Książki  RSS
Podróż szlakiem najciekawszych księgarni


Wielkimi krokami zbliża się kolejny długi weekend. Jeśli szukacie inspiracji na zagraniczny wyjazd, służymy pomocą. Przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem księgarnie na świecie.

Tagi: Weekend
Źródło: lubimyczytac.pl

Szukając granicy między życiem a śmiercią


Gdzie kończy się sen a zaczyna śmierć? To pytanie można sobie zadać, czytając najnowszą książkę Agnieszki Bednarskiej - doskonałe połączenie thrillera medycznego i powieści obyczajowej - która jeszcze długo po lekturze nie pozwoli czytelnikowi o sobie zapomnieć.

Źródło: lubimyczytac.pl

Nie uciekniesz od przeszłości


"Co o mnie wiesz" to kolejny thriller psychologiczny, który pojawił się w ostatnim czasie na księgarskich półkach. Czy warto sięgnąć po tę powieść? Czy jest coś, co wyróżnia ją wśród innych tego typu książek, których - co zawsze podkreślam - mamy ostatnimi czasy prawdziwy urodzaj?

Tagi: Psycholog
Źródło: lubimyczytac.pl

Niezwykła podróż w fascynujący świat nauki


Dobry nauczyciel potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zrozumiały sposób. Z kolei bardzo dobry - dodatkowo zarazi uczniów swoją pasją i zachęci do samodzielnego zgłębiania kolejnych zagadnień. Takim właśnie człowiekiem jest David Calle, hiszpański popularyzator matematyki i fizyki. Jego książka "Ile ważą chmury?" powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto zajmuje się edukacją.

Tagi: Zara, Doda
Źródło: lubimyczytac.pl

Zło w zarodku ("Zło w zarodku", Redmerski Jessica Ann)

Świat płatnych morderców. Izabel, Niklas, Dorian, James oraz Fredrik pracują razem w Zakonie, a ich szefem jest Victor. Ich życie zaburza porwanie. Ofiarami są: Dina (przyszywana matka Izabel), Tessa (była żona Doriana) oraz dwie córki Jamesa. Gdy idą na wyznaczone miejsce spotkania, spotykają tam kobietę o blo...

Tagi: Żona
Źródło: www.biblionetka.pl

Czytamy w weekend

#zrodlo

W tym tygodniu czytelniczy weekend otwiera Mateusz razem z Agnieszką i debiutującym w tym cyklu Adamem. Agnieszka ponownie skusiła się na klasykę SF z wydawnictwa Rebis, Mateusz wypełnia swoje postanowienie o częstszym sięganiu po kobiece autorki, a Adam będzie snuł rozważania nad życiem razem z Anthonym de Mello.

Tagi: Weekend
Źródło: lubimyczytac.pl

Rozczarowanie ("Weź moją duszę", Sigurðardóttir Yrsa)

Jonas Juliusson, krezus w średnim wieku i wyznawca filozofii New Age twierdzi, że kupiony przez niego hotel spa jest nawiedzony przez duchy i prosi Thorę, by przyjechała do niego na weekend, rozejrzała się w sytuacji i przy okazji skorzystała z relaksujących zabiegów. Juliusson utrzymuje, że podczas remontu znalazł sta...

Tagi: Weekend
Źródło: www.biblionetka.pl

Rzetelne rzemiosło ("Trzeci znak", Sigurðardóttir Yrsa)

Na terenie Uniwersytetu Islandzkiego zostają znalezione zmasakrowane zwłoki niemieckiego studenta Haralda Guntlieba. Policja aresztuje dealera dostarczającego narkotyki Haraldowi, ale rodzice ofiary, nieprzekonani do wyników śledztwa, zlecają dochodzenie prawniczce Thorze Gudmundsdottir, która wraz z niemieckim adwokat...

Źródło: www.biblionetka.pl

Polecam ("Cress", Meyer Marissa)

Ale się naczekałam na tę książkę! Na szczęście Papierowy Księżyc zdecydował się przejąć „Sagę Księżycową” po upadającym wydawcy i właśnie wydał „Cress”, trzecią jej część, do tej pory w Polsce nieopublikowaną. Jejku, to było dobre! Seria Marissy Meyer ogromnie mi się podoba – zaczynając od samego pomysłu na fabułę, ins...

Źródło: www.biblionetka.pl

Rajska przyjaźń


Określenie "literatura piękna" idealnie pasuje do "Węża z Essex" Sarah Perry. Niektóre historie są bowiem pisane takim językiem, z taką manierą, że od razu wiadomo, iż pretendują do grona tych z wyższej półki. Wynik takich stylizacji nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami, a jednak chwali się rzucenie wyzwania i próbę stanięcia w szranki z wielkimi pisarzami i pisarkami.

Źródło: lubimyczytac.pl

Świat pojęć ks. Józefa Tischnera


Ksiądz Józef Tischner był z całą pewnością postacią niebanalną. Kapłan, wybitny filozof i myśliciel, bardzo związany z Podhalem, kapelan Solidarności. Bardzo aktywny w życiu publicznym, autor wielu tekstów, felietonów. Dzięki wydawnictwu Znak możemy bliżej poznać jego poglądy, właśnie bowiem ukazała się książka pod tytułem "Alfabet duszy i ciała".

