Allegro PL
Wiadomości z tagiem Porady  RSS
Porady katechetek z WDŻ. Telefon w kieszeni, kolor majtek i zmiana orientacji. "Bielizna inna niż biała jest nieczysta"

05.06.2023 9:27

Lekcje Wychowania do życia w rodzinie, czyli w skrócie WDŻ nie są obowiązkowe i co istotne, każdy uczeń może z nich zrezygnować. Jednak wielu z nich korzysta z przekazywanej wiedzy, dowiadując się wartościowych rzeczy. Wszystko zależy od przygotowania nauczyciela, bo są tacy, którzy poruszają ważne tematy i zachęcają do dyskusji. Niestety, można trafić także na takich pedagogów, którzy przekazują dzieciom i młodzieży informacje w żaden sposób niepoparte nauką.

Źródło: www.edziecko.pl

Grzeczne dziecko to sukces rodzica? Raczej rodzicielska porażka. "Zmuszanie do rezygnacji z siebie"

03.06.2023 14:51

Grzeczne dziecko nie sprawia kłopotu - wykonuje polecenia dorosłych, bo jest posłuszne, miłe, rzadko się złości, a na pewno tego nie okazuje. Robi to wszystko, by przypodobać się, zasłużyć na aprobatę rodziców. "Dziecko, które w dzieciństwie było 'grzeczne', w dorosłości nadal będzie poszukiwało akceptacji i będzie bardziej podatne na manipulacje innych" - mówi Roksana Benedykciuk, psycholog dziecięcy.

Źródło: www.edziecko.pl

Pokazał poranek w Toruniu. Wymowne zdjęcie i lawina komentarzy

03.06.2023 13:30


Choć przysłowie mówi „kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”, rymowanka ta z powodzeniem mogłaby odnosić się i do czerwca. Przynajmniej w tym roku. Miesiąc, w którym rozpoczyna się kalendarzowe lato, na swym początku funduje nam… przymrozki.

Źródło: kobieta.interia.pl

The Winchesters - to definitywny koniec serialu. Nie będzie kontynuacji

03.06.2023 9:01

The Winchesters został skasowany, ale twórcy szukali nowego domu dla prequela Supernatural. Ponieśli porażkę.Jak donosi Deadline, działania producentów zakończyły się porażką. Nikt nie był zainteresowany przejęciem serialu i zamówieniem 2 .sezonu, więc to jest definitywny koniec tej produkcji oraz uniwersum . Sprawdzili wszystkie możliwe drogi dla znalezienia nowego domu i pomimo wsparcia fanów z kampanii #SaveTheWinchesters nie udało...

Źródło: naekranie.pl

Jak zdemaskować manipulatora? Poznaj jego słabe punkty i zacznij się bronić

02.06.2023 5:50


Notoryczne kłamstwa, wywoływanie poczucia winy, selektywne okazywanie uczuć, ciągłe krytykowanie – to tylko niektóre przykłady manipulacji, jakie mogą być stosowane przez wytrawnych manipulatorów. To osoby o chwiejnych nastrojach, nastawione na osiągnięcie swojego celu i dążące do kontrolowania innych różnymi, często nieoczywistymi metodami. Niemal każdy zetknął się już z manipulatorem, a może nawet stale w pobliżu takiej osoby przebywa. Jak rozpoznać, że ktoś próbuje nami manipulować i jak sobie poradzić z manipulatorem?

Tagi: Porady, Lato, Oczy
Źródło: kobieta.interia.pl

Spider-Man: Poprzez multiwersum - pierwsze recenzje krytyków. Wszystkim opadną szczęki z wrażenia!

01.06.2023 15:11

Animacja Spider-Man: Poprzez multiwersum wywołała same zachwyty wśród recenzentów. Szykuje się niesamowita jazda bez trzymanki! opowie o dalszych losach Milesa, który z Brooklynu trafia do multiwersum. Tytułowy bohater i Gwen Stacy spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronić świat przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem,...

Tagi: Porady, Mus
Źródło: naekranie.pl

"Milionerzy". Pan Grzegorz załamał się przy pierwszym pytaniu. "Wstyd mi"

31.05.2023 21:17

Za nami kolejny odcinek "Milionerów". W programie wystąpił pan Grzegorz. Uczestnik napotkał trudności już przy pierwszym pytaniu. Jak sobie poradził?

Tagi: Porady, Wstyd
Źródło: www.plotek.pl

Kelnerka z TikToka zdradziła swój sposób na duże napiwki. Kontrowersyjne porady podzieliły internautów. "Szkoła życia"

30.05.2023 21:46

Kelnerka z TikToka podzieliła internautów. A wszystko to przez jej porady, jak dostać od gości większy napiwek. Dużo emocji wzbudza jej język. Nie wszyscy chcą być nazywani w knajpach pieszczotliwie przez obsługę, tak jak ona ma to w zwyczaju.

Tagi: Porady, Pies
Źródło: www.plotek.pl

Wszystko wydarzyło się na trawniku. Kamery nagrały jak "tata przeciął pępowinę przed domem"

30.05.2023 10:42

Porodu boi się wiele kobiet. Mają obawy o to, czy sobie poradzą. Czy akcja porodowa nagle się nie wyciszy. Czy będzie bolało. Boją się również o to, czy w ogóle zdążą na czas. Pewna kobieta z Kalifornii ma takie doświadczenie za sobą. A szpital miała zaledwie 5 minut od domu. Niestety nie zdołała wejść do samochodu.

Tagi: Porady, Dom
Źródło: www.edziecko.pl

"Milionerzy". Jako dziecko grał w teleturniejach. Miał problem z przysłowiem. "Powiedział nam Bartek..."

29.05.2023 21:45

W 610. odcinku "Milionerów" o główną wygraną walczył Przemysław Kaczówka. Miał już okazję sprawdzić się w takiej rywalizacji jako dziecko. Zagrał w "Dzieciakach z klasą" w TVN. Jak poradził sobie tym razem? Zaczął słabo, a potem było niewiele lepiej.

Tagi: Porady, Dzieci
Źródło: www.plotek.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami