulaniu, odwrotnie niż w seksie, nie można udawać – mówi David Schnarch, amerykański psycholog kliniczny, seksuolog, twórca metody hugging till relaxing (przytulanie aż do rozluźnienia), autor wydanej niedawno w Polsce książki „Namiętne małżeństwo. Miłość, seks i bliskość w stałych związkach”.

Źródło: zwierciadlo.pl

Alfabet dojrzałego seksuSeks to nie tylko wielka przyjemność. Dzięki niemu umacnia się nasza więź z partnerem, a mózg i ciało lepiej funkcjonują. O czym dobrze pamiętać, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Tagi: Seks, Partner
Źródło: kobieta.interia.pl

Czy wyszaleć się przed ślubem?Oto jest pytanie! Kiedyś prawo to mieli tylko mężczyźni. Teraz kobiety korzystają z niego często z jeszcze większym zapałem. Są jednak i takie, które wolą poczekać z seksem, aż powiedzą "tak". Jak jest najlepiej? Dziewiczy wianek czy szał ciał? A może tylko trochę seksu zamiast panieńskiej wstrzemięźliwości? - odpowiada Katarzyna Miller i Beata Pawłowicz 

Źródło: zwierciadlo.pl

Siedem zaskakujących faktów na temat seksuKtóry ze znanych aktorów najczęściej pojawia się w naszych fantazjach seksualnych? Co ma wspólnego nasz węch z przeżywaniem orgazmu? Oto siedem ciekawostek na temat seksu, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia!

Tagi: Seks, Stek
Źródło: kobieta.interia.pl

5 dowodów na to, że co cię nie zabije, to cię wcale nie wzmocniZanim zaczniesz myśleć, że będzie to tekst pełen negatywnych treści, zatrzymaj się. To, co cię nie zabije, nie uczyni cię silniejszym. Sprawi, że będziesz za coś wdzięczny, że ​​staniesz się empatyczny, może pomóc ci rozwijać się, nauczy cię doświadczać i doceniać życie, bez względu na to, jak trudny czas masz za sobą. Są chwile w […]

Źródło: ohme.pl

„Później” kawa będzie już zimna… Piękna pochwała życia, którą powinien wziąć sobie do serca każdy z nasPowinniśmy zrozumieć, że nigdy nie można być pewnym, że jutro nadejdzie. Boucar Diouf -pochodzący z Senegalu naukowiec, pisarz, poeta, gawędziarz, komik i felietonista zawarł w tym prostym tekście to, co najważniejsze – pochwałę prostego życia i drobnych momentów szczęścia. Przeczytajcie koniecznie, zatrzymajcie się na chwilę… « Ledwo zaczął się dzień … a już wybija osiemnasta. Ledwo […]

Tagi: Kawa
Źródło: ohme.pl

„Jest sobie kobieta, 30-latka, bez dzieci”… O tym, ja łatwo jest być ślepym na uczucia innychCzasami wypowiadamy słowa, które nie mają dla nas większego znaczenia, tylko po to, by uniknąć niezręcznej ciszy. Po to, by „coś powiedzieć”. I nie mamy pojęcia, jak ludzie, do których kierujemy, zareagują na te słowa. Pisarka Nadirah Angail opublikowała poruszający wpis na swoim blogu o tym, jak łatwo jest skrzywdzić innych ludzi i nawet tego […]

Tagi: Dzieci
Źródło: ohme.pl

6 zdań, które mówi do ciebie toksyczny partner, by umniejszyć twoje poczucie wartości„Bez względu na to, czy jest to negatywność, okrucieństwo, syndrom ofiary, czy po prostu zwykłe szaleństwo, toksyczni ludzie wprowadzają twój mózg w stan stresu, którego należy unikać za wszelką cenę”. –  Travis Bradberry, autor „Inteligencji emocjonalnej 2.0”. Toksyczni ludzie są znani z tego, że „przerzucają” swój brak niepewności i niską samoocenę na innych. Jeśli masz […]

Tagi: Partner, Stres
Źródło: ohme.pl

Jaki seks lubią faceci? Czy powinnam się nauczyć technik seksualnych?

#zrodlo

Faceci narzekają raczej na niedosyt dominacji kobiet w seksie. Niektórzy nigdy na przykład nie widzieli kobiety w pozycji na jeźdźca. Więc jeżeli chcesz "być dobra w łóżku", to naucz się przejmować inicjatywę i przewodzić w seksie na przemian z poddaniem się temu, co robi facet. Edukacja seksualna zawsze się przyda, żeby seks nie stał się wraz z czasem monotonny i nudny.