Źródło: lubimyczytac.pl

Takiej nocy jeszcze nie było! Dystrybutor książek organizuje Noc Księgarń


Takiej nocy jeszcze nie było. Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut zorganizuje Noc Księgarń. 20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które - podobnie jak Noc Muzeów - ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Źródło: lubimyczytac.pl

Zakwestionować wszechświat


Podczas lektury "Czasu poza czasem" skojarzenia z filmem "Truman Show" zapewne nasuną wam się wielokrotnie. Oto czterdziestolatek Ragle Gumm, mistrzowsko typujący rozwiązania do gazetowych konkursów, dochodzi do wniosku, iż elementy otaczającego go świata przestają do siebie pasować. Tynk z fasady rzeczywistości sypie się, odsłaniając niepokojące, dziwaczne wnętrze.

Tagi: Konkurs, Film
Źródło: lubimyczytac.pl

Głębokie cięcia ("Głębokie cięcia", Robinson Leah Ruth)

Dawno nie miałam w rękach tak dobrej książki! Niezwykle wciągająca, tajemnicza, trzymająca w napięciu do ostatniego momentu. Spędziłam z nią kilka bardzo miłych wieczorów. Bardzo lubię książki, które angażują mnie do tego stopnia, że nie umiem przestać o nich myśleć. Czasem są to thrillery i kryminały, których zaga...

Źródło: www.biblionetka.pl

Duży potencjał, wspaniały świat. ("Burza na północy", Miękina Tomasz)

"Burza na północy" to pierwsza część serii powieściowej "Aleo" i debiut Tomasza Miękiny. Dopracowany, skrupulatnie opisany i wymyślony przez niego świat wpisuje się dla mnie w klasyczny styl fantasy, co jest niewątpliwie ogromnym atutem tej pozycji. Jednak... jak przystało na czepialską marudę, którą trudno zadowolić, ...

Tagi: Piersi, Serum
Źródło: www.biblionetka.pl

Komu życie, komu śmierć


"Zranić marionetkę" to pierwszy kryminał Katarzyny Grocholi, poruszający tematykę zupełnie dla tej autorki nietypową. Niepokojące i mroczne są tu nie tyle same morderstwa, ile powracający motyw molestowania nieletnich. Problem ten dotknął wielu kobiet pojawiających się na kartach powieści i odcisnął piętno na ich dorosłym życiu. Temat molestowania i pedofilii sprawia, że książka niezwykle silnie oddziałuje na czytelnika i nie sposób czytać jej obojętnie.

Źródło: lubimyczytac.pl

Trzmielowe bajki z torbajki


Bo z trzmielami jest tak, że brzęczą, są włochate i niespecjalnie mamy ochotę przebywać w ich towarzystwie. Podobnie czuł się Fryderyk Lwiapaszcza, który niespodziewanie musiał nie tyle trzmiela polubić, co nauczyć się na nim latać. Tak właśnie zaczyna się wielka powieść, w której mały i wątły Fryderyk musi zmierzyć się z wielkim światem.

Tagi: Bajki, Mus
Źródło: lubimyczytac.pl

Koci Sherlock Holmes wkracza do akcji

#zrodlo

Stare przysłowie mówi, że kot zawsze spada na cztery łapy. Co się jednak stanie, kiedy rozpieszczony ulubieniec hrabiny Arlington, rasowy kocur salonowy o imieniu Maksymilian, popadnie w niełaskę i zostanie wyrzucony z domu? Jak sobie poradzi biedaczek w wielkim, pełnym niebezpieczeństw świecie? A może odnajdzie nowe schronienie w teatrze, królestwie diw i tenorów?

Tagi: Porady, Pies, Dom
Źródło: lubimyczytac.pl

Nie ma już dla nas miejsca na ziemi

#zrodlo

Autor w piętnastu rozdziałach pisze o genezie, przebiegu i skutkach operacji "Wisła". Chciałoby się powiedzieć: i to jak pisze! Książka rozpoczyna się 6 sierpnia 1944 roku, od masakry w Baligrodzie dokonanej przez UPA. Następnie Potaczała pisze o zawiłych relacjach polsko-ukraińskich. O zbrodniach ukraińskich nacjonalistów, o wiecznym strachu, o "krwi i łzach".

Tagi: Oczy
Źródło: lubimyczytac.pl

Kafka byłby zachwycony

#zrodlo

Wcześniej zupełnie nie spostrzegłam, że na żółtym polu u dołu okładki została zamieszczona rekomendacja Ursuli K. Le Guin. Według niej jest to książka "napisana z błyskotliwością Italo Calvino i czułością José Saramago". Skoro więc pisarka, której wrażliwość uwielbiam, poleca "Kancelarię", porównując ją przy tym do twórczości samego José Saramago, decyzja była oczywista. Musiałam "Kancelarię" przeczytać choćby nie wiem co.

Tagi: Oczy, Mus
Źródło: lubimyczytac.pl

reklama
Wybierz kategorię
reklama
Kontakt z nami