Źródło: zwierciadlo.pl

Wewnętrzny afrodyzjakGłęboki wdech, spokojny wydech – niby takie proste, a zależy od nich całe twoje życie, także seksualne. Im pełniej oddychasz, tym bardziej otwierasz się na spotkanie z partnerem i samą sobą, emocje oraz przyjemność. 

Tagi: Seks, Partner
Źródło: zwierciadlo.pl

Jak żyć z dzisiejszym mężczyzną i nie zwariować?

#zrodlo

Nie zarzucać go uczuciem, nie zawłaszczać, ale też wymagać – od niego i od siebie. Trwać, jeśli jest nam dobrze razem, a nie dla samego trwania. Oto miniporadnik terapeutki Katarzyny Miller na temat: „jak żyć i nie zwariować z dzisiejszym mężczyzną“.

Źródło: zwierciadlo.pl

Kultura bycia razem. Co mówią badania o empatii PolakówOstatnie badania CBOS potwierdzają opinię, że najmniej skłonni do nawiązywania bliskich relacji z sąsiadami są przede wszystkim mieszkańcy miast i dużych miejscowości. To właśnie tam kontakty międzyludzkie bywają najczęściej zdawkowe i ograniczone zwykle do konwencjonalnego "dzień dobry", towarzyszącego raczej przypadkowym spotkaniom. Zgoła inaczej wygląda zaś sytuacja na wsiach i w małych miejscowościach, których mieszkańcy są z sobą zdecydowanie bardziej zżyci, a ich relacje przybierają często formę towarzyską.

Źródło: kobieta.interia.pl

​Które pozycje seksualne są najlepsze dla zdrowia?Lista zalet seksu jest długa i pełna konkretów. Jest bardzo przyjemny. Wnosi do relacji bliskość i ekscytację. Pomaga się zrelaksować i pozbyć napięcia. Rzadko jednak myślimy o tym, że seks jest dobry dla zdrowia. Oto pozycje, które mają korzystny wpływ na sprawność naszego ciała.

Tagi: Seks
Źródło: kobieta.interia.pl

Co odpowiedzieć, kiedy jesteś w depresji, a ktoś cię pyta jak się czujeszZnasz ten moment, kiedy psychicznie czujesz się bardzo źle, jesteś w depresji, ale próbujesz „jakoś” funkcjonować w swoim otoczeniu, a nagle ktoś, mniej lub bardziej znajomy, pyta cię jak się czujesz? I myślisz sobie: jak, do diabła, odpowiem na to pytanie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale istnieją różne sposoby odpowiedzi, w zależności od tego, czy […]

Tagi: Depresja
Źródło: ohme.pl

Kilka brutalnych prawd o naszej rzeczywistości, które pozwolą ci poradzić sobie z życiowymi trudnościamiCharakter i wewnętrzna mądrość kształtują się z czasem. Rozwijasz się dzięki stratom, które ponosisz i sukcesom, które odnosisz. Gdyby istniała prosta droga do szczęścia i sukcesu, żyłoby się nam… nudno. To, co najlepsze, przychodzi po latach największych zmagań i starań. Niektóre doświadczenia, choć brutalne, sprawiają, że posuwamy się do przodu, silniejsi, z większym zrozumieniem i […]

Tagi: Praca, Porady
Źródło: ohme.pl

35 sygnałów, że ten związek jest toksycznyŻaden związek nie jest idealny. Pewne rzeczy są jednak oczywiste: w dobrych, pozytywnych relacjach partnerskich czujesz się bezpieczna, szczęśliwa, zadbana, szanowana i autentyczna.  Jeśli jednak utknęłaś w toksycznym związku jesteś zazwyczaj wyczerpana ciągłą, nawet nieświadomą, walką oraz wiecznie zmęczona psychicznie. 35 sygnałów, że ten związek jest toksyczny Druga strona bierze, ale nie daje. Każda relacja, […]

Źródło: ohme.pl

Singielka, samotna mama, rozwódka – czy mogą mieć udane życie seksualne?

#zrodlo

To zależy od ich przekonań - mówi psychoterapeutka Katarzyna Miller. Te kobiety, które nie żyją w stałych związkach, czasem zasznurowują swoje libido i nie mają życia seksualnego, ale bywa też, że przywiązują do seksu zbyt dużą wagę. Dlatego warto wiedzieć, jakimi przekonaniami kierują się osoby, które znalazły radość seksu, choć zwykle śpią same.

Źródło: zwierciadlo.pl

Jak odnaleźć się na nowo w długoletnim związku?Przez lata nie mieliście z partnerem dla siebie czasu. Bo dzieci, praca, domowe obowiązki... A teraz, kiedy możecie wreszcie zwolnić, czujesz, że wasza relacja nie jest już taka, jak dawniej. Co zrobić, żeby ją naprawić?

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami